Back to Question Center
0

Semalt: Sociálna Media Spam by ste mali vedieť o

1 answers:

Spam je nevyžiadaná a irelevantná skupina správ posielaných veľkému počtu užívateľov internetu. Spameri používajú na šírenie spamu rôzne techniky, pretože chcú používateľov zachytiť v phishingových útokoch, malware a partnerských programoch. Artem Abgarian Semalt senior manažér úspechu zákazníkov uvádza, že primárne spam bol použitý ako zdroj komunikácie, ale teraz sa dostal do vážnej formy a mal by sa zbaviť čo najskôr. Okrem spamového e-mailu a sociálnych médií je nevyžiadaná pošta rozšírený problém, ktorý možno rozdeliť na päť rôznych typov:

Falošné profily a účty sociálnych médií:

Fake účty sociálnych médií a profily sú kľúčom k spamu. Hackeri vytvárajú veľa profilov Facebook a Twitter, väčšinou s menami a fotografiami dievčat, ktoré lákajú čo najviac používateľov - technology consultant websites. Chcú získať dôveryhodnosť a viditeľnosť pre svoje vlastné stránky a dostať vás do pasce veľa spôsobov. Môžu predstierať, že sú celebritami, politikmi, verejnými osobnosťami alebo kriketníkmi a chcú, aby ste sa im páčili a zdieľali svoje príspevky.

Hromadné správy:

Hromadné správy sú správy s rovnakým názvom alebo textom, ktoré sa odosielajú mnohým používateľom sociálnych médií naraz. Niektorí spameri vytvárajú falošné účty a pravidelne publikujú duplicitné správy. Buď chcú vytvoriť neporiadok pre legitímnych užívateľov alebo chcú niekoho prilákať svojimi ponukami a partnerskými odkazmi. V roku 2009 sa začalo používať hromadné správy v sociálnych médiách. Niektoré webové stránky obsahujúce nevyžiadanú poštu (spam), ktoré sa snažili o zamestnanie, podviedli používateľov, aby verili, že ich profily a stránky sú skutočné.

Škodlivé odkazy:

Škodlivé odkazy sa šíria na internete prostredníctvom sociálnych médií a hackeri alebo spameri majú za cieľ poškodiť, poškodiť alebo zavádzať veľa webových stránok alebo zariadení. Keď kliknete na niektorý z týchto odkazov, možno budete presmerovaní na profil Twitter, Google+ alebo Facebook, ktorý nemá nič spoločné s legitímnosťou. V skutočnosti sú užívatelia nútení kliknúť na tie škodlivé odkazy a hackeri šíria škodlivý softvér na sociálnych médiách, aby ukradli súkromné informácie a bankové údaje.

Podvodné preskúmania:

Rôzne produkty a služby sa predávajú na internete a najobľúbenejším miestom pre to je samozrejme sociálne médiá. Bohužiaľ, nie vždy dostanete produkt, ktorý ste videli na obrázku, pretože hackeri jednoducho platia používateľom za pozitívne recenzie. Takáto prax umožňuje on-line podvodníkom predávať stále viac a viac produktov a prinášať ich podnikanie.

Nežiadaný obsah:

Žiadna stránka sociálnych médií nechce svojich používateľov zdieľať nežiaduci a nadmerný obsah; je to aj forma nevyžiadanej pošty, ktorá funguje dobre pre spamerov a nie je užitočná pre značky a legitímne organizácie. V skutočnosti sa na službu Facebook oznamuje množstvo irelevantných príspevkov a mnoho sekcií a profilov sa vypne za každú sekundu zdieľania nežiaduceho obsahu. Je to akt, ktorý má návnady, ktoré by sa mali zbaviť čo najskôr.

November 30, 2017