Back to Question Center
0

Semalt vám dáva 7 tipov Surefire o tom, ako bojovať proti počítačovým kriminálnikom

1 answers:

Svetový web (alebo internet) je neuveriteľným zdrojom. Poskytuje správy, šport, zábavu, online nakupovanie a množstvo ďalších služieb priamo z pohodlia vašej obývacej izby kliknutím na tlačidlo. Keď si to myslíte, internet vám umožňuje hrať virtuálnu šachu s oponentom z tisícky kilometrov, prezerať, hodnotiť a hodnotiť filmy, prácu doma a tak ďalej.

Avšak, rovnako ako si môžete vychutnať pohodlie a anonymitu internetu, prichádza s číhanie nebezpečenstvo - kangertech mini pro tank 3 glass. Hackeri, online podvodníci a zlodeji totožnosti môžu získať prístup k vašim osobným údajom. Ako taký by ste mali chrániť váš počítač, dôverné údaje a financie od kybernetických zločincov.

Týchto 7 tipov, špecifikovaných popredným odborníkom Semalt Digitálne služby, Ryan Johnson, by vás malo začať.

1. Chráňte svoju identitu

Vedeli ste, že milióny ľudí sa stali každoročne obeťami krádeží identity? To je podľa štatistiky, ktorú poskytla Federálna obchodná komisia. Nebuďte obeťou. Vaše osobné informácie, ak padli do nesprávnych rúk, môžu byť použité na to, aby ste si vybrali svoje ťažko zarobené peniaze. Ako získajú tieto informácie? Používajú podvod typu phishing - tu vám pošlú e-mail, vyskakovacie okno alebo text, ktorý tvrdí, že je to dôveryhodná inštitúcia (tá, s ktorou bežne obchodujete), ktorá sa snaží aktualizovať váš profil.

2. Vyhnite sa podvodom typu phishing:

  • Nereaguje na e-maily, kontextové okná ani textové správy s požiadavkou na vaše osobné informácie.
  • Nereaguje na žiadne výzvy, ako je volanie čísla alebo presmerovanie na webovú stránku podľa pokynov v pop-up, textovej alebo e-mailovej správe.

Tu je fakt, ktorý by ste mali vedieť: môžete zverejniť osobné údaje. Ak a len ak je príjemca dôveryhodný. Prečítajte si pravidlá ochrany osobných údajov webových stránok, na ktoré ste surfovali. Zistite, či sú údaje poskytnuté tretím stranám a prečo? Vždy pracujte s webovými stránkami s adresou https: //. Sú bezpečné.

3. Spoznajte, s kým máte čo robiť

Vo virtuálnom svete existujú podvodníci, tak ako existujú v reálnom svete..Bohužiaľ, nemôžete to zistiť len pri pohľade na ich webové stránky. Cyber ​​zločinci sú inteligentní ľudia. Prejdú ako legitímne podnikanie. Ak si chcete kúpiť niečo online, dodržiavajte nasledovné:

  • Zavolaj ich. Ak sa nedajú dostať do telefónu, potom nakupujte inde.
  • Nájdite recenzie o firme.
  • Vyhnite sa zdieľaniu súborov cez siete peer-to-peer (P2P). Môže to umožniť, aby malware a ransomware prenikli do vášho systému a vytvorili tak slučku, ktorou by boli ukradnuté súkromné ​​údaje.

4. Aktualizujte antivírus a firewall

Ak strávite väčšinu času online, mali by ste vždy spustiť a aktualizovať bránu firewall a antivírus vášho počítača. Nové antivírusové programy majú predvolene bezplatnú skúšobnú verziu. Zaplatiť poplatok za predplatné, aby ste mohli využívať výhody v plnej výške. Stručne povedané, nastavte bránu firewall, nainštalujte antivírusový program (aktualizovanú verziu) a softvér proti spywaru.

5. Aktualizujte webový prehliadač a operačný systém

Používajte najnovšiu verziu vášho webového prehliadača, zatiaľ čo beží na legitnom operačnom systéme. Vyhnite sa pirátskym operačným systémom.

6. Chráňte svoje heslá

Na ochranu hesiel použite systém správy hesiel. Nezdieľajte heslá v textových súboroch. V prípade potreby použite tieto techniky:

  • Vyhnite sa osobným menám, pretože ich možno hádať.
  • Použite najmenej sedem znakov, najlepšie zmiešanie abecedy s číslicami a inými špeciálnymi znakmi.
  • Použite rôzne heslá pre rôzne profily.
  • Pravidelne mente heslo.
  • Na kľúčové účty použite dvojstupňovú identifikáciu.

7. Nastavte plán B

Môže to byť dobrý nápad mať vždy plán zálohovania. Napríklad skôr, než všetky vaše dôležité súbory uložené vo vašom počítači, nahrajte súbory do oblakov alebo ich napáliť na DVD.

Ak máte podozrenie, že malware skrýva kontrolu a potvrďte, že váš antivírusový softvér, firewall a anti spyware sú spustené.

November 23, 2017