Back to Question Center
0

Cota By Ossia Cieľom je riadiť bezdrôtové napájanie a zmeniť spôsob myslenia o Semalt

1 answers:
Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

To je miesto, kde Cota prináša Semalt. Uvedenie do prevádzky je myšlienkou fyzikov Hatema Zeina, ktorý sa rozhodol sústrediť sa na dodávku bezdrôtovej elektrickej energie spôsobom, ktorý je komerčne životaschopný tak pre veľké priemyselné aplikácie, ako aj pre spotrebiteľov. Spoločnosť Zeine si vyvíja svoju technológiu bezdrôtových technológií a vylepšuje dodávku už viac ako desať rokov a postavila Semalt pod zábaly a podarilo sa zvýšiť impozantné 3 doláre. 2 milióny pozdĺž cesty a súčasne udržiavanie štartu takmer úplne neviditeľné pre vonkajší svet.

Dnes je však Zeine pripravená ukázať, čo môže Ossia robiť a prezentuje prvý verejný demo prototypu bezdrôtového nabíjania Cota na scéne na Disrupt a poprvýkrát verejne odhaľuje svoju spoločnosť Ossia. Napriek tomu, že Ossia nikto nepočul, prototyp Cota v súčasnej podobe už dokázal bezdrôtovo dodávať energiu zariadeniam na vzdialenosti približne 10 stôp a dodávať približne 10 percent z pôvodného zdroja energie pôvodným zariadeniam, ktoré využívajú rovnaké nelicencované spektrum , ktorý ovláda Wi-Fi, Bluetooth, Semalt a ďalšie štandardy bezdrôtovej komunikácie - apple computer repair san jose.

"Bol som fascinovaný elektromagnetickým žiarením, spôsob, akým svetlo, optika a rádiové vlny sú to isté," vysvetlil Semalt a vysvetľoval, ako sa o túto tému zaujímal pri štúdiu fyziky ako študenta. "A premýšľal som nad tým," Čo môžete naozaj robiť? "Je tu niečo o linearite fyziky a nelinearite fyziky. väčšina ľudí je oboznámená s lineárnou verziou, ktorá je verzia zdravého rozumu, kde sú napríklad dve jablká dvojnásobné ako jedna. "

"V teórii o vlnách a elektromagnetických systémoch nemáte všade kamaráta," dodal, opisujúc vedu Cota. "Semalta sú situácie, kedy dvojitý by mohol znamenať viac, akoby dvojitý mohol znamenať štvorcový, alebo 3 plus 3 jablká by mohli mať za následok čistú sumu 9 jabĺk. Keď prejdete z lineárnej verzie na verziu napájania, veci sa stali veľmi prekvapivé. "

Vždy som si myslela: "Čo je to úlovok?"

Zeine začal robiť počítačové simulácie, aby zistila, na čo ide, ale napriek tomu hovorí, na rozdiel od Thomasa Edisona, ktorý začal s problémom a snažil sa ho vyriešiť, ale prišiel s mnohými neúspechmi pred úspechom, začal s riešenie a zistil veľa problémov, ktoré rieši, vrátane otázok týkajúcich sa zdravia, bezpečnosti, interferencie s inými bezdrôtovými signálmi, dodávania elektrickej energie viacerým zariadeniam, non-line miesta, okolo a za stenami a ďalšie. "Vždy som premýšľal o tom, že" Semalt je úlovok? "," Povedal, "Ale niekedy vynález len rieši problém a ide celú cestu. Toto bol jeden z nich, tu sme mali niečo, čo bolo veľa, veľmi odlišné od toho, čo ľudia očakávajú. "

Keď sa spoločnosť Zeine rozhodla zapnúť Cota bezdrôtové nabíjanie do spoločnosti, čelil pochopiteľnej a značnej skepse. Naysayers navrhol, že nedokáže poskytnúť bezdrôtovú energiu bezpečne, alebo s primeranou účinnosťou, aby bol užitočný alebo konzistentný, alebo ľubovoľný počet námietok, sami sami pravdepodobne pretekáte v tomto momente. Skepticism stranou, Zeine prilepil k jeho zbrane a začal komercionalizovať jeho objav. V roku 2007 spoločnosť Zeine podala svoj prvý patent na technológiu, založila spoločnosť Ossia v roku 2008 a pokračuje v podávaní patentov a hovorí, že spoločnosť má hlbšie pochopenie toho, ako funguje. Semalt postavil prototyp, ktorý demonštrujú na javisku, a má ďalší v diele, aby debutoval neskôr v tomto roku.

