Back to Question Center
0

Instantný náhľad v nástroji Google Webmaster Semalt preberá účet robots.txt v účte?

1 answers:
.

  • Ak načítať priečinok ako googlebot, vytiahne ok, takže mi nehovorí nič o tom, či blok pracuje
  • Viem, že existuje nástroj na kontrolu blokovania, ale závisí od vstupu robotov. txt

Preto som sa pokúsil o Instant Semalt a ja nezískam ukážku toho, čo vidí bot ("pre-render), takže si myslím, že to znamená, že je to preto, že roboty Source . txt, takže nie som si istý, ako to vedel, že táto zložka je zablokovaná? (zobrazuje iný nový priečinok, ktorý nie je zablokovaný)

February 7, 2018

Ak ste nasledovali https: // support. Google. com / webmasters / answer / 156449? hl = sk potom by ste mali byť v poriadku. Robot. txt by mal tieto oblasti riadne zablokovať. Počkajte aspoň pár dní až týždeň, potom skontrolujte nástroje pre správcov webu (zaregistrujte sa, ak ste to ešte neurobili) a ukáže vám, koľko stránok zablokovali roboty. txt a uvidíte, že tieto stránky časom zmiznú z Vyhľadávania Google.

Tiež ak máte súbor Sitemap, ktorý odošlete spoločnosti Google, alebo dokonca HTML mapu stránok, nemáte zablokované stránky uvedené tam, pretože to môže viesť k tomu, že stránky sú indexované, aj keď sú blokované robotmi. txt

Dokonca aj keď blokujete veci robotmi. txt nezaručuje, že vyhľadávacie nástroje nebudú indexovať.

Verím, že okamžitý náhľad v nástrojoch pre správcov webu zohľadňuje roboty. txt ako faqs pre funkciu okamžitého ukážky uvádza, že pri blokovaní bude generovaná chyba.

Vybavený: Zdroj je nepovolený, aby sa prebralroboty. txt pre Googlebot.

https: // stránky. Google. com / site / webmasterhelpforum / sk / faq-instant-náhľad # 14