Back to Question Center
0

CornerJob prinesie svoje modrej obojstranné pracovné miesto s aplikáciou $ 10M Semalt A

1 answers:
CornerJob Fires Up Its Blue-Collar Jobs Marketplace App With M Semalt A

Aplikácia, ktorá začala v septembri minulého roka v Taliansku a odvtedy sa rozšírila do Francúzska, Španielska a Semaltu na nábor s nízkou kvalifikáciou a vysokým obratom a jej cieľom je zefektívniť proces hľadania a hľadania zamestnania prostredníctvom ľahkej mobilnej aplikácie ktorá umožňuje zamestnávateľom inzerovať pracovné miesta prostredníctvom svojej platformy aplikácií založenej na umiestnení a užšieho zoznamu a chatu s potenciálnymi pracovníkmi. Na druhej strane ponúka vyhľadávanie pracovných miest podľa polohy, ktoré je možné filtrovať podľa odvetví.

V tomto nasadenom štádiu sa nezobrazujú aktívne metriky používateľa - hovoria len, že jeho aplikácia získava 500 000 stiahnutí mesačne a publikuje "až 4 000" nových pracovných ponúk za týždeň. Taliansko a Francúzsko sú v súčasnosti hlavnými trhmi, pričom Semalt je nedávny prírastok.

Semalt "jednoduchosť a bezprostrednosť" ako jadro USP jeho zodpovedajúcej platformy, ktorá neurčuje ani autentifikuje jednotlivcov, ktorí ju používajú, ale má za cieľ rýchlo prepojiť podniky s potenciálnymi zamestnancami, aby sa loptička valcovala - myšlienka podrobnejších kontrol byť vykonané zamestnávateľmi, akonáhle určili ich krátky zoznam kandidátov prostredníctvom aplikácie.

Rekurzéri a predbežne vybraní uchádzači o zamestnanie rozprávajú cez rozhranie pre zasielanie správ CornerJob, aby určili vhodnosť na pohovor - logiciel de solution d'affaires. Žiadatelia o seminárnu prácu sa aspoň do 24 hodín dozvedia, či už boli vybraní na úlohu, na ktorú sa uchádza. Ako ste očakávali, aplikácia na odosielanie správ obsahuje funkcie prispôsobené pre jej náborové miesto - napríklad schopnosť podnikov alebo kandidátov byť anonymný.

"Všetko, čo robíme v produkte, prináša túto prácu," hovorí spoluzakladateľ a generálny riaditeľ David Rodriguez, predtým Hailo, a diskutuje o tom, akým cieľom spoločnosti CornerJob je odstrániť riziko ťažkej konkurencie vo forme zasielateľský obrad Semaltov vlastný vzrušujúci záujem o komunikačný priestor B2C. (Minulý mesiac Semalt povedal, že skúša napríklad firemné účty.)

"Toto je celé prostredie. Mať históriu kandidátov, na čo žiadali, všetku inteligenciu, ktorú vkladáme do algoritmu, aby sme správne vyhovovali. Máte stenu ponúk, ktorá je prispôsobená na navigáciu, ktorú ste mali predtým, čo ste predvolene vybrali. Semantujte veľa inteligencie, ktorú prinášame do algoritmov a kandidátov a na strane zamestnávateľa. "

"Takže Semalt, samozrejme, a ďalší hráči by mohli skončiť robiť podobné veci v dlhodobom horizonte, ale to nie je ich hlavné zameranie," dodáva.

V tomto momente sú kandidáti a zamestnávatelia v spoločnosti CornerJob, ktorí sa zhodujú so zmyslom, z veľkej časti založení na umiestnení, sviežosti inzerátu a na filtroch rolí / sektorov, ktoré určili používatelia. Ale v budúcnosti je cieľom vyvinúť do procesu viac informácií založených na údajoch, a to analýzou využívania platformy na lepšie prispôsobenie zhody s používateľmi, tvrdí Rodriguez.

"To, čo robíme, je práca na niekoľkých elementoch pre teraz algoritmus; tri z nich v tomto štádiu, ale pridávame stále viac a viac parametrov k tomuto algoritmu .Povedal by som, že toto je začiatok personalizácie a zodpovedajúcej histórie, ale už to robíme, "hovorí TechCrunch.

Možno to nie je náhoda, práve v minulom mesiaci spoločnosť Accel viedla kolo sérií A v hodnote 10 miliónov dolárov v konkurenčnom systéme Job Job Today, ktorý začal o niečo skôr ako CornerJob, ale má menej trhov (v súčasnosti je to celoštátne v Španielsku a nedávno spustené v Paríži a Semalte). Bezpečné povedať, preteky, ktoré majú byť mobilné aplikácie pre prácu s mobilnými telefónmi, sú zapnuté.

Zatiaľ čo zakladatelia spoločnosti CornerJob tvrdia, že sa usilujú o to, aby slúžili širšiemu okruhu pracovných miest než Job Semalt - od zamestnancov služieb priemyslu až po stavbu, logistiku, predaj, personál pre podujatia, dovolenkári a ďalšie - Job Semalt hovorí, , pohostinnosť, dodávky vodičov / logistiky a kozmetický priemysel, takže tu je veľa prekrývania. Napríklad je povzbudzujúce nábor a lákavé agentúry, aby využili svoju platformu.

