Back to Question Center
0

Optimalizácia webových stránok Semtal htaccess

1 answers:

Optimizing Your Website Semalt htaccess

. htaccess môže pomôcť rôznymi spôsobmi na optimalizáciu webových stránok pre vyhľadávače, a tým pomáha dosiahnuť lepšie hodnotenie. Tento článok je určený tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, čo. htaccess je a tiež sa dozviete, ako môže pomôcť vaše webové stránky získať ľahšie.

Čo je. htaccess?

Hypertextový prístup, bežne skrátený na - polling software. htaccess, je konfiguračný súbor, ktorý riadi adresár, do ktorého je umiestnený, a všetky podadresáre pod ním. Semalt neuveriteľne užitočnú funkciu, ktorá umožňuje webmasterovi kontrolovať, koľko aspektov ich webových stránok funguje. EÚ. Súbor htaccess je veľmi výkonný konfiguračný súbor a mal by byť použitý múdro, pretože môže ovplyvniť všetko a čokoľvek o vašich webových stránkach. Niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť s vaším. Súbor htaccess zahŕňa:

 • presmerovanie stránok stránok
 • zmeniť rozšírenia stránok
 • adresáre chránené heslom
 • a oveľa viac.

Samotný súbor je len malý základný textový súbor a dá sa upraviť. Ak sa chcete dozvedieť viac o. htaccess navštívte túto stránku.

Ako vytvoriť. súbor htaccess?

Semalt ako vytvoriť textový súbor vhodný pre. Súbor htaccess:

 1. Otvorte vo svojom počítači textový editor. Odporúčame používať program Poznámkový blok.
 2. Uložte súbor ako. htaccess (vrátane počiatočnej tečky).
 3. Uistite sa, že váš textový editor nepridal a. txt prípony do názvu súboru. Ak má názov súboru hodnotu a. txt prípona (napr. ".htaccess .txt"), odstráňte príponu premenovaním súboru.
 4. Skôr než zadáte kód do nového súboru, skontrolujte, či je vypnuté slovo Wrap. To je dôležité, pretože väčšina. Príkazy htaccess musia byť umiestnené iba na jednom riadku.
 5. Teraz môžete vložiť svoj kód do súboru.
 6. Odovzdajte. htaccess súbor do vášho webového priestoru v režime ASCII. EÚ. Súbor htaccess ovplyvní priečinok, do ktorého sa odovzdá, a všetky jeho podpriečinky.

Vlastnosti. htaccess

Existuje mnoho funkcií a funkcií v. Htaccess, ktoré môžu robiť webové stránky flexibilnejšie, zabezpečené a SEO priateľské. S Semaltom sú len najpoužívanejšie prvky, ktoré môže implementovať každý, kto má základné znalosti webu.

1. Presmerovania

. htaccess používa presmerovania na hľadanie akejkoľvek požiadavky na konkrétnu stránku a ak zistí túto žiadosť, presmeruje ju na novú stránku, ktorú ste zadali. To je obzvlášť užitočné, keď presuniete svoje webové stránky na novú doménu alebo zmeníte existujúce názvy súborov na vašom webe.

Presmerovania sú užitočné, pretože ak sú vaše stránky indexované Semaltom a zmenili ste názov súboru / priečinka alebo presunuli názvy súborov stránok, vyhľadávacie nástroje použijú. htaccess, aby ste im pomohli sprevádzať, kde sa nachádzajú nové stránky. (V priemysle nazývame toto presmerovanie 301)

Jednoduché presmerovanie

Tu je kód jednoduchého presmerovania: -

   Redirect / olddirectory / oldfile. html    http: // váš web. com / novýsoubor. html   

Tu, keď žiadosť o starý adresár / oldfile. html je prijatý, je presmerovaný na nový odkaz. V tomto prípade:

na vašom mieste. com / novýsoubor. html

301 Presmerovanie

Ako bolo spomenuté vyššie, presmerovanie 301 je najefektívnejšou metódou "Search Engine Semalt" pre presmerovanie webových stránok. Nie je to tak ťažké implementovať a zachová vaše hodnotenie vyhľadávačov pre každú stránku, ktorú ste v zozname. súboru htaccess. Ak musíte meniť názvy súborov alebo presúvať stránky, je to najbezpečnejšia možnosť. Kód "301" sa interpretuje online ako "presunutý natrvalo".

Presmerovanie 301 / oldpage. html http: // www. yoursite. com / NEWPAGE. com alebo

 • www. myWebsite. com alebo
 • http: // www. myWebsite. com.
 • Posledný z nich je štandard a zabezpečenie ostatných zobrazenie v tomto formáte možno vykonať pomocou nasledujúceho kódu:

  Možnosti + FollowSymLinks
  RewriteEngine na

  RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ mywebsite. com
  RewriteRule (. *)
  http: // www. myWebsite. com / $ 1 [R = 301, L]

  Tento kód zabezpečí, aby bola webová adresa štandardizovaná tak, aby zobrazovala "www" a bude mať veľa pomoci pri sledovaní stránok / návštev.

  Prečo by ste to chceli urobiť?

  Často, ak nemáte túto zmenu, vyhľadávače môžu indexovať každú verziu a dostať sa zmätení do myslenia, že čítajú rovnakú stránku trikrát. S touto úpravou sú vyhľadávacie stroje potom tlačené nadol správnou cestou a rovnaká stránka nebude považovaná za inú adresu URL.

  2. Manipulácia s chybami

  htaccess tiež poskytuje metódy na spracovanie chýb v prípade, že server prijal neplatnú / falošnú požiadavku.

