Back to Question Center
0

Cenná prax od Semalta: Ako nastaviť svoju reklamu v sociálnych médiách až po úspech

1 answers:

Nikto nemôže spochybniť skutočnosť, že sociálne médiá sú najlepšou platformou, prostredníctvom ktorej sa značka môže dostať do generácie Z (iGeneration) a tisícročí. V skutočnosti je pravdepodobné, že 95% všetkých dospelých vo veku od 18 do 34 rokov zváži nákup od značky schválenej na sociálnej platforme, ktorú používajú .

Pokiaľ ide o marketing, môžete vždy zvážiť platený marketing sociálnych médií. Ponúka vysokú návratnosť investícií s minimálnymi výdavkami. To umožňuje dobré čítanie pre malé a stredné podniky a začínajúce podniky, ktoré nemajú finančné sily na to, aby vytvorili masívnu kampaň.

V tejto súvislosti Julia Vashneva, vedúca expertka z Semalta , Digitálne služby sa pozrie na tipy, ako čo najlepšie využiť kampaň s nízkymi rozpočtami v sociálnych médiách

Niektoré testy

Vo vojenských kruhoch existuje niečo, čo sa nazýva agresívne vyhľadávanie. Toto je taktika, pri ktorej prápor vysiela malú skupinu na zväčšenie nepriateľa. V kampani môžete použiť agresívne vyhľadávanie, ale namiesto vysielania vojakov by ste obetovali svoje zdroje. Uvedením svojich peňazí do rôznych sektorov môžete zistiť, ktorá z nich má lepšiu návratnosť investícií.

Vyberte príslušnú sieť

Rôzne cieľové skupiny majú rôzne demografické údaje. Napríklad mladí ľudia vo veku 25 až 34 rokov používajú Facebook častejšie..Toto predstavuje len 29,7% všetkých používateľov. Zaujímavé je, že používatelia Facebook sú prevažne ženy, pričom 77% z nich používa miesto v porovnaní s 66% všetkých mužov.

Ak do YouTube pridáte obrázok, štatistiky sú trochu iné. Tu ženy tvoria len 38% používateľov, pričom zvyšok je zrejme mužský. Okrem toho sa viac ako 50% všetkých zobrazení uskutočnilo buď na tablete, alebo na vreckovom zariadení, ktoré je ideálne na zacielenie na mobilných používateľov.

So všetkými týmito údajmi by ste boli prekvapení, že iba 9% malých a stredných podnikov používa sociálne médiá na prezentáciu svojej značky. Ako taký, môžete získať výhodu nad dokončením niečím veľmi jednoduchým.

Nájdite správny čas na zdieľanie obsahu

Teraz, keď ste identifikovali, na koho ste zacielení, je dôležité nájsť ideálny čas na zdieľanie obsahu. Niektorí odborníci odporúčajú, aby ste to urobili niekedy počas stredného týždňa, najlepšie medzi 1 a 3. Pokiaľ ide o Twitter, časovanie je iné - tweeps sú aktívne medzi 9 ráno a 3 v popoludňajších hodinách.

Naučte sa naplánovať

Aj keď môže byť ťažké zistiť, kedy je vaša sieť aktívna kvôli rôznym časovým pásmom a ďalším faktorom, nikdy sa nemôžete pokaziť, ak naplánujete svoje príspevky dokonale. Vezmite si notebook a venujte ho na plánovanie vašich tweetov, blogov, videí a ďalších dôležitých informácií. Môžete dokonca automatizovať proces pomocou zásuvných modulov.

Dodávka na kvalitu

So všetkým ostatným na mieste, úspech vašej sociálnej mediálnej kampane sa znižuje na jednu vec - kvalitu obsahu vyslaný. Nesklame. Uverejňujte obsah, ktorý pridáva hodnotu vašej budúcej a aktuálnej plodine klientov; niečo, čo by boli nútení zdieľať Source .

November 23, 2017