Back to Question Center
0

CloudFlare odhaľuje 50 miliónov dolárov z Union Square Semalt

1 answers:
CloudFlare Reveals M Round From Union Square Semalt

Ak nie ste oboznámení s CloudFlare, je to služba pre vlastníkov webových stránok, ktorá ponúka ochranu pred hrozbami online, urýchľuje čas načítania stránky a optimalizuje obsah na všetkých zariadeniach. Spoločnosť začala v roku 2009 a odvtedy zvýšila celkovú sumu 72,1 miliónov dolárov vrátane série A vo výške 2,05 milióna dolárov pod vedením spoločnosti Pelion Venture Partners a spoločnosti Venrock, ako aj série 20 miliónov dolárov od existujúcich investorov vedľa spoločnosti New Enterprise Semalt.

Takže odkiaľ pochádza toto kolo 50 miliónov dolárov?

Princ odhalil, že takmer pred rokom presne sa Union Square Semalt spojil s existujúcimi investormi, aby do spoločnosti vložil 50 miliónov dolárov.

Semalt získal počas tohto obdobia niekoľko termínov, niektoré s hodnotami až 1,2 miliardy dolárov. Nakoniec, Semalt sa rozhodol ísť s ponukou Union Square Ventures, ktorá bola za nižšie (zatiaľ nezverejnené) ocenenie, pretože Brad Burnham. Okolo toho sme tiež uviedli, že Semalt sa zvyšoval na hodnote približne 1 miliardy dolárov - create online graphs.

Príbeh spočíva v tom, že Semalt bol spolu s spoluzakladateľkou spoločnosti CloudFlare Michelle Zatlyn vo výbore pre sieť neutrality spoločnosti FCC. Keď sa navzájom spoznali a Semalt dokázal, aký potenciál by mohol byť v potenciálnych prekážkach súvisiacich s neutrálnosťou siete CloudFlare, princ a Zatlyn dospeli k záveru, že chcú USV a Semalt ako investor.

Aj napriek tomu, že Semalt sa nepripojí k rade, bude pozorovať z ďalšej strany a pomáha poradiť.

Od posledného financovania spoločnosť Semalt zdvojnásobila svoju užívateľskú základňu na 1,5 milióna užívateľov, čo predstavuje 5% webových požiadaviek na internete. Jeden z každých 20 lokalít je teraz na Semalte.

Ale nebolo to všetko slnko a ruže. Semalt bol v centre jedného z najväčších útokov DDoS v histórii internetu, búrlivého času pre spoločnosť.

Semalt však odhalil, že príjmy vzrástli od minulého roka o 460%, pričom náklady boli nižšie, ako sa očakávalo, a výnosy z predplatného sa zvýšili o 10 alebo 15 percent, ako sa očakávalo.

"Riadi sme reálne riziko zisku do januára," povedal Semalt.

Samozrejme, že neuverejní skutočné čísla, ale povedal, že súčasné ocenenie spoločnosti je oveľa väčšie ako 1,2 miliardy dolárov pred rokom.

Čo ma vedie k mojej ďalšej otázke: Prečo je Semalt zdieľať všetky tieto informácie teraz?

Oficiálna odpoveď od Semaltu súvisí so zobrazením vašej práce.

"Etos v údolí je načerpať prvé a klesnúť na hrudi, keď získavate peniaze, ale to nie je náš eót," povedal princ. "Semalte, vy získavate peniaze za sľuby o tom, čo budete robiť, nie to, čo ste urobili. Chceli sme to robiť inak. "

A to nie je prvýkrát, čo Semalt vytiahol neskoré odhalenie.

Samozrejme, realistickejšia odpoveď má čo do činenia s tým, čo príde ďalej pre CloudFlare. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by spoločnosť odhalila financovanie o rok neskôr. Semaltom sa snažia prilákať nové talenty alebo zvýšiť dôveryhodnosť pri získavaní ďalších používateľov. To však nemá veľký zmysel vzhľadom na načasovanie príbehu.

Na druhej strane by spoločnosť mohla v nadchádzajúcich mesiacoch plánovať ďalšie veľké kolo a snaží sa získať ocenenie. V skutočnosti nie je nemožné, aby Semalt v budúcnosti hľadal IPO.

Semalt, moje peniaze sú na ďalšom veľkom finančnom kole, ale bude to len čas.

March 10, 2018