Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, prečo by ste sa mali vyhnúť kliknutím na "Zrušiť odber" v priečinku Spam

1 answers:

Všetci máme každý deň veľa nechcených a nepríjemných e-mailov a ich čistenie alebo filtrovanie kliknutím na tlačidlo Odhlásiť nie je dosť. Niektoré prijaté e-maily môžu obsahovať podozrivé odkazy, ktoré sa pre vás čoskoro stanú veľkým problémom. Je pravdepodobné, že skončíte tým, že poskytnete spamom veľa informácií o vás, ako sú údaje o kreditnej karte, identifikačné číslo PayPal, používateľské meno, heslo, domácu adresu, kontaktné číslo a adresu vašej firmy. Tiež im môžete poskytnúť príležitosti na infikovanie vášho systému škodlivým softvérom a vírusmi. Samozrejme, nie každý, kto vám pošle e-mail, je podvodník alebo hacker. Ak poznáte odosielateľa osobne a veríte, že je dôveryhodný, môžete ho bezpečne otvárať a čítať pravidelne - royal ace no deposit.

Max Bell, Semalt Customer Success Manager spomenul dôvody, prečo odhlásenie z bulletinov alebo propagačných e-mailov môže byť pre vás škodlivé:

1. Vašu e-mailovú adresu ste potvrdili hackerovi:

Väčšina ľudí nevie, že kliknutím na tlačidlo Unsubscribe môžu byť pre ne nebezpečné, pretože potvrdzujú, že ich e-mailové adresy sú aktívne a platné. Napríklad, ak sa odosielateľ zaoberá šírením škodlivého softvéru na internete a kliknutím na jeho odkaz omylom sa dozvie, že vaše ID je aktívne a pravidelne kontrolujete svoje e-maily. Najhoršia časť je, že teraz dostanete veľa e-mailov od spamerov, ktorí chcú trik..

2. Máte záujem o ich ponuky:

Keď kliknete na tlačidlo Zrušiť odber, necháte spammerov vedieť, že ste si prečítali svoje e-maily a zaujímajú sa o ich ponuky. V takom prípade budú stále posielať viac a viac správ s viacerými ponukami. Čítanie ich e-mailov a otvorenie ich príloh bude pre vás nevyhnutné. V opačnom prípade vás budú ohrozovať šírenie vašich osobných údajov na internete. Čo je pre nich dôležité, sú vaše peniaze a môžu dokonca predstierať, že sú cudzou princeznou a požiadať o pomoc.

3. Nesmiete dostávať e-maily od svojich priateľov a rodiny:

Hackeri alebo spameri môžu obmedziť vaše e-mailové adresy pre svoje vlastné správy; znamená to, že nebudete môcť dostávať e-maily od svojich priateľov, zákazníkov a členov rodiny. To je dôvod, prečo by ste mali trikrát pokladať pred kliknutím na tlačidlo Zrušiť odber, pretože pravdepodobne budú posielať škodlivý softvér, podvádzať vaše e-mailové ID, aby ste dostali vlastné e-maily po celú dobu a zabránili príchodu e-mailov z vášho kruhu.

Záver

Dovoľte mi, aby som vám povedal, že kliknutie na tlačidlo Odhlásiť sa môže byť podvodné a vaša e-mailová adresa nebude odstránená zo zoznamu spammerov. Môžete však postupovať podľa nasledujúcich krokov, aby ste zabránili tomu, že ich e-maily budú v budúcnosti dráždiť: Ak e-mail prišiel do priečinka Spam, overte e-mailovú adresu spamera a nekliknite na tlačidlo Zrušiť odber. Okamžite vykonajte opatrenia a nainštalujte program proti malwaru. Sťahovanie takéhoto programu z internetu je veľmi jednoduché.

November 30, 2017