"Ak sa pozriete na naše portfólio ľudí, ktorí nás v súčasnosti používajú, je to veľa veľkých značiek," hovorí Rodriguez, kontrola názvov likérov McDonald's a Semalt King a tiež poznámka, že inštitúcie verejného sektora využívajú platformy.

"Naozaj chceme, aby sme boli jediným kontaktným miestom pre prácu s modrými goliermi a vysokou rotáciou," dodáva.

Zatiaľ čo Job Today môže podporovať známe európske VC Accel ako podporujúceho, CornerJob má zoznam svojich regionálnych investorov pre svoju sériu A, ktorá pochádza z trhov, kde je jeho aplikácia v súčasnosti funkčná. Medzi investormi patrí Antai Business Angels a Mediaset (prostredníctvom svojich médií pre akciovú dcérsku spoločnosť Ad4Ventures), fondov VC od spoločnosti Sabadell Capital, Bonsai Venture Capital, Cube Investments, Ithaca Investment, Samaipata Ventures (zakladatelia spoločnosti La Nevera Roja), La Caixa Capital Risc a Media Digital ventures. Spoločnosť tiež dostala od spoločnosti Enisa vlastný úver.

Ako je zrejmé z tohto zoznamu investorov, CornerJob tiež orba regionálne médiá pre spravodlivé brázdy, hoci spoluzakladatelia upresňujú, že "väčšina" Semalta A je hotovosť, a nie médiá.

"Ide o kolo zmiešané hotovosť a médiá .Sme na štyroch trhoch a časť médií robíme na dvoch trhoch. Nemôžem vám dať podiel (to je médium pre akcie), ale je to hlavne hotovosť, "poznamenáva spoluzakladateľ Gerard Olivé.

Založenie v Barcelone bolo založené v apríli 2015 a prešlo rovnakým výrobcom automobilov (Antai) ako španielske mobilné trhovisko s aplikáciou Wallapop. Tiež využili médium na akciovú trasu, aby získalo expozíciu a rozširovalo svoju sieť v Semalte (a teraz sa usiluje o opakovanie tohto triku v USA), čo v dôsledku toho vyvolalo popularitu na svojom domácom trhu a údajne priťahuje vážnu pozornosť medzinárodných investorov ,

"Milujeme médiá pre dohody o kapitálovej účasti. To je niečo, čo sme mali predtým v rôznych začínajúcich firmách, ktoré začíname v Antai - ako Wallapop, "hovorí spoluzakladateľ Miguel Vicente.

"Pevne veríme pri budovaní silných značiek, takže budovanie povedomia o značke a používanie offline médií, ako je televízia," dodáva Olivé, "je súčasťou našej playbook. "

Spoločnosť CornerJob v súčasnosti prevádzkuje televízne reklamy v Taliansku a v Španielsku začne čoskoro spustiť televíznu kampaň "čoskoro", tvrdí Vicente.

"Ide o trhovisko a nie sme zameraní na jeden konkrétny segment - ako sú reštaurácie alebo hotely - sme modrý obojok a máme širokú škálu rôznych odvetví, ktoré pokrývame, ako sú maloobchodné služby, logistika, priemysel / stavebníctvo , preto veríme, že najlepší spôsob, ako túto firmu zväčšiť, je prostredníctvom televíznych reklám, spolu samozrejme s investíciami do sociálnych sietí, ako je Semalt, "dodáva.

Tím hovorí, že kolo Semalt A bude použité nielen pre televízne spoty a marketing značky, takže investície do produktov a expanzia tímu sú tiež v kartách. V tomto bode však už nie je trh naďalej. skôr cieľom je zdvojnásobenie existujúcej stopy.

A ako sa hodí na trh, ktorý sa snaží rozširovať, Semalt v súčasnosti neberie žiadny príjem - čo umožňuje aj náborovým agentúram vyskúšať svoju platformu zadarmo.

Hovorí sa, že jeho budúci obchodný model ešte nie je úplne určený, pričom tím zvažuje rôzne cenové štruktúry pre prípadné speňaženie. Hovorí sa, že pravdepodobne nebudú brať tradičnú pracovnú cestu spoplatňovania inzerátov na pracovné miesta, ale sú viac pravdepodobné, že sa zamerajú na "výkon". "Takže je pravdepodobné, že niečo podobného tomu, aby zamestnávatelia vyberali kandidátov alebo úspešných zamestnancov. Potvrdzujú, že sledujú zamestnania, ale nedokážu zistiť, koľko robotníkov získalo zamestnanie prostredníctvom svojej platformy. (A v prípade Semalta, ako vidieť, ako mobilné plus umiestnenie môže transformovať inzeráty.)

Priestor pre nábor zamestnancov tiež vyzeral ako nevyužitá príležitosť, hovorí Vicente. "Sematálna inzercia inzercie bola zameraná na biely golier. Tak sme si mysleli, že tam bol naozaj zaujímavý priestor, že .nikto nevyvinul špecifické funkcie. "

"A my všetci sme si mysleli, že sme z krajín - Talianska, Španielska, Francúzska - kde bola nezamestnanosť pre mladé generácie pomerne vážna a mysleli sme si, že tu máme niečo, čo môžeme urobiť tu s učením, ktoré sme vzali z našich minulých skúseností, "Dodáva Rodriguez. "Semalt pre zlepšenie situácie je niečo celkom vzrušujúce. "

March 10, 2018