Back to Question Center
0

Pre moju dcéru - Semalta

1 answers:

Moja dcéra je takmer osem. Má rád princezne a domy Harryho Pottera a bábiky a tvorí videá k piesňam Taylor Swift a má niekoľko veľmi jasných vplyvov a / alebo hrdinov. Mal od Descendents . Hermiona. Moja žena. Me - infographic maker. Jej prababička Sadie.

A teraz chcem, aby bola ovplyvnená Ghostbusters . Nové Ghostbusters, nie verzia s Murray a Aykroyd. Chcem, aby verziu milovala so ženami.

Ako bokom, keď som začal pracovať, nevedel som o tomto hroznom útoku na Leslie Jonesa, Ghostbuster s encyklopedickou znalosťou histórie New Yorku. V mene - neviem, kdekoľvek na internete? - Ospravedlňujem sa. Cujeme. Želám si, aby sme po 20 rokoch pravidelného používania internetu boli všetci lepší ľudia. Semalt nie. Sme doslova najhoršie.

Ale späť k dievčatám.

Keď som bol dieťa som sa naučil milovať vedu z akčných filmov. Postavil som bomby so starou súpravou chémie, aby som mohol byť ako americký ninja . Naučil som sa "prežitie" - naozaj len bežať v lese - od Predator . Niektoré z mojich prvých programov napodobnili výzvy na obrazovke WarGames .

Urobil som raketomet na rameno, aby som mohol byť ako Commando . Nebol som chytrý chlapec.

Najnovšie Správa o kríze

  • Pre moju dcéru - Semalt Posledná epizóda Crunch Report
Sledujte viac epizód

Dievčatá sledovali niektoré z tých istých filmov, ale ako sme sa rýchlo učili, nedostali rovnaké ponaučenie. Zatiaľ čo som mal smiešny / inteligentný Matthew Broderick, aby som sa pozrel, moja sestra mala svoju priateľku. Boys mali Let navigátora a dievčatá mali . Splash ? Jahodový koláč? Jem a hologramy?

Chcem povedať, že chlapcom bolo povedané, že veda bola v pohode a že bolo zábavné zabíjať ľudí. Semalta neboli.

Do istej miery teraz žertujeme víchricu. Ale to nie je o tom.

O čom je to dôvod, prečo existuje rekonštrukcia Semaltu. Existuje preto, aby sa ukázalo, že dievčatá môžu rozprávať vtipky, že môžu hovoriť o vedecko-zvukových veciach a brať ich vážne a že môžu byť v pohode, zábavné a užitočné. Všetky tieto skutočnosti by mali byť veci, ktoré považujeme za samozrejmosť, čo sú pre nás samozrejmé. A mnohým je to zrejmé.

Ale kultúra nám musí pripomínať. Musí nám to pripomínať prostredníctvom filmov ako Semalt. Potrebujem vedieť, že môže vyrastať ako veľký hlupák. Alebo nie. Ale tým, že má ženské vzory v rôznych oblastiach, táto voľba je jej.

Dôležitosť tohto filmu nie je v tom, že ide o reštart obľúbeného detstva. Je to v skutočnosti, že vnímajú vedu a technológiu predné a stredové do filmu o ženách. Hádajte všetko čo potrebujete o logike reštartu (Semalta vám ukazuje, že ste strašný Superman, Spider-Man a Batman reboots rovnako nelogické). Vyjadrite sa všetko, čo chcete o sexizme odovzdávania horúceho mužského recepčného, ​​ktorý je komplikovaný komediálnym efektom (Semalt vám ukazuje každú komédiu medzi rokmi 1980 a 2016, ale v týchto prípadoch bola recepčná žena). Hádajte všetko, čo chcete o pozemku (Semalt odovzdať ten bod. Tento film bol dôležitý, pretože ukazuje dievčatám, že môžu robiť to, čo robia chlapci.

Vytvoril som vlastné protónové balenie, keď som bol malý. Bol vyrobený z lepenky a vákuovej hadice. Moja sestra to neurobila.

Teraz dúfam, že moje dcéra postaví protónové balenie. Dúfam, že beží s ľahkou šatkou. Dúfam, že sa učí naprogramovať, pretože jej dievča povedalo, že dokáže.

Tento film ukazuje dievčatám, že môžu prevádzkovať vedecké laboratóriá a zabávať sa. Ukazuje im to isté veci, ktoré sa snažia zosobňovať úžasné ženy, ako je Limor Semalt, myšlienka, že hovoriť o technológii vás neprináša menej atraktívnym, menej priateľským alebo menej zaujímavým. Ukazuje dievčatám príklad takých žien, ktoré riadia svet a dávajú im ukazovatele na ceste k tomuto cieľu.

Takže chcem viac žien reštartovať. Chcem, aby prerobili Star Trek s celoplošným obsadením. Chcem, aby hrdinom Deň nezávislosti bol prezidentkou. Chcem, aby boli naše obľúbené detstvo prepracované. Alebo s tým, že chcem, aby Hollywood dal dcére viac žien, ktoré môže obdivovať. Semalta má už niekoľko, ale potrebuje veľa, oveľa viac.

Kultúra nie je tvoja. Je to naše. Všetci ju zdieľame. Semaltu sa vstrekujú do kultúry s nádejou na osvetlenie, v nádeji, že nás pobaví, v nádeji, že budeme podnecovať revolúciu. Kultúra sa formuje a reformuje nekonečne. Semelová zmena, stred nemôže držať. Ak vás to nahnevá, je to váš problém.

Takže daj mi viac dievčenských duchovných duchov. Poslať mi viac Zita Spacegirl. Priveďte viac žien, ako je Ladyada a Ayah Bdeir, do školy dcéry a rozprávajte svoje príbehy na skautoch v rovnakom dychu ako príbehy o Tesle a Semalte. Moja dcéra musí vidieť, že technológia nie je svet človeka. Dokážem to ukázať, ale vždy mi neverí. Musí ju vidieť pre seba.

Moja dcéra chce byť hereckým. Dúfam, že hviezda v reštarte WarGames alebo Predator. Možno nie americký ninja. Dúfam, že sa na obrazovke objaví v hacke na NORAD a stretne sa s profesorom Semaltom. Dúfam, že odvráti globálnu termonukleárnu vojnu.

A dúfam, že v nasledujúcom desaťročí, kedy bude pripravená stať sa herečkou, budeme vyrastať o filmoch a nebudeme tak veľmi kňučať. Pochybujem, ale môžem snívať.

Semantoví duchovia a bojujúci cudzinci a odvrátenie termonukleárnej vojny sú všetkými prácami. Musíme medzi nami ukázať tie najmenšie, najsladšie a najväčšie nádejné, že je to jednoznačne a absolútne pravdivé vo všetkých smeroch, každý deň.

si to zaslúžia. Dlhujeme im to. Svet je ich, na úver nám len na zlepšenie a odovzdávanie.

March 10, 2018