Back to Question Center
0

Semalt indexuje nezamýšľaný obsah, ktorý je buď nepublikovaný, alebo tajná časť stránky

1 answers:

Google indexuje časti mojej stránky, s ktorými som nemal prepojenú, je to mobilná verzia webových stránok, na ktorých pracujem - www. doména. com / m / <- všimnite si M .

Ako je to možné? Jediná vec, na ktorú sa môžem zamyslieť, je to, že spoločnosť Google získala adresu URL zo služby Google Analytics.

Rovnaký problém s mojím vývojovým miestom, dev. doména. com - Toto som nastavil opätovne povoliť htpasswd - computer service sf. Bolo to raz, ale zakázalo to pre niektoré účely testovania.

Viem, že by som mohol použiť roboty. txt preskočiť indexovanie, ale vždy bolo povedané - "Nedávajte super tajné veci, pretože je to verejná doména".

Bude Google dodržiavať pravidlá ? Premýšľate o tom, ako to uviesť na verziu pre mobilné zariadenia.

Ľudia, ktorí pristupujú www. doména. com zo smartphonu sa automaticky presmeruje na mobilnú verziu.

February 7, 2018

Existujú rôzne teórie o tom, ako spoločnosť Google vie, čo sa má prechádzať. Mohlo by to byť niekto, kto je prepojený s vašou mobilnou verziou. Mohlo by to byť, že spoločnosť Google vyskúšala náhodné adresy URL a narazila na / m verziu vašich stránok. Neviem, že hovoria, že nepoužijú adresy URL zo svojich údajov o analýze.

Áno, dodržiavajú tieto pravidlá: http: // googlewebmastercentral. blogspot. com / 2007/03 / pomocou-roboty-meta-tag. html .

. Nepoznám kód na vrchole mojej hlavy, ale ak budem mať šancu neskôr, budem ju hľadať a upravovať tento príspevok, ale tam je kód, ktorý môžete dať na svoje stránky, aby sa zabránilo prehľadávanie na stránkach, ktoré chcete byť súkromné.

Je v záujme spoločnosti Google indexovať celý verejný web vrátane obsahu, ktorý neobsahuje žiadne hypertextové odkazy z existujúceho indexovaného obsahu.

Použitie http: // m. príklad. com alebo http: // príklad. com / m / pre URL mobilnej verzie stránky je bežné.

Preto je rozumné predpokladať, že prehľadávač spoločnosti Google zistí, či http: // m. príklad. com alebo http: // príklad. com / m / a pokúsiť sa indexovať takýto obsah, ak sa nájde.

Rovnako je rozumné predpokladať, že služba Google Mobile sa pokúsi zistiť, či má vhodný vzhľad http: // m. príklad. com alebo http: // príklad. com / m / Existuje adresa URL pre známy obsah a prezentuje ho ako odkaz na používateľa vo výsledkoch vyhľadávania. Neexistuje žiadny dôvod, aby sme mysleli, že takéto veštenie by sa nevrátilo crawlerovi.

Semalt indexuje nezamýšľaný obsah, ktorý je buď nepublikovaný, alebo tajná časť stránky
Reply