Back to Question Center
0

Semalt: Prečo sú komentáre spamu zlé a ako ich identifikovať?

1 answers:

Ak máte obchodnú webovú stránku alebo blog, je pravdepodobné, že sa stretnete s problémom spamových komentárov. Čím slávnejší je váš blog, tým viac spamových komentárov je pravdepodobne prijatých. Bohužiaľ, nie je nič iné, než dostať frustráciu alebo inštaláciu niekoľkých pluginov, aby sme sa zbavili spamových komentárov.

Komentáre, Pingbacks a Trackbacks:

Skôr ako ideme ďalej, vysvetľuje Frank Abagnale, špičkový odborník Semalta , rozdiel medzi týmito tromi výrazmi:

Komentáre - pripomienky sa vytvárajú vtedy, keď bot alebo človek používa oblasť komentárov svojho blogu na vyjadrenie svojich myšlienok alebo myšlienok.

Pingbacks - Pingbacks sa vytvárajú automaticky, keď osoba prepája váš príspevok späť na svoj vlastný web .

Spätné odkazy - Trackback je ručné upozornenie zo strany spamerov, že zasiahli váš blog a vytvorili automatický proces, ktorý vás dráždi spamovými komentármi

Bohužiaľ, trackbacks, pingbacks a komentáre sú pre vaše webové stránky škodlivé a mali by ste sa ich zbaviť za každú cenu - pc repair Stanford.

Prečo sú komentáre spamu zlé?

Niektorí správcovia webu a blogeri sa pokúšajú nafúknuť počet pripomienok a priebežne schvaľovať aplikácie, ktoré považujú za oprávnené. Dokonca ani nevedia, že spamové komentáre dosiahli svoje blogy a spôsobia pre nich problémy.

Google a ostatné vyhľadávacie nástroje rozdeľujú zlé odkazy..Nezahŕňa stránky a blogy s nekvalitnými alebo zlými odkazmi, ale zahŕňa všetky typy webových stránok, ktoré sa pokúšajú vytvoriť vlastné odkazy v sekciách komentárov. Google nemá rád blogy alebo webové stránky s množstvom komentárov obsahujúcich spätné odkazy na iné webové stránky.

Komentáre k spamu poukazujú na nedostatok mierenia a pochopenia. Je pravda, že komentáre spamu dokazujú, že nemáte dostatočné porozumenie a nie ste schopní primerane zmierniť komentáre. Ak máte napríklad webovú stránku o technológiách a dostanete pripomienky týkajúce sa vozidiel alebo vzdelávania, je pravdepodobné, že sa niekto pokúsi opustiť svoje odkazy späť vo vašej oblasti s komentármi a to je to, čo musíte upraviť.

Vaši návštevníci strácajú dôveru vo vaše produkty alebo služby. To znamená, že keď niekto klikne na odkazy v oblasti komentárov a presmeruje sa na niečo mimo kontextu, môže stratiť dôveru v svoju značku a v budúcnosti nebude kupovať vaše produkty a služby.

Ako identifikovať komentáre k spamu?

Je ťažké určiť komentáre spamu a niektorí blogeri a webmasteri jednoducho schvália veľký počet pripomienok každý deň. Ale môžete mať na pamäti nasledujúce veci:

Chcete, aby čitatelia klikali na irelevantné veci? Ak nie, potom by ste nemali schvaľovať komentáre, ktoré nepatria do vášho článku a nemajú nič spoločné s vašimi témami. Prípadne môžete odstrániť odkazy na webové stránky v týchto komentároch, upraviť ich trochu a získať ich schválené.

Pri schvaľovaní komentára by sa malo skontrolovať skutočné meno a e-mailové ID. Uistite sa, že daná osoba použila v komentári niektoré kľúčové slová, ale nemala by byť plná kľúčové slovo. Za týmto účelom môžete nainštalovať doplnok SEO Spammer.

Je komentár relevantný alebo špecifický pre váš príspevok? Musíte správne skontrolovať, či komentár súvisí s vaším článkom alebo nie. Nie je potrebné súhlasiť s veľkým počtom pripomienok, ak nepatria do vašej stránky alebo blogu.

Pokiaľ ide o sledovanie komentárov spamu, stačí mať na pamäti vyššie uvedené body a mali by ste byť v poriadku. Niektoré webové stránky a blogy používajú špecifické doplnky, ktoré sa zbavujú komentárov spamu, ako napríklad Akismet.

November 30, 2017