Back to Question Center
0

DDoS útoky a ochrana pred botnetmi s tipmi na semináloch

1 answers:

Podľa príkazov botmasterov botnety únosia veľké množstvo počítačov na vykonávanie nelegálnych úloh. Táto sila umožňuje on-line útočníkom spáchať rôzne zločiny on-line. Najčastejšie tieto zločiny sú nezistené a môžu poškodiť reputáciu vašej organizácie. Napríklad v roku 2016 bola na vytvorenie útokov DDoS použitá špecifická botnet, ktorá ovplyvňuje množstvo webových stránok sociálnych médií, ako je napríklad Twitter. Ak dostanete veľa e-mailov každý deň, je pravdepodobné, že vaša e-mailová adresa je známa spammerom. Igor Gamanenko, manažér úspechu zákazníka SEMALT hovorí, že našťastie máme veľa technológií na filtrovanie nevyžiadanej pošty, z ktorých väčšina pomáha predchádzať príchodu nelegálnych a podozrivých správ.

Nemôžeme ignorovať skutočnosť, že je takmer nemožné zbaviť sa botnetov a spamových e-mailov - hard drive data recovery experts. FBI vyšetrovala podvýbor amerického Senátu s cieľom identifikovať infikované počítače. Výsledkom tohto vyšetrovania bolo, že hackeri môžu prevziať kontrolu nad počítačmi podvýboru vždy, keď to budú chcieť. Napriek veľkosti tohto problému priemerní používatelia počítačov nevedia nič o botnetoch..Botnety sú armádou počítačových a mobilných zariadení, ktoré sú infikované škodlivým softvérom a sú ohrozené pri vykonávaní online trestných činov bez znalosti používateľa. Hackeri môžu zasa nainštalovať botnety a požiadať ich o ukradnutie citlivých informácií, šírenie škodlivého softvéru, posielanie spamových e-mailov a spustenie útokov DDoS.

Odosielanie nevyžiadanej pošty a distribúcia vírusov a škodlivého softvéru

Najprv by ste mali vedieť všetko o spamu. Je navrhnutý tak, aby vám poslal hlúpe a nepríjemné e-maily. Niektoré kompromitované počítače majú za úlohu posielať nevyžiadané správy na veľké množstvo e-mailových adries. Účelom týchto spamových e-mailov je šírenie vírusov a šírenie škodlivého softvéru na internete. Môžete sa stať obeťou takýchto e-mailov, pretože produkty, ktoré ponúkajú, sa zdajú byť vysoko kvalitné a také, ktoré sú cenovo dostupné, ale takéto kampane sú prospešné len pre hackerov a od nich nemôžete mať žiadne výhody. Napríklad, ak dostanete e-maily od nigérijského užívateľa s tvrdením, že ste vyhrali 140 miliónov dolárov, možno by ste sa ho chceli zúčastniť alebo ho kontaktovať. Toto sú správy typu phishing, ktoré sa pokúšajú oklamať používateľov a majú tendenciu ukradnúť vaše používateľské mená a heslá.

Majte na pamäti, nemali by ste reagovať na spamové správy. Okrem toho by ste nemali klikat na prílohy e-mailov, o ktorých si nie ste istí. Problém s nevyžiadanou poštou sa časom stáva aktuálnym a čoraz viac botov sa stáva aktívnym kvôli tomu. Veľké množstvo robotov sa posiela komerčným podnikom a veľkým organizáciám na finančné zisky. Botnety sa nedávno zamerali na také spoločnosti ako Evernote a Feedly a hackeri sa pokúšali vytlačiť peniaze prostredníctvom hrozieb útokov odopretia služby .

Potrebujeme ochranu botnetov?

Počítač, ktorý bol infikovaný robotmi, je pod kontrolou hackera a nemôže byť kontrolovaný skutočným vlastníkom. Bude sa ticho zaoberať počítačovými zločinmi a môže vykonávať veľké množstvo nezákonných činností. Inými slovami, ak je váš počítač infikovaný, nebude to fungovať správne, čím sa internet stane nebezpečným a nepríjemným miestom pre každého.

November 29, 2017
DDoS útoky a ochrana pred botnetmi s tipmi na semináloch
Reply