Back to Question Center
0

Semalt o ruskom Referrer Spam

1 answers:

Spätná reklamačná taktika už dlhšiu dobu. Zahŕňa použitie technik SEO čiernej čiapky na zaistenie toho, aby webové stránky odrážali v službe Google Analytics ďalšie webové stránky. Odkaz odkazujúci na odkaz je návnada, ktorá zavesí online používateľa na webovú stránku odkazu. Táto technika získala význam na Reddit a HackerNews.

Ivan Konovalov odborník na Semalt hovorí, že použitie odkazových odkazov určite dosiahlo ďalšiu úroveň vďaka úsiliu Vitaly A. Popov - majiteľa ruskej spamovej stránky darodar.com - presidential style teleprompter. Jeho webové stránky využívajú kód identifikátora reťazca Google Analytics, ktorý mu umožňuje naraz generovať všetky súčasné identifikátory. Pri načítaní náhodnej stránky sa v štatistikách vašich webových stránok odráža rovnaký identifikátor analytických údajov ako ten, ktorý používate. Paradoxne, nie je potrebné poznať vašu webovú adresu spamu na vašich webových stránkach. Čo spameri potrebujú, je zavrieť alebo ping váš identifikátor analytiky na ich stránku.

Teraz sa vrátime späť k ruskému spamu, Popov speňažil túto techniku ​​s ničivým účinkom. Jedným kliknutím na ľubovoľný z jeho spamovaných odkazov vás presmerujeme na webové stránky, ako sú napríklad Amazon, eBay alebo AliExpress. To je uľahčené affiliate link nazvaný IloveVitaly.com a smeroval cez jeho webové stránky. Ako získava z toho peniaze? No, nebude robiť žiadne peniaze, ak kliknete na odkazy presmerovania bez nákupu z výslednej webovej stránky. Ak si však v budúcnosti zakúpite, pane. Popov prostredníctvom webovej stránky Vitality získa za províziu vašu transakciu.

Pán Popov tiež zameriava a návnadí majiteľov webových stránok, ktorí majú väčšiu šancu robiť pravidelné nákupy. Akonáhle dostanete sledovacie cookie, ste závislý na život. Štatistiky z podobného webového zobrazenia Darodar.com láka viac ako milión návštevníkov mesačne.

Popov nedávno pridal nový zvrat do svojej škodlivej praxe pri registrácii novej webovej stránky s názvom thehulfingtonpost.com. V tomto triku sa domýšľajúci správca webu alebo správca domnievajú, že táto doména sa objavuje na svojej analytike a okamžite kontroluje ich "zmienku" o Huffington Post. Je ironické, že pán Popov je zatiaľ zakázaný niektorým z programov, ktoré využíva. Vzhľadom na to, že stále generuje návštevnosť, nemôžu ho ani tresty proti spamu potrestať, pretože pokrývajú len kampane na emailové marketingy, ako sú stanovené v zmluvných podmienkach.

Napriek tomu existuje pravdepodobnosť, že budúce preskúmanie jeho postupu by mohlo viesť k ukončeniu jeho pridruženej dohody. V blízkej budúcnosti môže spoločnosť Huffington Post investovať aj do právneho pojednávania, ktoré sa končí koncovým zabavením domény v rámci klauzuly o zneužívaní ochranných známok. Kým sa to nestane, pán Popov bude naďalej prinášať veľa peňazí vďaka zatknutým kliknutiam od vlastníkov webových stránok prostredníctvom svojich 31 pridružených domén v rámci jeho schémy.

Teraz ste informovaní o ruskom spamu; odporúčame vám odstrániť spam zo sprostredkovania zo služby Google Analytics tým, že ho vylúčite v zozname vylúčení vášho účtu. Jednoducho pridajte doménu hulfingtonpost.com, darodar.com a všetky ostatné domény do zoznamu. Obmedzenia filtrov sa môžu účinne uplatňovať aj na ten istý účel.

November 24, 2017
Semalt o ruskom Referrer Spam
Reply