Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Témy - Je dobré zmeniť ich?

1 answers:

Ak máte webové stránky a nájdete novú tému WordPress, ktorá vyzerá perfektne a vhodnejšie ako predchádzajúca téma, musíte ju čo najskôr zmeniť. Ak sa obávate, že zmena témy WordPress spôsobí, že stratíte svoj obsah alebo nastavenia, ste úplne zle. Témy WordPress majú za cieľ dať našim stránkam a blogom neuveriteľný vzhľad bez toho, aby sme narušili nastavenie a umiestnenie nášho obsahu.

Theme Foundry je miesto, kde môžete nájsť veľké množstvo tém a najlepší je, že sa nemusíte obávať straty vašich príspevkov, fotografií, stránok a zvukových súborov. Všetok obsah je bezpečne uložený v databáze WordPress a nová téma vám nebude mať žiadne problémy.

Ivan Konovalov, špičkový expert z Semalt , si tu prečíta pár vecí, ktoré by ste mali dávať pozor pri zmene témy WordPress.

Vlastné typy príspevkov:

Ak používate tému, ktorá vytvára vlastné typy príspevkov, môže sa stať, že väčšina vašich príspevkov zmizne okamžite. Ale nemajú sa čoho obávať, pretože vlastné typy príspevkov budú zobrazovať položky najvyššej úrovne na vašom účte WordPress. Znamená to, že môžete ľahko obnoviť súbory a môže vaše stránky fungovať normálne..Odporúčania zákazníkov alebo galérie sú dva vlastné príspevkové typy, s ktorými by ste mali ísť. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že Postmatic, Surf Office, Yeah Dave a tisíce podobných firiem prevádzkujú svoje stránky s Make, téma WordPress, ktorá je profesionálna aj užívateľsky prívetivá.

Menu:

Ak ste zmenili svoju WordPress tému, možno budete chcieť nastaviť vlastné ponuky. Preto je musíte vytvoriť z možnosti Vzhľad → Menu. Pomáha ovládať zobrazenie navigačného menu a funguje ako efektívne sekundárne menu. Keď zmeníte témy WordPress, uistite sa, že ste nastavili svoje vlastné ponuky a zakázať všetky ponuky, ktoré sa nepoužívajú a zmizli z vašej novej témy. Po zmene motívu budete musieť vaše nové ponuky priradiť konkrétnu polohu, pretože každá téma nastaví všetky ponuky na predvolených miestach a naruší celkový vzhľad vašej lokality.

widgety:

Rovnako ako v ponukách vaše miniaplikácie trpia problémom zmenenej polohy. Témy Wordpress sú navrhnuté tak, aby zobrazovali iba všetky dostupné miniaplikácie, a ak chcete skryť alebo zobraziť niektoré nové miniaplikácie, musíte to urobiť ručne. Widgety môžete opraviť tak, že prejdete do sekcie Vzhľad → Widgety. Ak používate systém Mac, môžete snímať obrazovku celej obrazovky stlačením klávesov Shift + Cmd + 3.

Ako testujeme zmenené témy WordPress?

Jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako otestovať novú tému WordPress, je použitie možnosti Ukážka na stránke Vzhľad → Témy. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že táto možnosť nie vždy prináša presné výsledky, takže môžete zverejniť svoju tému, aby ste zistili, či je to dobré pre vaše webové stránky alebo blog, alebo nie.

Záver - Zmena je dobrá:

Je pravda, že zmena témy WordPress je dobrá, pretože sa bude zaoberať stále viac a viac ľudí. Nové motívy dávajú vašim stránkam nový vzhľad a impozantnú osobnosť. Súčasne by ste mali zálohovať súbory a byť pripravení prijať nový vzhľad webových stránok WordPress Source .

November 29, 2017