Back to Question Center
0

IoT Botnets - Sprievodca od Semalt o tom, ako chrániť váš počítač

1 answers:

Zeus, Tigerbot a Droid Dream sú najčastejšie príklady mobilných botnetov, ktoré vykonávajú svoje úlohy a poškodzujú ostatné platformy takmer denne. Avšak objavenie IOT sa stalo skutočnou udalosťou v oblasti botnetu, ktorá postihla veľké množstvo zariadení na celom svete. Bezpečnosť internetu vecí (IoT) je v súčasnosti jedným z hlavných problémov. Vývoj botnetov internetu internetu je v dnešnej dobe pálčivou záležitosťou kybernetickej bezpečnosti - inexpensive vape mods. Ďalšie botnet, o ktorom musíme hovoriť, je botnet Mirai, ktorý spustil rôzne dôležité útoky DDoS. Ovplyvnila veľké množstvo technických a netechnických zariadení. Zariadenia IoT sa široko používajú na profesionálne a neprofesionálne účely. Dodržiavajú prísne bezpečnostné pravidlá, no napriek tomu ich fungovanie nie je až na úroveň.

Ako zistiť a zabrániť útokom botnetov IoT?

Môžete ľahko odhaliť a predchádzať útokom IOT tým, že sa pripájate k nasledujúcim metódam, ktoré ponúka Igor Gamanenko Semalt Customer Success Manager:

Metóda č.1: Základné opatrenia v oblasti kybernetickej bezpečnosti:

Toto je čas, kedy by ste mali vážne premýšľať o detekcii a prevencii útokov botnetov IoT. Základné opatrenia kybernetickej bezpečnosti nie sú dostatočné, čo znamená, že musíte myslieť na niečo iné ako tradičné techniky..

Metóda č. 2: Pasívne a aktívne mechanizmy:

Existujú rôzne pasívne a aktívne mechanizmy na detekciu botnetov a útokov IO. Najlepšie metódy detekcie botnetov sú založené na vyhodnotení a analýze návštevnosti botmasters a robotov.

Metóda č. 3: Služby HTTP:

Botnety, ktoré sú závislé na službách HTTP pre ich úlohy a komunikáciu, sa ťažko zisťujú. Dôvodom je to, že komunikácia medzi botami a robotmi je vždy v šifrovanom formáte.

Metóda č. 4: Kolektívne úsilie

Aby ste predišli útokom botnetov, mali by ste prijať kolektívne úsilie podnikov, bezpečnostných expertov, výrobcov produktov, registrátorov domén, registrov domén, poskytovateľov cloudových služieb a miestnych a medzinárodných orgánov činných v trestnom konaní.

Metóda č. 5: Koordinovaná technika a sanácia botnetových útokov:

Koordinované a kolektívne úsilie, ktoré potrebujete na zistenie, odstránenie, upozornenie a odstránenie útoku botnetom, sa vyhýba podozrivým webovým stránkam a blogom. Povedomie o botnetoch internetu a kybernetickej bezpečnosti je všetko, čo potrebujete na prežitie online. Okrem toho by ste mali byť informovaní o hrozbách a rizikách počítačovej bezpečnosti, aby ste mohli pomôcť aj ostatným používateľom. Mali by ste zistiť a chrániť hrozby pod dohľadom dôstojníka počítačovej bezpečnosti. Obrana je jediný spôsob, ako môžete zistiť útoky botnetu IoT a môže im do značnej miery zabrániť.

Záver:

Vždy by ste mali mať na pamäti, že počas útokov na botnet a internetový prenos sa váš počítač nakazí vírusmi, ktoré šíria spam a posielajú používateľom phishingové e-maily. Cieľom je zachytiť používateľov, aby klikali na podozrivé odkazy a sťahovali podivné súbory.

November 29, 2017