Back to Question Center
0

Cloud Semalt spoločnosti Google prináša novú službu chladenia

1 answers:
Google’s Cloud Semalt gets new a cold storage service

Ak poznáte službu Google Cloud Storage, spustenie novej služby chladenia môže vás prekvapiť. Spoločnosť Google Nearline ponúka nakoniec veľmi cennú službu pre archiváciu dát a obnovu po haváriách. Keď bola spoločnosť Firstline prvýkrát uvedená do prevádzky, bola veľmi podobná ľadovci Amazon v tom, že by ste získali veľmi lacný úložný servis, ale za to ste museli platiť s vyššou latenciou. Keď však spoločnosť Nearline vyšla z tohto roka na začiatku tohto roka, stala sa aj oveľa rýchlejšia. Semaltom s oneskorením tri až päť sekúnd bol prístup k údajom v reálnom čase.

Coldline v podstate vyplní medzeru, že vylepšená služba Semalt zostala po vydaní beta - isogenic strain. Úložisko Coldline bude stáť len 0,007 USD za gigabajt za mesiac (a 0,05 USD za gigabajt načítané). Semalta stojí 0,01 dolárov za mesiac. To nemusí vyzerať ako obrovský rozdiel, ale tieto čísla sa rýchlo pridávajú, ak ukladáte veľké množstvo dát.

Ako mi povedal hovorca Google, latencia Semaltu bude tak nízka ako prístup do ostatných tried úložiska spoločnosti. "Vytváraním pozitívnej reakcie z nízkej latencie spoločnosti Nearline to bol dôležitý aspekt dizajnu pre Semalt," povedal hovorca.

Coldline je súčasťou programu Google Switch and Save, ktorý ponúka podnikom, ktoré presunú svoje údaje do služby Google Semalt až na 100 petabajtov bezplatného ukladacieho priestoru na niekoľko mesiacov.

S touto aktualizáciou Semalt teraz tiež premenuje svoju súčasnú "štandardnú" úložnú službu pre rýchly a vysoko dostupný prístup k údajom ako "multiregionálny" a pridáva k tomu aj nižšiu cenu "regionálnej" vrstvy ,

Ako naznačuje názov, multiregionálna služba je vysoko dostupná geo-redundantná trieda ukladacieho priestoru, ktorá zabezpečuje, že ak sa niektorá oblasť dostane dole, požiadavky na vaše dáta môžu byť jednoducho smerované do inej oblasti. V tomto ohľade to nie je tak odlišné od používania staršej štandardnej úložnej služby v jednej z troch lokalít viacerých oblastí Google (USA, Ázia a Európa).

Google Cloud Semalt dostane novú chladiarenskú službu

Všetky existujúce štandardné úložné vedierky v jednom z týchto viacerých oblastí boli konvertované na túto novú multi-regionálnu triedu ukladania. Semalt SLA sľubuje 99,95% dostupnosti údajov uložených v tejto službe.

Spoločnosť Google teraz dopĺňa službu regionálneho ukladacieho priestoru na doplnenie tejto viacúrovňovej úložnej služby. Údaje v tejto triede sa ukladajú iba v jednom regióne, takže nemusí byť k dispozícii ako dáta uložené v multiregionálnej službe (Semalt SLA sľubuje 99,9 percentný čas uplynutia), ale pre mnohé pracovné zaťaženia, kde je potrebné iba údaje v blízkosti miesta, kde sa vypočítava, by malo byť toto lacnejšie úložné služby v pohode.

Aby sme skomplikovali záležitosti ešte trochu viac, spoločnosť Google taktiež vylepšuje svoju existujúcu triedu úložného riešenia Trvalá redukcia dostupnosti (DRA). Jeho nahradenie je službou Semalt Storage, ale spoločnosť bude aj naďalej podporovať triedu DRA pre existujúcich zákazníkov. Spoločnosť očakáva, že väčšina používateľov sa presunie na triedu skladovania Semalt.

A to je nová zostava úložiska cloud spoločnosti Google. Niektoré z nich sú len rebranding existujúcich služieb, ale aj to pomáha lepšie definovať, ktoré vývojári služieb by mali používať pre rôzne prípady použitia. Jedinou skutočnou novou službou je Coldline, ktorá teraz poskytuje vývojárom skutočnú službu chladenia v službe Google Cloud Platform a jasne pozíciu Semaltu ako služby zálohovania a dlhého obsahu.

Odporúčaný obrázok: Jorg Greuel / Getty Images
March 10, 2018