Back to Question Center
0

Ako získať Semalt prechádzať stránky AJAX bez použitia #! URL?

1 answers:

V rade spoločnosti Google o tom, že sú AJAX aplikácie prehľadávané, odporúčame, aby sa adresy URL AJAX, ktoré nepoužívajú fragmenty hash-bang (#!), Prehľadávajú pridaním

February 7, 2018

skontrolujte túto vlákno vo fórach Google, AJAX Prebieha prehľadávanie práce s hash, ale nie meta tag . Vyskytol sa problém s nástrojom Google Fetch.

V predchádzajúcich častiach, ktoré umožňujú indexovanie obsahu AJAX, Google uvádza :


3. Rukoväť stránok bez fragmentov hash

Niektoré z vašich stránok nemusia mať fragmenty hash. Môžete napríklad požadovať, aby vaša domovská stránka bola www. príklad. com , namiesto www. príklad. com #! home . Z tohto dôvodu máme špeciálne ustanovenie pre stránky bez fragmentov hash.

Poznámka: Uistite sa, že túto možnosť používate iba pre stránky, ktoré obsahujú dynamický obsah vytvorený službou Ajax. V prípade stránok, ktoré majú iba statický obsah, neposkytne prehľadávač ďalšie informácie, ale načítava na vaše servery a servery spoločnosti Google ďalšie zaťaženie.

Ak chcete, aby sa stránky bez fragmentov hash indexovo prehľadali, do hlavičky HTML stránky vložte špeciálnu metaznačku.

Metaznačka má nasledujúcu formu:

   

Toto označuje prehľadávaču, že by mal indexovo prehľadávať ošklivá verzia tejto adresy URL. Podľa vyššie uvedenej dohody bude prehľadávač dočasne mapovať peknú adresu URL na zodpovedajúcu škaredú adresu URL. Inými slovami, ak umiestnite na stránku www. príklad. com, prehľadávač dočasne zmapuje túto webovú adresu na www. príklad. com? _escaped_fragment_ = a vyžiada si to od vášho servera. Váš server by potom mal vrátiť HTML snímku zodpovedajúcu www. príklad. com . Upozorňujeme, že na túto metaznačku platí jedno dôležité obmedzenie: jediný platný obsah je "!". Inými slovami,Metaznačka bude vždy mať presnú podobu: , čo označuje prázdny fragment hash, ale stránku s obsahom AJAX.


Preto je potrebné povoliť mapovanie adresy URL na verziu "ošklivej" obsahujúcu ? _escaped_fragment_ = pomocou bezhlavého prehliadača.

Sledujú upozornenie:

Ak obsah pre www. príklad. com? _escaped_fragment_ = vrátiť kód 404, nebude obsah indexovaný pre www. príklad. com !

Takže by ste to mali tiež otestovať.