Back to Question Center
0

Semalt Expert: WordPress Spam Komentáre - 5 Jednoduché techniky na riešenie

1 answers:

Ak vaša stránka alebo blog na stránkach WordPress dostáva aj komentáre spamu, mali by ste sa naučiť a prispôsobiť tieto techniky, ktoré stanovil Jack Miller, vedúci špecialista z Semalt digitálnych služieb.

1. Ručné odstránenie komentárov spamu:

Je dôležité dávať pozor na vaše pripomienky a odkiaľ pochádzajú - paralumi al miglior prezzo. Ak používate Akismet alebo iné podobné doplnky, môžete získať veľa výhod, ale neexistuje žiadna alternatíva k ručnému vymazaniu. Často by ste mali kontrolovať a odstraňovať komentáre, ktoré vyzerajú nelegálne alebo obsahujú niektoré kľúčové slová alebo podozrivé spätné odkazy. Po odstránení škodlivých komentárov z vášho blogu sa uistite, že ste vyprázdnili koš.

2. Držte komentáre na zmiernenie:

Je na vás, koľko času potrebujete na skontrolovanie, schválenie alebo odmietnutie pripomienok. Medzitým ich môžete držať na mieru a nikoho nemôžete priamo publikovať vo svojich blogových príspevkoch. Rád by som radšej uprednostnil pripomienky na chvíľu než použitie Akismetu. Skontrolujem každý komentár a uisti sa, že nie je vytvorený spammerom alebo robotmi. Komentáre obsahujúce škodlivé odkazy, kľúčové slová alebo irelevantné diskusie by nemali byť schválené, ale odstránené z vašich webových stránok. Jednoducho povedané, môžeme povedať, že by ste mali klepnúť na pripomienky, keď dôverujete čitateľovi a necháte ho, aby uverejnil svoje pripomienky priamo a bez akejkoľvek miery.

3. Zmeniť súbor .htaccess, aby sa zabránilo spamovým komentárom programu WordPress:

Váš .htaccess súbor vám pomôže sprísniť bezpečnosť blogu WordPress. Krátke riadky kódov sú oveľa lepšie ako dlhé linky a znížia sa počet spamových komentárov. Po prístupe k súboru .htaccess vo svojom účte WordPress by ste mali popierať roboty s nasledujúcim kódom:

# Chrániť pred spamom a robotmi

RewriteEngine On

RewriteCond% {REQUEST_METHOD} POST

RewriteCond% {REQUEST_URI}..WP-komentáre post \ php *

RewriteCond% {HTTP_REFERER}! .yourwebsite.com. * [OR]

RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT} ^ $

RewriteRule (. *) ^ Http: //% {REMOTE_ADDR} / $ [R = 301, L]

Boti a pavúky sú najviac dráždivými škodcami, takže zabránenie im týmto kódom je veľmi jednoduché a účinné.

4. Zakázať adresy IP spammerov:

Keď osoba komentuje váš blog, jeho IP adresa sa zaznamená do vášho účtu WordPress. Mali by ste skontrolovať všetky adresy IP náhodne a blokovať IP adresy, ktoré vyzerajú podozrivo a podivne. Môžete zablokovať čo najviac adries IP alebo môžete použiť plugin WordPress na trvalé blokovanie všetkých podozrivých IP adries. Prípadne môžete tento kód pridať do koreňového súboru .htaccess na zablokovanie podozrivých adries IP.

# blok ip

príkaz povoliť, poprieť

odmietnuť od 192.168.44.211

odmietnuť od 224.39.163.11

odmietnuť od 172.16.7.91

5. Nainštalujte doplnok proti spamu:

Existujú stovky tisíc pluginov, ktoré môžete použiť na odstránenie komentárov spamu. Ako som vám povedal, že Akismet som nepoužil, ale kedysi som sa pokúsil o Kvíz. Tento plugin sa nachádza v adresári Plugin spoločnosti Wordpress a môže byť nainštalovaný bezplatne. Tento doplnok pomáha zabrániť spamu vo WordPress a komentáre trollov tým, že požiada komentátora, aby odpovedal na niekoľko otázok.

November 30, 2017