Back to Question Center
0

Semalt Expert na prevenciu vyhľadávačov z indexovania blogu WordPress

1 answers:

Cieľom spustenia blogu pre mnohých ľudí je mať čo najväčšiu návštevnosť. Pre niektorých sa zdá, že sen sa splní, ak Google indexuje ich obsah. Preto nás kladie otázku: prečo by si niekto neželal, aby ich stránky indexovali žiadnym vyhľadávačom ?

Ross Barber, špičkový špecialista na Semalt , tu definuje niektoré dôvody, prečo zastavil vyhľadávače z indexovania vašich webových stránok a spôsobov, ako to dosiahnuť.

Keď začnete a blog je stále relatívne čerstvý, existuje veľká šanca, že pracujete na webe a publikujete obsah odtiaľ. Vpred, môžete si všimnúť, že obsah, ktorý ste si dal, nie je dokonalý a nechcel by iným ľuďom, pretože by to malo negatívny vplyv na vašu dôveryhodnosť. Jediné riešenie, ktoré si môžete zamyslieť, je odstrániť zobrazenie stránok vo výsledkoch vyhľadávania Google, kým neuskutočníte svoje blogové zručnosti a teraz budete pripravení na to, aby ľudia pristupovali k vašim stránkam - best teleprompter app. Nasleduje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

Krok 1. Odradiť vyhľadávače od indexovania WordPress

Myšlienkou je zabrániť tomu, aby vyhľadávacie stroje v prvom rade plazili. Existujú dve metódy, ktoré možno použiť:

Metóda 1: V aplikácii WordPress je zabudovaná funkcia, ktorá zabraňuje vyhľadávačom v prehľadávaní stránok.

Otvorte sekciu Admin v aplikácii WordPress a v oblasti nastavení zvoľte "Čítanie". V "viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja" sa nachádza začiarkavacie políčko, ktoré vyzve používateľa, aby odradil vyhľadávače od indexovania stránky. Po začiarknutí tohto políčka kliknite na tlačidlo Uložiť a ukončiť.

Metóda 2: Ak dávate prednosť manuálnejšiemu prístupu, upravovanie súboru robots.txt je pre vás lepšou voľbou.

Nájdite súbor robots.txt v súboroch webových stránok, ku ktorým máte prístup prostredníctvom správcu súborov. Použite syntax (User-Agent: *, Stlačte Enter a Disallow: /), aby sa vyhľadávače nemohli indexovo prehľadávať.

Krok 2. Ochrana heslom

Vyhľadávače a prehľadávače nemajú prístup na stránky chránené heslom. Na vytvorenie hesiel použite nasledujúce metódy:

Metóda 1: Hostingové služby majú nástroj na ochranu adresárov chránený heslom, ktorý je pomerne jednoduchý na používanie. Hostinger a cPanel majú dosť podobné procesy.

Keď sa nachádzate v hostiteľskom ovládacom paneli, nájdite ikonu s možnosťou ochrany adresára. Po kliknutí na tlačidlá sa zobrazí nové okno so zoznamom súborov, z ktorých vyberiete "public_html". Kliknite na tlačidlo "chrániť" a opustite.

Metóda 2: Na dosiahnutie rovnakých výsledkov môžete použiť doplnok WordPress, napríklad WordFence alebo Password Protect. Pred jeho inštaláciou sa uistite, že je aktuálna. Po inštalácii vytvorte heslo pre danú lokalitu a všetko zostane zabezpečené pred prehliadaním.

Krok 3. Odstránenie indexovanej stránky od spoločnosti Google

Sú časy, kedy spoločnosť Google indexuje stránky podľa vlastného želania. Existuje spôsob, ako to zvrátiť, ale vyžaduje najprv nastavenie vyhľadávacej konzoly Google pre indexovaný web. Po rozhodovaní na webovej lokalite, ktorú chcete odstrániť, prejdite na kartu Odstrániť adresy URL na karte Index Google. Do príslušného prázdneho poľa zadajte adresu URL stránky a kliknite na tlačidlo Pokračovať. Vyberte, či chcete dočasne skryť stránku z indexového prehľadávania a potom zadajte žiadosť.

Záver

Nezáleží na tom, aké dôvody musíte zabrániť vyhľadávačom v prehľadávaní a indexovaní informácií na vašom webe. Poskytnuté kroky vám pomôžu dosiahnuť presne to. Niektorí nemusia prinášať najlepšie výsledky, ale slúžia určenému účelu.

November 24, 2017
Semalt Expert na prevenciu vyhľadávačov z indexovania blogu WordPress
Reply