Back to Question Center
0

Semalt: Ako zastaviť WordPress Trackback & Pingback Spam

1 answers:

Trackbacks a pingbacks sú vynikajúci spôsob, ako môžu vydavatelia a blogeri zdieľať poznatky so svojimi fanúšikmi a pokračovať v zmysluplných a užitočných rozhovoroch s čitateľmi a následníkmi prostredníctvom ich písania. Spätné odkazy sú považované za externé komentáre WordPress. Napríklad, ak webové stránky používajú iný blogovací softvér a odkazy na vaše články, manuálne posielajú upozornenia, aby vás informovali o svojich aktivitách - what does widget mean in computer terms. Na druhej strane pingbacks sú exkluzívne pre WordPress. Znamená to, že niekto môže odkazovať na vaše články alebo blogové príspevky iba vtedy, keď používate WordPress ako hlavný systém správy obsahu. V takomto prípade by obidve vaše webové stránky mali umožňovať pingbacky, aby mohli byť príspevky správne odkazované. Mnoho spamerov pokračuje v spamovaní trackbackov a pingbacks každý deň.

Nemusíte sa obávať, ako Frank Abagnale, vedúci expert z Semalt , tu poskytuje niekoľko ľahko sledovateľných spôsobov, ako ich zbaviť a zabrániť im v budúcnosti.

Topsy Blocker:

Topsy Blocker pracuje rôznymi spôsobmi a jeho cieľom je analyzovať trackbacks a pingbacks vašej stránky dostáva denne. Takisto kontroluje vaše pripomienky a odstraňuje nelegitímne zdroje, ako napríklad špičkové..com. Ak sa odosielateľ ukáže, že je z takýchto webových stránok, trackbacks a pingbacks budú automaticky nastavené ako spam. Stačí si nainštalovať a aktivovať tento nástroj, aby ste sa uistili, že vaše stránky zostávajú bez komentárov spamu, pingbacks a trackbacks.

Antispam Bee:

Bezpečné je povedať, že Antispam Bee je slávna a najsilnejšia voľba pre blogerov WordPress. Má viac ako 200 000 aktívnych inštalácií a je jedinou možnosťou ľahko overiť trackbacky a pingbacky. Navyše tento nástroj kontroluje najpresnejšie komentáre a odstraňuje nepresné komentáre z vašich webových stránok. Môžete ho nainštalovať z možnosti Nastavenia> Antispam Bee a program je bezplatný. Predvolené nastavenia je možné kedykoľvek upraviť na základe vašich požiadaviek a výklenku blogu. Predvolené nastavenia však stačia na to, ak vlastníte súkromný blog alebo webovú lokalitu pri štarte.

WP-SpamShield Anti-Spam:

WP-SpamShield je vynikajúci a úžasný program, ktorý by ste mali zvážiť, pretože pomáha zbaviť pingbacks a trackbacks. Automaticky vloží Captcha na vašu stránku a vyzve všetkých návštevníkov, aby zadali Captcha na účely overovania. Niektoré z vašich čitateľov však nemusia byť týmto overovacím procesom presvedčené, takže ich môžete upraviť. Tento systém neblokuje roboty, ktoré budú prehľadávať váš blog alebo webové stránky. Namiesto toho sa zbavíte komentárov spamu a tento doplnok funguje presne tak ako firewall. Komentáre k spamu sú blokované sami, ale nastavenia môžete nakonfigurovať z oblasti administrátora a kliknúť na možnosť Nastavenia> WP-SpamShield.

Záver - Automatické označenie komentárov ako spam, ak obsahujú kľúčové slová na čiernu listinu:

Okrem vyššie uvedených spôsobov nám WordPress umožňuje skontrolovať komentáre, pingbacky a trackbacky ľahko, aby sme ich mohli označiť ako spam, ak niečo nie je relevantné. Všetky komentáre obsahujúce kľúčové slová alebo frázy by mali byť okamžite zablokované a odstránené z vašich príspevkov. Aj keď nedostanete upozornenia, mali by ste jednoducho odstrániť tieto komentáre z administrátorskej oblasti WordPress.

November 30, 2017