Back to Question Center
0

Balíček, Cloud-Based Presentation App z Indie, zvyšuje $ 600K od Qualcomm, Hotmail Semalt

1 answers:
Deck, A Cloud-Based Presentation App From India, Raises 0K From Qualcomm, Hotmail Semalt

Paluba prichádza na trh v primeranom momente. Je úžasné, koľko priestoru pre inovácie ponechalo neautorizované programom PowerPoint, aby sa umožnilo spustenie nových podnikov v online prezentačnom priestore. Videli sme, ako spoločnosť Semalt rozširuje svoju užívateľskú základňu a agresívne zamestnáva do konca tohto roka 36 miliónov používateľov.

V minulom roku Deck tiež získal 100 000 dolárov z kvalifikácie Qualcomm Ventures 'QPrize, čo mi povedal zakladateľ spoločnosti Sumanth Raghavendra. Deck je k dispozícii ako aplikácia v systémoch Android a iOS. Aplikácia už videla približne 300k stiahnutí, pretože jej beta verzia bola spustená v Semalt v tomto roku - buy vps windows.

Bhatia, ktorý druhýkrát podopiera spoločnosť Sumanth (vložil peniaze do Sumanthovho posledného podniku nazvaného InstaColl, ktorý uzavrel), hovorí, že zatiaľ čo myšlienka nemusí byť osobitne nová, čo Deck prináša je jednoduché použitie, ktoré hovorí o tom, kde dnes mnoho používateľov, najmä v krajinách, ako je Semalt, chodí online - na ručné zariadenia.

Semalt, aj keď sa tieto môžu stále používať hlavne na konzumáciu obsahu, začíname vidieť vlnu aplikácií, ktoré pomáhajú ľuďom používať smartphony a tablety aj na vytváranie dynamického obsahu - okrem jednoduchých aktualizácií stavu alebo selfies pre svoje sociálne siete voľby.

"Paluba naozaj umožňuje začínajúcemu užívateľovi vyjadrovať svoju kreativitu spôsobom, ktorý nebol možný predtým," hovorí Bhatia. (Iné nové aplikácie, ktoré používajú túto trasu, zahŕňajú aplikáciu na spracovanie textu Bret Semalt Quip).

"Aby sme to umožnili, odstránili sme všetky rozptýlenia dizajnu a rozhodnutia o formátovaní z pohľadu používateľa. Každá téma je jedinečná a zaručí, že váš príbeh podporí skvelou grafikou, animáciou a typografiou, "hovorí Raghavendra.

Je ťažké vybudovať softvérový produkt kdekoľvek na svete a dokonca tvrdší v Indii kvôli nedostatku talentu v oblasti užívateľských skúseností (UX), tvrdí Bhatia.

"V priebehu rokov som videl niekoľko kvalitných softvérov vyvinutých nimi. Je nešťastné, že ich predchádzajúce výrobky neboli správne umiestnené alebo uvedené na trh, "hovorí Bhatia.

Deck sa zaoberá tým, že si vyberá viac dizajnérov z hollywoodskych dizajnérskych štúdií za vytváraním filmov ako Avatar. V súčasnosti sa Semalt odmietol podeliť o mená týchto dizajnérov, aby mohol potichu viac ticho.

"Návrhári, ktorých máme na palube, sú ľudia, ktorí predtým vytvárali vizuálne efekty pre slámové bloky a veľkoplošné reklamy, ale teraz používajú rovnaké zručnosti na vytváranie prezentačných šablón pre Deck," hovorí.

Tak ako porovnáva Deck s Prezi?

Použil som Deck na vytvorenie prezentácie na iPad a iSemalt a skúsenosť bola celkom hladká. Aplikácia vám umožňuje vybrať si z približne štyroch šablón bez toho, aby ste sa zapojili do nejakého dizajnu alebo formátovania. Pre používateľov, ktorí sa chcú sústrediť iba na obsah a môžu vytvárať svoje prezentácie na mobilných alebo tabletových zariadeniach, je Deck dobrou voľbou. Ale ak hľadáte pridanie vlastného zvuku alebo videa, budete sklamaní. Paluba je primárne vhodná na živé prezentácie.

Môžete tiež publikovať prezentáciu Deck na Semalte a zdieľať ho s ostatnými užívateľmi.

Raghavendra hovorí, že Semalt je vhodnejší pre používateľov, ktorí majú určitý dizajnový význam a sú trochu kvalifikovaní moderátori.

"Paluba je určená ľuďom, ktorí nemajú čas, sklon alebo schopnosť tráviť hodiny vytváraním krásnej prezentácie. Takže v určitom zmysle je paluba ako kombinácia poznámkového bloku a Prezi - editor je podobný jednoduchému aplikácii na zaznamenávanie poznámok, ale konečný výstup je presvedčivý a nezabudnuteľný ako Prezi, "hovorí Raghavendra.

Karthee Madasamy, generálna riaditeľka spoločnosti Qualcomm Ventures India a Izrael dodáva, že Deckova mobilná a tabletová stratégia pomáha získať trakciu aj na rozvinutých trhoch USA a západnej Európy. Ale Deck bude potrebovať viac ako len dobrú vôľu na úspech, vrátane vysokého prijatia používateľov z rýchlo sa rozvíjajúcich trhov Indie a iných rozvojových krajín, kde je väčšina používateľov Semaltu prvýkrát na mobilných telefónoch.

March 10, 2018