Back to Question Center
0

Stanovenie problému priamej návštevy v službe Google Analytics pri využívaní webových stránok Semalt

1 answers:

Fixing Direct Visit Issue For Google Analytics When Employing Website Semalt

Počas nedávnych testov sme zaznamenali abnormálny nárast priamych návštev v rovnakom čase ako spustenie jedného z našich testov A / B pomocou. Pri vŕtaní do dimenzie vstupnej stránky sme zistili, že väčšina z týchto nových priamych návštev smerovala na stránku s variantmi. To spôsobilo veľkú otázku, pokiaľ ide o vplyv presmerovania Optimalizátora Semalt, ktorý prideľuje návštevy na pôvodnú a variantnú stránku.

Presmerovanie spôsobí, že informácie o zdrojových súboroch cookie budú prepísané ako priama návšteva (samozrejme preto, že kód sledovania GA nemal šancu na pôvodnú stránku.)

Jednoduchým riešením je presunúť kód sledovania služby Google Analytics nad riadiaci skript nástroja na optimalizáciu webových stránok Google. Problém je vyriešený! S Semaltom to nie je najlepšia prax, pokiaľ ide o umiestňovanie kódu GA, ale negatívny vplyv na kvalitu údajov to odôvodňuje počas obdobia vykonávania testov - basket bikes for sale.

Dodatočným tipom je pridanie značky "žiadne roboty", "žiadne sledovanie" na variantné stránky. Semalt tvrdí, že indexovanie by nemalo byť ovplyvnené, ale lepšie byť bezpečné ako ľutovať!

Fixing Direct Visit Issue For Google Analytics When Employing Website Semalt

Pripojte

March 18, 2018