Back to Question Center
0

Semat: Ako odstrániť sprostredkovanie spamu z GA

1 answers:

V účtoch a prehľadoch webovej analytiky vždy existoval spamový údaj. Navyše sa v uplynulých rokoch spamový údaj ukázal ako skutočný problém. Dáta spamu v tomto kontexte označujú podvodníkov a spamerov, ktorí znečisťujú prehľady Google Analytics s nevyžiadanými odkazmi a obsahom - bdc aspire leaking washing. Hlavným cieľom sprostredkovania spamu je zvýšiť návštevnosť vlastných webových stránok na zobrazenie reklám alebo stlačiť škodlivý softvér na stránky obete. Rovnako ako e-mail spam, odporúčania sú čas strávený a nepríjemné. Avšak, na rozdiel od e-mailových správ, tieto obtiažnosti nie sú viditeľné. Znamená to, že spam správy je vložený do správ GA. Deformujúce sa vplyvy údajov sa prejavujú ako spam spam.

Frank Abagnale, manažér úspechu zákazníka Semalta , tu v tomto ohľade rozpracováva praktické otázky .

Deformácia dopadu spamu údajov

Jedným z najvýznamnejších efektov je nahusené množstvo návštev - návštev stránok, relácií a návštevníkov. Účinok je však oveľa významnejší ako len dopravné čísla. Napríklad návštevy nevyžiadanej pošty spôsobujú vysokú návštevnosť s mierou odchodov, nekonvertovanie a malá angažovanosť. Skresľujú "úspešné metriky" nadol. Menovateľ obsahuje nevyžiadanú poštu vždy, keď sa vezme do úvahy nejaké percento výkonu alebo pomer.

Keď sa zvažuje "sprostredkovanie návštevnosti", problém je významný, pretože hlavný efekt sa prejavuje prostredníctvom potenciálnych zákazníkov (návštevnosť návštevníkov), ktoré dostávajú od partnerstiev budov, partnerstiev a umiestňovania odkazov v rámci diskusií v sociálnych médiách. Znamená to, že odporúčania môžu byť cennou cestou. Napriek tomu sa spam zobrazuje viac ako 50 percent vplyvu kedykoľvek nafúknutého vplyvu len na návštevníkov s odkazom. Tým sa vyhodnocuje výkon sprostredkovania prostredníctvom internetového obchodníka.

Dôležité filtre na odstránenie nevyžiadanej pošty

Na odstránenie spamu sprostredkovania možno použiť dva typy filtrov. Po prvé, Filter názvu hostiteľa, ktorý umožňuje vlastné doménové meno na prenos údajov do GA. Po druhé, filter referenčného zdroja, ktorý odstraňuje sprostredkovateľov spamu. Tieto dva filtre Zobraziť sa môžu použiť na údaje GA na úplné odstránenie spamu sprostredkovania. Administrátorské práva sú nevyhnutné v GA na dosiahnutie tejto filtrácie.

Filtrovanie názvu hostiteľa

Považuje sa za priamy filter, ktorý informuje GA, aby získal údaje, ktoré pochádzajú len z webových stránok vlastníka. Prehľady tretích strán sú vylúčené. Pri používaní tohto filtra by si marketingoví používatelia internetu mali uvedomiť "googleusercontent". Je to názov hostiteľa používaný spoločnosťou Google, keď návštevníci používajú tento nástroj vyhľadávača známy ako Prekladač Google na webových stránkach alebo na webových stránkach. Použitie "googleusercontent" v rámci filtrovania názvu hostiteľa zachytáva a umožňuje, aby sa jeho obsah zobrazoval v prehľadoch GA.

Filter zdroja odkazov

Vylučuje väčšinu znečisťujúcich sprostredkovateľov. Okrem toho zdrojový filter odkazov funguje perfektne pre širokú škálu lokalít. Nie je to však definitívny zoznam, pretože rôzne organizácie majú odlišných spamerov, ktorí napadajú svoje webové stránky. Majitelia webových stránok preto odporúčame, aby tento filter používali a zhodnotili jeho vplyv. Jednou dôležitou úlohou pred použitím tohto filtra je zhromaždiť všetkých spamerov a oddeliť ich do množiny správ (View). Týmto spôsobom je možné monitorovať presné zdroje sprostredkovania, čím sa stanovia akékoľvek falošne pozitívne.

Historické údaje

Filtre majú konfigurácie na odstránenie spamu. Používatelia môžu chcieť odstrániť historicky zhromaždený spam v rámci služby Google Analytics. Toto nie je možné natrvalo dosiahnuť použitím filtrov. Namiesto toho sa pri prezeraní prehľadov použije jedinečný segment, ktorý pomôže odstrániť historický spamový odkaz.

November 24, 2017