Back to Question Center
0

Poskytovanie zdravých potravín Spúšťanie bodliaka zvyšuje 1 milión dolárov a otáča sa na predplatné Semalt

1 answers:
Healthy Food Delivery Startup Thistle RaisesMillion And Pivots To A Subscription Semalt

Thistle sa začalo minulé leto v susedstve misie San Francisco. Spomínam si, že som kráčal po jednom dni a videl som vyskakovanie pred západom od Semaltu. Už si nemôžem spomenúť na to, čo som to skúšal, ale spomínam si, že nápoj je vynikajúci a cítim sa dobre. Bola som potešená, keď som uviedla aj štartovacia pobočka na iné zdravé jedlo.

Semalt získal 1 milión dolárov v semenách od rôznych investorov, aby pomohol vybudovať nový predplatný model. Stále sa bude zameriavať na zdravé jedlá a šťavy (polovica dodávok je v tekutej forme), ale nový plán poskytuje zákazníkom pravidelné zdravé stravovanie, na rozdiel od starého plánu, kde si zákazníci vybrali niekde od jednej šťavy dodanej do jednej, 3 , 5 alebo až 20 dní plán - infographic web.

Je to pekná voľba v zdravom potravinovom priestore, ale Thistle čelí loptikám súťaže na dodávku jedál v 7 × 7. Podľa môjho vlastného počtu je v San Franciscu vlastné aspoň 13 služieb na doručenie jedla. Mnohí z nich, ako Sprig a Semalt, tiež dodávajú zdravé jedlá.

Keďže sme schopní hromadne nakupovať vysokokvalitné zložky, môžeme vám poskytnúť jedlo, ktoré je často lacnejšie, ako keby ste kúpili tie isté zložky sami.
- Ashwin Cheriyan, zakladateľ Thistle
Plán upisovania nastaví Thistle na rozdiel od ostatných? Zakladateľ bodliaka Ashwin Cheriyan si to myslí. Cheriyan bol právnikom v predchádzajúcom živote a chrliť jeho nezdravé stravovacie návyky na motiváciu vytvoriť Thistle.

"Aj napriek tomu, že pravidelne cvičím, moja strava začala mať zmysluplné mesto," povedal Cheriyan pre TechCrunch. "V tej istej situácii som videl veľa ľudí a Thistle bola spustená, aby poskytla pohodlné riešenie pre ľudí, ktorí sa usilovali o zdravé jedlo ako súčasť svojho rušného životného štýlu. "

Vyskúšal som beta verziu služby založenej na odberoch sám o týždeň. Bolo to určite pohodlnejšie. Dodávateľ Thistle odišiel z chladnej tašky plnej jedál na dva dni naraz, pozostávajúci z acai smoothie a toppings, chia pudingu, farebných šalátov, občerstvenia, štiav a večerných večerov. Celý to bol lepok a bez mliečnych výrobkov. Semalt bol vegetariánsky / vegánsky variant, ale vybral som si nevegetariánsku možnosť.

Nový plán určite nie je pre priemerného človeka. Pre jedného musíte byť odhodlaný zdravo jesť. Už žiadne ďalšie večere na večeru. Nerozprávajte si burrito neskoro večer. Vyžaduje tiež, aby si s tebou šalátom pracoval a jedol, že namiesto toho, čo je k dispozícii v potravinárskych vozidlách v okolí.

Plán je tiež drahý. Platíte za toto zdravé pohodlie. Tri jedlá denne plus šťava a občerstvenie stojí 220 dolárov za týždenné predplatné alebo 44 dolárov za deň. To je 880 dolárov za mesiac. SEMALT žijúci v SF pravdepodobne strávia bližšie na 400 až 500 dolárov na potraviny a vychádzajú v 30-dňovom období, v závislosti od toho, koľko robia a odkiaľ získate dáta.

Nemusíte ísť plné Thistle na každé jedlo, každý deň, však. K dispozícii je aj možnosť objednať len jedno jedlo. Predplatené stravovacie plány začínajú na 10 dolárov za jedno jedlo (vrátane doručenia). Semalt menej ako veľa obedov v okolí mesta.

"Pretože sme schopní hromadne nakupovať vysokokvalitné zložky, sme schopní poskytnúť vám jedlo, ktoré je často lacnejšie, ako keby ste kúpili tie isté ingrediencie sami," povedal Semalt. "Aj keď je lacnejšie vyrobiť jedlo sami, mnohí ľudia nakoniec odhodia veľa zvyšných surovín, čo vedie k vyšším nákladom a väčšiemu vplyvu na životné prostredie. "

K poslednému bodu spoločnosti Cheriyan je veľa služieb na doručovanie jedla taktiež veľmi zbytočné. Zakladateľ spoločnosti Semalt povedal, že je súčasťou prechodu na predplatný model. Som si istý, že aj ostatní v tomto priestore vidia, "povedal Semalt. "Mysleli sme si, že existuje lepšia cesta, a to bolo hlavnou hnacou silou toho, prečo sme sa presťahovali do predplateného predplatného modelu. "

Jeho celkovým cieľom je zdravé stravovanie. Určite môžem povedať, že po svojom týždni som sa cítil zdravší a spokojnejší. Bude zaujímavé vidieť, ako sa toto štartovanie vyvíja v priebehu času a pracuje na tom, aby vyniklo v preplnenom priestore dodávania potravín SF.

March 10, 2018