Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvetľuje rozdiel medzi Desktop SEO a mobilné SEO

1 answers:

V digitálnom marketingu väčšina stratégií SEO neberie do úvahy zariadenia, ktoré návštevnícipoužívať na získanie webových stránok. Väčšina firiem rýchlo zabudne optimalizovať svoje webové stránky pre výkon mobilných telefónov pri vykonávaní svojichvývoj webových stránok. Nedávne štúdie ukázali, že mobilné telefóny nahrádzajú desktopy pri surfovaní na internete v rýchlosti 4%. ďalejveľa návštevnosti z vyhľadávačov prichádza z mobilných telefónov, nie zo stolných počítačov, ako predtým.

Niektoré podniky využívajú túto výhodu na to, aby vyplnili medzeru na trhu. Napríklad,väčšina jednotlivcov používa mobilné telefóny na prehliadanie internetu. V januári tohto roku spoločnosť Google objasnila, že jedným zo spôsobov ich algoritmuzoradení webových stránok je spôsob, akým mobilné stránky reagujú.

Optimalizácia pre vyhľadávače zahŕňa zvýšenie viditeľnosti webových stránok online.Na tomto procese sa zúčastňujú vyhľadávacie nástroje. Väčšina ich kritérií zahŕňa aj vytváranie webových stránok priateľských pre mobilné zariadenia. Z webového vývojáraz pohľadu, väčšina SEO taktiky pre mobilné webové stránky fungujú úplne inak, ako funguje desktopová verzia.

Mobilné SEO sa líši od typickej stolovej SEO. Expert z Semalt Digitálne služby, Ross Barber vysvetľuje aspekty tejto diferenciácie.

  • Lokalizácia výsledkov..Spoločnosť Google úmyselne lokalizuje lokálne výsledky pre mobilné zariadeniazariadení. Toto vylepšenie robí miestne SEO dokonale vhodné pre mobilné webové stránky. Geograficky upravené vyhľadávania môžu dosiahnuť rýchlejšie mobilné zariadeniadostanú sa do počítača. Zároveň môže podobný prístup na pracovnej ploche viesť k duplicitnému obsahu na viacerých doménach. Výsledkom je väčšinaspoločnosti ignorujú tento rozdiel. Môžete to však využiť pomocou kanonických domén pre vaše webové stránky počítača. V rovnakom čase,optimalizácia obsahu na vašom mobilnom webe obnoví váš odkaz a autoritu stránky o 301 presmerovaní.
  • Mapovanie tlačidiel výzvy na akciu. Väčšina používateľov webových stránok navštívila webovú stránku pre informáciu alebokúpa. Mobilné telefóny vyžadujú veľké rozmiestnené tlačidlá. Táto funkcia umožňuje používateľom inteligentných telefónov problémy s dotykovou obrazovkouinput. Kurzor myši však môže rozlíšiť úzke medzery a príslušné kliknutie.
  • obsahu. V každej úlohe digitálneho marketingu sú hlavné myšlienky kľúčové slová a obsah.Optimalizácia pre vyhľadávače sa týka kľúčových slov a obsahu. Spôsob, akým sa kľúčové slová umiestňujú na mobilné webové stránky, však nie je takto ide na pracovnej ploche. Napríklad stolné počítače vyžadujú značnú relevanciu a pokrytie informácií. Z tohto dôvodu môže obsah stolného počítačadosiahnuť až 1000 slov a mať menšie písmo pre začlenenie obsahu krásne. To však nie je v prípade mobilných telefónovwebové stránky. Prehliadače telefónov pracujú najlepšie s veľkými písmenami a obsahom od 300 slov po 700 slov.

Záver

Mnohé podniky pri zakladaní svojich iniciatív nemajú vplyv na iniciatívy zamerané na mobilituwebové stránky. Existuje mnoho spôsobov, ako sa mobilná SEO líši od stolového SEO. Napríklad mobilná SEO technika predpokladá, že používa menejobsah vo veľkých písma, ktorý je na rozdiel od toho, čo spoločnosť Google požaduje od umiestnenia obsahu na stolnom počítači. Veľa firiem, ktoré to urobiliich stránky priateľské k mobilným telefónom už využívajú výhody tejto stratégie. Preto tieto rozdiely môžu pomôcť vašim SEO kampanezvýšiť dosah a získať viac návštevníkov z mobilných zariadení Source .

November 23, 2017