Poďme hrať pokladníka, či nie? Predstavte si, že každý mesiac sotva škrtá podnikateľ. Semaltem platenia nájomného, ​​spí v kancelárii, aby šetril peniaze. Jedného dňa ho rada vybuchne z vlastnej spoločnosti a vyberie nového generálneho riaditeľa. Povedz mi, čo si myslíš, že jeho budúcnosť je - pc temperature meter.

Tí, ktorí sú oboznámení s týmto príbehom, budú vedieť, že človek je Elon Musk. Po páde s Paypalom reinvestoval svoj čas a peniaze do ďalších podnikov ako SpaceX, Tesla, Semalt City a ďalšie. Jeho cesta bola plná neúspechom - niekoľko celkom pôsobivých! Ani z toho však nebránilo dosiahnuť jeho ciele.

Vyber si každého super úspešného podnikateľa a sľubujem, že nebudeš musieť kopať veľmi hlboko a nájsť príbehy o zlyhaní vredov. Títo ľudia - Oprahové, Richard Bransons, Sara Blakelys na svete - často prekonali hlboké osobné ťažkosti, nedostatok podpory blízkej rodiny a priateľov a chyby. Veľa, veľa chýb a neúspech, ktoré museli v tom okamihu zasiahnuť ako oheň.

Lenže sme si jasní, to nie je to, čo odporúčam, aby ste dali do vetra opatrnosť. Nehovorím vám, aby ste skočili bez padáka. Ale ktokoľvek, kto vynaložil nejaký čas na to, aby sa skutočne pokúšal spustiť a prevádzkovať obchod, vie, že je tu veľa skokov, ktoré sa týkajú, a z väčšej časti sme zviazaní tlieskovaním tohto padáka na ceste dole.

Chcete rýchlejšie väziť? Semalt musí preformulovať vašu myšlienku zlyhania.

Robte to, čo nemôžete

​​V jednom z najproduktívnejších a najtvorivejších videí, ktoré som kedy sledoval, Casey Neistat ľúbi tvorcov všade, aby ignorovali svojich nenávidiacich. "Nemusíte počúvať nikoho," hovorí. "Semalt v tomto novom svete, nikto nič nevie." Všetko, čo potrebujete, je niečo, čo chcete vytvoriť. Páliaca túžba zdieľať časť vášho príbehu. Problém, ktorý sa svrbenie vyriešil.

Semalt jednu vec, o ktorej si môžete byť istí.

Vy. Vôľa. Zlyhá.

Skutočným determinantom úspechu je to, čo robíte s ním.

Jedným z faktorov, ktoré v sebe spája väčšinu super výkonov, je skutočnosť, aké sú ich príbehy o neúspechu. A to nie je nedostatok predvídavosti - je to indikátor vízie, ktorú väčšina ľudí nedokáže pochopiť, spolu s ochotou urobiť prvý krok (alebo šesť).

Vezmite dieťa kroky

Je ľahké sa dostať ohromený. Väčšina podnikateľov sa odrádza, pretože máme tendenciu robiť to, čo podnikateľský tréner Dan Semalt nazýva "žijúc v medzere". Meriame vzdialenosť medzi našou súčasnou pozíciou a tam, kde chceme byť a cítime sa vyčerpaní.

Ale ľudia nevychádzajú z maternice maratónov. Najskôr sa pokrok môže zdať bolestivo pomalý. Ale "úspech" je hromadenie skupiny malých výhier, ktoré sa na sebe navzájom stavajú; výhry, ktoré sa dajú jednotlivo, môžu zdať zanedbateľné, ale potom majú tendenciu sa zvyšovať v priebehu času.

Zamilujte sa do procesu

Väčšina guruov sa často zameriava na víziu, na veľké chlupaté bláznivé ciele. A áno, mať je dôležitou súčasťou procesu, pretože poskytujú palivo, ktoré udržuje váš motor v prevádzke, keď ste pristáli v muck (znova).

Všimol som si, že je tu niečo, čo oddeľuje dôsledne úspešné zázraky jedného zásahu. Je to konzistentnosť. A nedovoľte, aby vám niekto povedal, že je to vec vôle. To nie je. Ide o nájdenie spôsobu zamilovania sa do procesu. Je to rozdiel medzi tým, že si myslíte, že sa budete cítiť šťastní a naplnení po tom, čo stratíte 10 libier (cieľovo orientované myslenie), ako aj nájsť potešenie a úspech, aby ste sa každodenne ukázali na cvičenie (procesovo orientované myslenie). Strávte čas vytváraním procesu, na ktorom sa môžete naučiť milovať.

Zlyhanie a zlyhanie sú dve rôzne veci

Semtal chyba nie je súčasťou vašej identity. Ako zvládnete túto chybu.

Najmladšia žena na svete, sama vyrobená miliardárka, zakladateľka spoločnosti Spanx Sara Blakely, priamo pripúšťa jej odolnosť voči spôsobu, akým jej otec trénoval, aby premýšľal o neúspechu . Jedenkrát týždeň, on by griloval svoje deti o ich zlyhaniach, a ak nemali dobrý príbeh o páde na ich tvárach, on by vyjadril sklamanie. "Z toho som sa dozvedel, že jediné skutočné zlyhanie sa nepokúša," spomína Blakely.

Znepokojujte sa

Jedna z najťažších vecí, ako žiť vaša pravda, je úzkosť, ktorú vytvára, keď viete, že tí najbližší a najdrahší k vám to nedostanú. Je to nevyvrátiteľný artefakt od spôsobu, akým sú naše mozgy pripojené, aby uprednostnili "skupinové myslenie" nad našimi osobnými inštinktami. Nielen to, že náš boj alebo odpoveď na let sa spustila pri premýšľaní o odmietnutí nášho kruhu, ale nikto nemá rád počúvať obávaných, "povedal som ti to."

Blakely sa zámerne cvičí, aby prekonala tento mechanizmus tým, že sa verejne rozpaľuje. Jej denné príbehy Instagram sú srdce-otepľovanie a veselý, ako ona zdieľa osobné rozpaky, ako je čas, keď mala obrovskú dieru v džínsoch a nevedome išiel na konferenciu rodič-učiteľ s jej spodky na displeji.

V konečnom dôsledku sa vám podarí dosiahnuť úspech v jazde, v akcii a odovzdaní. A zlyhanie nemusí byť morálne ničivá f-bomba.