Back to Question Center
0

Semalt: Čo je email spam? Prečo sa vláda stará o to?

1 answers:

E-mail spam je pre vás obťažujúci a nebezpečný. Igor Gamanenko odborník na Semalt vysvetľuje, že sa vyskytuje, keď spameri šíria škodlivé materiály online a ich hlavným cieľom je vaša e-mailová adresa. Dokonca aj keď oznamujete veľa podivných odosielateľov do Gmailu, Yahoo a Rediffu, nemôžete úplne zbaviť e-mailového spamu, pretože hackeri používajú rôzne techniky na zacielenie používateľov.

Podľa definície e-mailový spam je, keď e-mail spĺňa niektoré z nasledujúcich kritérií:

Prečo sa vlády starajú o spam e-mailov?

Federálna vláda USA a Federálna obchodná komisia (FTC) prejavili obavy z e-mailovej nevyžiadanej pošty a spustili federálny akt Can-Spam v roku 2003. Podľa tohto zákona môžu užívatelia registrovať e-maily a FTC pravidelne monitorovať aktivity na svojich e-mailových adresách. Primárnou povinnosťou FTC je lepšie chrániť práva spotrebiteľov a používateľov.

Venujte pozornosť tomu, že spamový e-mail vás môže vystaviť riziku mnohými spôsobmi. Niektoré z nich boli diskutované nižšie:

 Finančné riziká a riziká v oblasti ochrany súkromia:   
Keďže spamové e-maily sú navrhnuté a vyvinuté tak, aby vyžadovali finančné informácie a citlivé údaje, ako napríklad identifikačné čísla PayPal, čísla kreditných kariet, ako aj súkromné údaje, od používateľov sa tieto údaje používajú na krádeže identity a rôzne typy online trestných činov. Zákon Can-Spam nezastaví zasielanie e-mailov z vašej doručenej pošty, ale obmedzuje počet spammerov tým, že zablokuje ich IP adresy po celý život.


 Ochrana detí:  Konanie proti spamu bolo vyvinuté s cieľom odstrániť veľké množstvo nevyžiadaných e-mailov, ktoré našim deťom propagujú nevhodné a zbytočné služby pre dospelých. Neexistuje žiadny špecifický spôsob, ako zabrániť deťom zdieľať svoje e-mailové adresy, ale môžeme odfiltrovať počet odosielateľov, ktorí zaručujú ich bezpečnosť online.

Prečo spameri posielajú nevyžiadané e-maily?

Je pravdepodobné, že spameri chcú narušiť vaše e-mailové adresy, chcú získať prístup k vašim počítačom, chcú získať finančné výhody pomocou vašich údajov a chcú dráždiť vašich priateľov a rodinu online tým, že im posielajú hlúpe správy po celú dobu. Navyše niektorí z nich posielajú spamové e-maily, aby propagovali svoje vlastné produkty a pokúsili sa oklamať používateľov svojimi atraktívnymi obrázkami a videoklipy. Jedným alebo druhým spôsobom sú nevyžiadané e-maily nebezpečné a mali by ste vytvoriť filtre pre podozrivé e-mailové ID a odosielateľov zabezpečujúce vašu ochranu a bezpečnosť na internete. Ak vás zaujmú spameri, môžete stratiť veľa peňazí a vaše podnikanie sa môže zničiť kvôli podozrivým a nezákonným aktivitám. Nesmiete sa prihlásiť k odberu zvláštnych bulletinov a nemali by ste nakupovať nič od nespoľahlivých internetových obchodov Source .

November 30, 2017