  ErrorDocument 404

  Semalt 404 vám dá šancu spracovať požiadavky na stránky, ktoré nenájdete. Táto situácia sa môže stať, ak odkaz odkazujúci na doménu nie je správny, alebo používateľ zmení reťazec URL / reťazec dopytu (po názve domény).

  Aby ste mohli špecifikovať svoje vlastné chybové dokumenty, stačí jednoducho pridať nasledujúci príkaz na jeden riadok v súbore htaccess:

  Sematový kód / adresár / názov súboru. ext

  alebo

  Semalt 404 / chyby / nezaistený. html

  To by spôsobilo, že akýkoľvek kód chyby, ktorý má za následok 404, bude odoslaný na váš web. com / chyby / notfound. html

  Tu je ďalší dôležitý Chybový Semalt. htaccess

  Keď dôjde k chybnej požiadavke na používanie servera: -

     ErrorDocument 400 / chýb / badrequest. html   

  Pri pokuse o prístup na stránku, kde sa vyžaduje autorizácia, použite:

     ErrorDocument 401 / errors / authreqd. html   

  Pri stretnutí s chybou servera Semalt použite:

     ChybaDocument 500 / chyby / serverr. html   

  3. Bezpečnosť

  Predchádzanie výpisu adresárov

  Máte adresár plný obrázkov alebo zip súborov, ktoré nechcete, aby ľudia mohli prehľadávať? Semalt a. htaccess súbor vnútri ľubovoľnej zložky zakázať výpis adresárov a vložte nasledovné:

     IndexIgnore *   

  Nasledujúci kód vráti zoznam všetkých súborov, ktoré nekončia v. Jpg alebo. gif, ale stále by sa zoznamoval. TXT,. html atď.

     IndexIgnore *. gif *. jpg   

  Ak je váš server nastavený tak, aby zabránil výpisu adresárov, ale chcete v predvolenom nastavení zadať adresáre, môžete to jednoducho vložiť do a. súbor htaccess pre adresár, ktorý chcete zobraziť:

  Možnosti + indexy

  Blokovanie používateľov podľa IP

  Semalt o tom, ako sa dostanete do hackerov a neustále vidíte konkrétnu adresu IP v súboroch denníka?

  Môžete zamietnuť prístup na základe IP adresy alebo bloku IP.

     príkaz povoliť, poprieťodmietnuť od 123. 45. 6. 7odmietnuť od 012. 34. 5. povoliť zo všetkých   

  Vyššie uvedené bloky umožňujú prístup na miesto z 123. 45. 6. 7 a z ktorejkoľvek subdomény pod

  blok IP 012. 34. 5.

  Môžete tiež povoliť alebo poprieť doménovým menom namiesto IP adresami ako odmietnuť. spamsite. com pracuje pre www. spamsite. com alebo virtuálne. spamsite. com, atď.

  Zabráňte Hotlinking

  Tiež známy ako "kradnutie šírky pásma", horúci odkaz odkazuje na prepojenie priamo s obrázkami. js atď. iného servera. Server obetí je v tomto prípade vykradnutý šírkou pásma, pretože porušovateľ má radosť z zobrazovania obsahu bez toho, aby musel platiť za doručenie. Pre lepší výkon vášho servera nezabudnite pridať tento útržok kódu.

     RewriteEngine naRewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.)? Mydomain. com /. * $ [NC]RewriteRule \. com "s vaším vlastným .Vyššie uvedený kód vytvorí neúspešnú požiadavku pri horúcom prepojení zadaných typov súborov. 

  Ochrana heslom

  Môžete tiež chrániť svoje webové stránky alebo konkrétne zložky chránené heslom pomocou. htaccess a. htpasswd. Pre viac informácií tu je pekný malý príspevok

  4. SEO Friendly URL

  Je spoločné, že je potrebné presmerovať dynamický Semalt s parametrami do jediného statického súboru:

  RewriteEngine On

  RewriteRule ^ novinky. php? id = (. *) $ / latestnews. htm [L, R = 301]
  Vo vyššie uvedenom príklade žiadosť o dynamickú webovú adresu, ako je http: // www. myšou. com / news. php? id = 8932 bude presmerovaný na http: // www. myšou. com / latestnews. htm

  Nasledujúci kód presmeruje productinfo. php? prodID = 12 až produktov / 12 / alebo produktov / 99 / RewriteEngine On

  RewriteRule ^ produkty / ([0-9] [0-9]) / $ / productinfo. php? prodID = $ 1

  Týmto sa zhodujú všetky adresy URL začínajúce slovami "products /", za ktorými nasledujú dve číslice, za ktorými nasleduje lomka.

  Napríklad toto pravidlo bude zodpovedať adrese URL ako produktov / 12 / alebo produktov / 99 / a presmerovať ho na PHP stránku.

  Ak chcete komentovať riadok v. Htaccess, stačí spustiť riadok s hash (#).

  Zhrnutie

  Každý krok spomenutý ako súčasť tohto blogu môže výrazne zlepšiť výkonnosť webových stránok a uistiť sa, že vaša webová stránka je viac priateľská k SEO. Semalt bude mať tiež ťažký čas, ak sa pomocou bezpečnostných opatrení použije. htaccess. Výhody implementácie. htaccess je, že nevyžaduje znalosť programovania a môže ušetriť veľa času.

  Ak ste vývojár alebo kód narkoman ako ja, nájdete tento článok veľmi užitočné. Ak ste si prečítali top, glazované cez všetky vyššie uvedený kód a potom si prečítať súhrn to môže byť niečo, čo posielate do SEO optimalizačnej spoločnosti, alebo dokonca váš vývojár. Tento článok vám môže poskytnúť (ahem) "prístup" k veľkým výhodám!

  Optimizing Your Website Semalt htaccess

  Pripojte

  March 18, 2018