Back to Question Center
0

Phishing Attacks & mdash; Semalt Expert vysvetľuje, ako sa chrániť

1 answers:

Phishing je bežná forma počítačovej kriminality. Napriek početným hláseniam jednotlivcov, ktoré sa týkajú toho, že sa stali obeťami neoprávneného získavania údajov, existujú opatrenia, ktoré by mohli zabrániť. Okrem inštalácie bezpečnostného softvéru je potrebné zistiť, aký phishing vyzerá ako boj proti nemu.

Tým, že sa dozviete, ako identifikovať signály naznačujúce možný neoprávnený získavanie údajov (phishing), bude používateľ jednoduchšie vybrať mieru užitočného zoznamu, ktorý navrhol Oliver King, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt digitálnych služieb.

Čo je phishing?

Phishing je forma identity, ktorá je bežná medzi hackermi - hastane bonesi modellering. Títo páchatelia používajú podvodné webové stránky a falošné emaily, aby prinútili nevedomé obete ukradnúť ich súkromné ​​informácie. Väčšinou potrebujú len informácie o kreditnej karte a heslá.

Posielaním odkazov na nič netušiacich jednotlivcov ukradnú informácie hneď, ako vstúpia na stránku. Poskytujú odkazy, ktoré vyzerajú dôveryhodne, aby získali dôveryhodnosť. Väčšina falšovaných stránok zahŕňa PayPal, eBay, Yahoo !, a MSN. V niektorých prípadoch slúžia aj niektoré finančné inštitúcie ako ciele.

Ochrana pred phishingom

# 1. Pokračujte opatrne pri vstupe na webovú lokalitu, ktorá požaduje dôverné informácie, najmä ak sú vo forme finančnej povahy. Väčšina legitímnych organizácií nikdy nepožiada klienta, aby poskytol takéto informácie.

# 2. Ak webová stránka trvá na poskytovaní citlivých informácií, potom je pravdepodobne pasca..Niektorí phiseri radi používajú taktiku vydesenia a niekedy hrozí, že účet bude zakázaný, pokiaľ nebudú k dispozícii určité informácie. Kontaktovať obchodníka priamo na potvrdenie jeho identity je kľúčom k vyhýbaniu sa pokusu o phishing.

# 3. Pred uskutočnením akýchkoľvek obchodov na stránkach sa oboznámte s politikou ochrany osobných údajov. Väčšina komerčných webových stránok má politiku ochrany osobných údajov, ktorú ľahko sprístupňuje v hornej časti svojej stránky. Pokiaľ ide o ich pravidlá, pozrite sa na zoznam adresátov, aby ste vedeli, či budú alebo nebudú predávať.

# 4. Generické hľadanie žiadostí o informácie je ďalším signálom označujúcim phishingovú činnosť. Podvodné e-maily často nie sú zvyčajne personalizované. Oficiálny e-mail od banky má vždy referenčný účet, ak sa s ním skutočne otvorí. Phishing kampane môžu obsahovať "Vážený pán / pani" s nimi, zatiaľ čo iné popisujú účty, ktoré si užívateľ dokonca ani neuvedomuje.

# 5. Ak e-mailová správa obsahuje vložený formulár, múdrou voľbou by nebolo vyplniť. Hackeri môžu ľahko sledovať všetky informácie uvedené v týchto formulároch.

# 6. Pri pripájaní na webovú lokalitu by ste mali skopírovať a vložiť odkaz na panela s adresou prehliadača a nepripojiť sa cez vložený odkaz. Urobte to iba vtedy, ak existuje istota pravosti. Niekedy niektoré phishingové webové stránky vyzerajú rovnako ako pôvodné stránky. Pohľad na panel s adresou by mal informovať osobu, ak vôbec ide o kópiu.

# 7. Väčšina odborníkov odporúča ľuďom, aby mali k dispozícii aktívny a účinný softvér na boj proti neoprávnenému získavaniu údajov vo svojich počítačoch. Jedným odporúčaným softvérom je služba Norton Internet Security, ktorá automaticky detekuje akúkoľvek aktivitu phishingu a blokuje ju. Softvér nepovoľuje žiadne falošné webové stránky a tiež autentifikuje všetky dôležité bankové alebo nákupné aktivity používateľa.

November 23, 2017