Back to Question Center
0

Semalt prináša dôležité informácie o tom, ako zablokovať sprostredkovanie sprostredkovania pomocou

1 answers:

Pri kopaní do svojho analytického softvéru, ktorý hľadá príležitosti a nápady, môžete naraziť na niektoré španielske sprostredkovanie. Tieto sprostredkovania existujú dlhý čas, ale Darodar ich vzal na ďalšiu úroveň.

Ivan Konovalov, Semalt Customer Success Manager, hovorí, že Darodar je falošný nástroj SEO, ktorý unesol botnet. Prišiel nový spôsob reklamy, kde používa stratégiu, podľa ktorej budú vaše webové stránky zaplavené inými IP adresami, krajinami a dokonca aj zariadeniami v rôznych časoch, ale všetky z nich budú mať rovnaké odporúčania - build your own home free online. Dúfajú, že hneď ako si všimnete túto podozrivú prevádzku, budete o tom viac chcieť prešetriť a z dlhodobého hľadiska si zakúpite svoje výrobky.

Keď sa Darodar podarilo s týmto typom reklamy, väčšina webových stránok začala využívať sprostredkovanie nevyžiadanej pošty a dospela k bodu narušenia a narušenia analýzy webových stránok. Stala sa jedným z najväčších páchateľov internetových stránok.

Prečo sa odkaz spamu stáva problémom?

Okrem narušenia a poškodenia vašich stránok s irelevantnými údajmi je spam veľkou stratou času. Väčšina ľudí sa sťažuje na to, ako to môže byť frustrujúce, keď sa pokúšate vysvetliť svojim zákazníkom Darodar a prečo by to mali ignorovať. Hoci je možné vytvoriť filter pomocou nástroja Google Analytics, ktorý pomôže pri filtrovaní spammerov odkazujúcich, toto riešenie je jediným problémom maskovania.

Keď spameri indexovo prehľadávajú alebo navštevujú vaše stránky, začnú používať zdroje vášho servera, ale nie sú to veci, ktoré potrebujete. Načítanie servera znamená, že sa načítava pomaly, čo môže viesť k vysokým mieram odchodov a zlému hodnoteniu.

Kľúčom k zastaveniu tohto problému je zablokovať ho skôr, než dostane šancu na registráciu na vašej webovej stránke ako odkazovač. Existujú rôzne spôsoby, ako dosiahnuť tento cieľ, a jedným z nich je použitie nginx. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Vytvorte nasledujúci globálny zoznam pravidiel nginx:

sudo mkdr / etc / nginx / global

sudonano / etc / nginx / globálny / rozhodcovský spam. conf

Po vytvorení adresára vložte do editora text nižšie, potom ho uložte a skončte;

, ##

# Vylúčenia sprostredkovateľov

, ##

ak ($ ​​http_referer ~ "(semalt \ .com | tlačidlá pre webové stránky \ .com)") {

nastavenie $ zakázané "1"

,}

ak ($ ​​zakázané) {

návrat 403, - +

,}

Tieto kroky vám pomôžu pri detekcii a blokovaní tlačidla pre stránky website.com a darodar.com. Títo dvaja sú hlavní páchatelia webových stránok, ale stále môžete zablokovať ľubovoľný ďalší spamový odkaz, ktorý chcete. Stála syntax výrazov nadobúda názov hostiteľa, emituje obdobia pomocou spätnej linky a pripája ich k pruhu.

Do konfiguračného súboru stránky pridajte;

Server {

všetky veci, ktoré už sú

zahŕňajú / etc / Nginx / globálny / *

,}

Opakovanie tohto procesu môže byť nudné, pretože to musíte robiť pre každú stránku, ale je to pravda, že ju môžete použiť v budúcnosti pridaním nových globálnych adresárov do adresára / etc / nginx / global /. Ak má vaša webová stránka súbor šablóny, bude dobré, keby ste k nej pridali riadok.

Aby sa zabezpečilo, že nedôjde k žiadnym typovým chybám, postupujte nasledovne:

Sudo nginx -t, potom znova načítajte Nginx config, a odtiaľ, vaše stránky budú dobré ísť.

.
November 30, 2017