Back to Question Center
0

Semalt Expert prináša kľúčové informácie o Mirai Botnet Attack

1 answers:

Dyn je jednou z najvyšších firiem, ktorá kontroluje, že značný počet systémov doménových mien zasiahla spoločnosť Mirai botnet, ktorá prináša viac ako 100 000 online firiem. Podľa správ od spoločnosti Dyn bol útok botnetom Mirai jedným z druhov, pretože mal pevnosť útoku vo výške 1,2 Tbps.

Andrew Dyhan manažér Success Customer Success Manager tvrdí, že útoky boty Mirai sú fatálne v porovnaní s distribuovanými pokusmi o odmietnutie služby. DDoS útoky úplne závisia od bombardovania konkrétnej siete s nereálnou prevádzkou, až kým nehrozí. Podľa nedávneho blogu, ktorý vydal Dyn, bol botnet Mirai vytvorený prostredníctvom internetových prístrojov (IoT), ako sú DVR prehrávače a digitálne fotoaparáty.

Ako funguje botnet?

Okrem toho, že bol zapojený do útoku, ktorý zasiahol Dyn, botnet Mirai bol tiež spojený s útokom, ktorý zasiahol blog bezpečnosti informácií "Krebs on Security", ktorý riadil Brian Krebs, jeden z bývalých autorov Washington Post. Podľa vyhlásenia, ktoré urobil Brian Krebs, útok, ktorý narazil na jeho blog s informačnou bezpečnosťou, mal pevnosť útoku 665 Gb / s - speech prompter.

Nedávne príspevky od David Fidlera, hlavného výkonného riaditeľa pre kybernetickú bezpečnosť v rade pre zahraničné veci, naznačili, že útok distribuovaného odopretia služby, ktorý zasiahol Dyn, zaznamenal rekordné zníženie počtu stránok, ako napríklad Netflix, Guardian, CNN, Twitter a Reddit. Mirai botnet postihla hlavne lokality so sídlom v Európe a Spojených štátoch.

Fidler, odborník na bezpečnosť v oblasti kybernetiky, vypracoval správu o útoku Dyn, kde Fidler uviedol, že si nemôže spomenúť počítačový útok s útokom viac ako 700 Gb / s. David Fidler tiež dodal, že organizácie a firmy mali vážny problém, pokiaľ ide o bezpečnosť gadgetov "Internet vecí", kde neexistovalo lepšie riešenie na boj proti útoku ako ten, ktorý opustil Dyn, obeť počítačového útoku.)

Podľa nedávnej správy, ktorú zverejnili odborníci z oblasti kybernetiky a vládne agentúry, sa Dyn stal zraniteľným problémom s neistotou, ktorým čelí IO. V súčasnosti pokračuje vyšetrovanie riešení siete Dyn, v ktorom spoločnosť uviedla, že botnet Mirai bol najväčším útokom na kybernetickú bezpečnosť, ktorý narušoval internet a priviedol hlavné webové stránky so sídlom v USA a Európe.

Joe Weiss, výkonný riaditeľ spoločnosti Cybersecurity, ktorý používa riešenia a novinár, ktorý píše o elektronických hrozbách, tiež uviedol pripomienky týkajúce sa škodlivých hrozieb spoločnosti Mirei botnet. Podľa spoločnosti Weiss sa botnica Mirai považuje za herného meniča v odvetví počítačovej bezpečnosti, pretože je ťažké predpovedať novú formu útoku, ktorý má vykonať Mirei botnet.

Joe Weiss tiež naznačil, že útok distribuovaného odopretia služby začína ako mimoriadny útok a mení sa na novú formu útokov. Weiss na záver uviedol, že Mirei botnet je druh útokov, ktoré môžu nechať ktorúkoľvek spoločnosť obeť cyber-útoku. Podľa neho je práca na tom, ako bojovať proti botnetám, jediným riešením, ktoré dokáže chrániť počítačové riadiace systémy pred tým, ako sa stali obeťami elektronických hrozieb. Zvážte bdelosť a analyzujte, odkiaľ pochádza väčšina vašej návštevnosti, aby ste sa nestratili botnetom.

November 24, 2017
Semalt Expert prináša kľúčové informácie o Mirai Botnet Attack
Reply