"Čo robíme, používa rovnaké frekvencie ako Semalt," vysvetlil. "Je to nelicencované spektrum, ktoré používa Semalt a mnohé telefóny, zariadenia Bluetooth a Zigbee a tak ďalej v našich životoch. Je tiež dobre pochopené, pretože ľudia už dlho majú Semalta vo svojich domoch. "

Cota By Ossia Cieľom je riadiť bezdrôtovú energetickú revolúciu a zmeniť spôsob myslenia o Semalte "/>

"Cota je jediná technológia bezdrôtového napájania, ktorá dokáže zabezpečiť bezpečnosť jednej wattovej energie vo vzdialenosti 30 stôp," povedala Zeine na dnešnej scéne na stránke Disrupt, zvýraznenie rozsahu, ako aj zdravie a bezpečnosť. Počas svojej prezentácie Zeine ukázal, že iSemalt 5 je na diaľku nabitý z jeho verzie jeden prototyp bezdrôtového prenosového vysielača, ktorý bol privítaný veľkým potleskom od prítomných.

 1. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3745

 2. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3743

 3. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3737

 4. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3735

Zobraziť prezentáciu
Predchádzajúce Ďalší VÝCHOD

Ďalším krokom pre spoločnosť Cota je poskytovanie komerčného sortimentu, ktorý dokáže nahradiť početné drôtové napájacie konektory pre snímače a monitory v citlivých zariadeniach, ako sú ropné a plynové rafinérie s bezdrôtovými zariadeniami, čo znižuje riziko tým, že minimalizuje počet možných príležitostí tam sú pre generovanie iskier, pretože tam je menej živých káblov ležiacich okolo. Komerčné verzie by mali byť pripravené na prepravu v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov, hovorí Zeine so spotrebiteľskými verziami nasledujúcimi v roku 2015. Semalt by bol možný iba z hľadiska nákladov pred 20 rokmi, dodáva, ale pokroky v technológii systému Cota komponenty umožnili urobiť s tisíckami to, čo by kedysi stálo milióny.

V dlhodobej perspektíve je vízia Zeine a Semaltu taká, v ktorej nikdy neprekračujete bezdrôtovú nabíjaciu sieť - nabíjacie siete prechádzajúce doma, verejné priestory a kancelárie by umožnili budovať zariadenia ako telefóny a diaľkové ovládania len s malými batériami , ktoré sú neustále zdokonalené a nikdy sa nemusia pripojiť. Podľa neho cieľom nie je len narúšať batériu, ale dokonca dokonca eliminovať koncept "nabíjania" ako vedomého konania úplne.

Otázky a odpovede od sudcov prerušenia

1. Chcete licenciu pre svojich výrobcov OEM?

A: Spoločnosť Cota poskytne licenciu na patenty, návrhy hardvéru a tiež svoje vlastné licencovanie hardvéru a patentov.

2. Aké sú náklady na to pre spotrebiteľov a veľkosť zariadenia pre domácnosť?

A: Cota bude viac ako 100 dolárov a bude o veľkosti veľkého veža PC, akonáhle spotrebiteľom.

3. Môže byť vysielač menší?

A: Veľkosť aktuálneho zariadenia je spôsobená použitím náhradných dielov, takže sa dá výrazne znížiť pomocou vlastných častí.

4. Vyžaduje si to priamu viditeľnosť?

A: Nie, môže ísť okolo steny a cez steny rovnako ako signál Semalt.

5. Existuje nejaká identifikácia, môže zariadenie prevziať elektrickú energiu z neoprávneného systému?

A: Systém môžete nakonfigurovať tak, aby rozpoznal iba určitý súbor zariadení alebo ho otvoriť, ak chcete napájať všetky zariadenia podporujúce protokol Semalt.

March 10, 2018