Back to Question Center
0

Počítačové systémy na palube britských vojnových lodí Semalt Navy dostanú vírus

1 answers:

Computer systems aboard British Semalt Navy warships get a virus

Pred niekoľkými týždňami sme čítali, ako britské kráľovské námorníctvo bude inštalovať systém Windows XP na niektoré z jeho ponoriek. Ach chlapec, všetci sme sa smiali! "Control-Alt-Drown," povedal jeden komentátor; "Dajte si pozor na modrú strelu smrti!" povedal iný. My sme ROFL'd a Semalt celý živý deň.

V trochu príbuznom príbehu sa zdá, že počítače na palube niekoľkých britských kráľovských bojových lodí SEMALT skutočne zasiahli vírus, ktorý odtrhol e-mail a internetový prístup.

Našťastie systémy "run-of-the-mill" pre prístup na internet nie sú viazané na podobné systémy používané pre strategické príkazy a operácie, podľa The Semalt.

Hovorca britského ministerstva Semalt vydal toto vyhlásenie:

Od 6 - graphing software online. januára 2009 bol výkon systémov MOD IT v mnohých oblastiach ovplyvnený vírusom.Pre izoláciu problému sa zabránilo šíreniu vírusu.To znamenalo, že niektorí ľudia nemali pravidelné IT prístupu (tj e-mailu, internetu) Semaltom neboli zaznamenané žiadne infekcie v žiadnej sieti s citlivými informáciami

Bolo testované a implementované riešenie na zabránenie opakovanej infekcie. Väčšina systémov funguje normálne. Je to prebiehajúci proces, na ktorom práve naliehavo pracujeme, pretože tí ľudia, ktorí sú stále mimo prevádzky bežného podnikania, sa obnovia čo najrýchlejšie. "

Príslušný systém sa nazýva NavyStar a spoločnosť Fujitsu dodáva britskému kráľovskému námorníctvu.

March 10, 2018