Back to Question Center
0

Semalt Expertise: Odstránenie sprostredkovania sprostredkovania z analytických prehľadov spoločnosti Google

1 answers:

V niektorých prípadoch môže služba Google Analytics zobraziť na webovú stránku zvláštny prítok referralovej návštevnosti bez akýchkoľvek špeciálnych propagačných akcií alebo vynikajúceho obsahu. Je ťažké vysvetliť, ako sa to stalo a prečo to bolo. Ak chcete získať správne informácie, mali by ste permanentne zbaviť spamového sprostredkovania.

Lisa Mitchellová, riaditeľka pre úspech zákazníkov Semalt , vysvetľuje, ako riešiť problém prílivu a nežiaduceho spamu.

Sprostredkovanie spamu

Sprostredkovanie spamu sa vyskytuje vtedy, keď webové stránky dostanú sprostredkovanie návštevnosti zo spamových robotov alebo programov. Informácie sa zobrazujú v prehľadoch účtov služby Google Analytics, ktoré narúšajú údaje, ktoré sú tam obsiahnuté, a vytvárajú problémy s vykazovaním. Sú ľahko na mieste a môžu mať zdroje z celého sveta. Inokedy sa stáva skrytejšie, ale návštevnosť so spätnou väzbou so 100% mierami odchodov je s najväčšou pravdepodobnosťou spamovým odkazom.

Ak si stále nie ste istí, s dobrým škodlivým programom, môžu osobne navštíviť lokalitu a zistiť, či má návštevnosť nejaký vplyv. Technika, ktorá sa používa s spamami odkazov, spočíva v tom, že opakujúce sa webové stránky požadujú webové adresy odkazujúce na rake na cieľovú webovú stránku. Ghost spam je to, čo prijíma nepotrebuje spammer na návštevu stránky, na ktorú sa chce zacieliť.

->

Oprava sprostredkovania sprostredkovania

Niektorí ľudia tvrdia, že sa dá vylúčiť sprostredkovanie sprostredkovania. Informácie nie sú úplne správne a je veľmi dôležité, aby sa zdržalo používania zoznamu vylúčení sprostredkovaní, ktoré sa nachádzajú v službe Google Analytics. Dôvodom je, že sa používa na vylúčenie návštevnosti z nákupného košíka tretej strany. Zabraňuje zákazníkom počítať sa ako návštevnosť, ak sa vrátia k odhláseniu z webu. Služba Google Analytics sa pokúša pripojiť vracajúcich sa návštevníkov k predchádzajúcemu zdroju alebo médium, čím ho vylúči ako súčasť sprostredkovania návštevnosti. Takže tým, že vylúčite tieto odporúčania, zlá návštevnosť sprostredkovania presmeruje na iné médium / zdroj, a teda stále v analýze.

Odstránenie nevyžiadanej pošty

Zoznam vylúčení nie je najlepší spôsob, ako vyriešiť problém sprostredkovania sprostredkovania. Metóda filtruje, ale nevylučuje spam. Z tohto dôvodu je potrebné odfiltrovať návštevnosť z každého zobrazenia pomocou možnosti vylúčenia sprostredkovania. Nasledujúce metódy pomáhajú dosiahnuť toto:

1. Vytvorte nový filtračný formulár nazývaný "Referrer Spam" na úrovni zobrazenia

2. Nastavte typ možnosti na "vlastné"

3. Vo voľbe políčka nastavte "zdroj kampane"

4. Filtr poľa vzoru by mal obsahovať doménu sprostredkovania spamu nasledovne

5. Save

Metóda vymaže špecifickú návštevnosť z týchto zobrazení. Je veľmi dôležité, aby si užívatelia uchovávali kópiu tohto dokumentu v textovom súbore pre budúce použitie. Niektoré z najlepších postupov zahŕňajú to, že webový vývojár kontroluje regulárny výraz a ubezpečuje sa, že kontroluje možnosť filtrovania známych robotov a pavúkov. Filtre trvajú 24 hodín od implementácie.

Vytvorte vlastný segment

Vlastné segmenty pomáhajú udržiavať nevyžiadané údaje v prehľadoch služby Google Analytics. Sú trochu nepredvídateľné, a preto by mali používatelia dodržiavať nasledujúce pravidlá:

1. Otvorte zobrazenie prehľadu v časti GA a Pridať segment, vyberte Nový segment (bez spamu) a potom položku Rozšírené podmienky

2. V možnostiach filtrovania označte "relácie" a "vylúčte"

3. Zvoľte "matches regex" a "source"

4. Vložte predtým uložený regulárny výraz

Potom uložte a potom aplikujte. Odstráni všetky správy spamu zo správ, ktoré nechávajú čisté údaje.

Trasový prenos je potrebné pravidelne monitorovať, aby sa zabezpečilo, že sa všetky údaje o duchoch nezobrazia v prehľadoch GA. Pravdepodobným scenárom je, že keď sa odstráni jedna nevyžiadaná webová lokalita, stovky, ak nie tisíce ďalších, sa vyskytnú. Znamená to, že základné čistenie nebude dlho trvať. Avšak, či už ide o technický alebo netechnický prístup, je možné z údajov služby Google Analytics zbaviť sprostredkovania sprostredkovania.

Sprostredkovanie spamu predstavuje skreslené analýzy, ktoré vedú k chybným hláseniam. Správy vyžadujú presné zobrazenie údajov a miery návštevnosti. Skreslené dáta sa nemôžu spoliehať na to, aby ukázali, čo funguje a nie je pre webové stránky Source .

November 23, 2017