Back to Question Center
0

Semalt Expert - Ako začať zadarmo blog na WordPress.com

1 answers:

WordPress.com je bezplatná a jedným z najlepších blogových platforiem na internete. Tu môžete ľahko zverejňovať svoje príspevky a články, ale pornografia, lekáreň a témy týkajúce sa hazardných hier alebo výklenky nie sú povolené. Samozrejme, rôzni jednotlivci majú tendenciu začať svoje blogové koníčky, ale väčšina z nich sa presúva do platených domén a začne používať vlastné hostiteľské možnosti. Wordpress.com umožňuje svojim používateľom získať prospech z bezplatných možností blogovania - oculos de sol vermelho. To znamená, že nemusíte platiť za doménu alebo subdoménu. Stručne povedané, ste blogovanie pre hosťované webové stránky a môžete založiť svoju značku bez potreby platiť niečo.

Michael Brown, špičkový expert z Semalt , tu uvádza niekoľko príkladov blogov hostiteľných na platforme wordpress.com:

  • myblogging.wordpress.com
  • simpsons.wordpress.com

Ako začať zadarmo blog na wordpress.com?

Ak ste zmätení o tom, ako spustiť bezplatný blog wordpress.com, musíte túto príručku dôkladne prečítať.

1. Zvoľte rozloženie domovskej stránky:

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je správne zvoliť usporiadanie domovskej stránky. Zatiaľ čo to urobíte, mali by ste sa uistiť, že rozloženie je podľa nika a predmetu vášho blogu. Napríklad, ak máte vlastné podnikanie a chcete propagovať svoju značku prostredníctvom blogu wordpress.com, mali by ste si vybrať rozloženie, ktoré dáva vášmu blogu atraktívny a profesionálny vzhľad. Podobne má širokú škálu tém a rozvrhov pre webové stránky s fotografiami a profesionálni fotografi sa môžu rozhodnúť pre niektorú z týchto možností na vytvorenie bezplatného blogu na stránke wordpress.com..Takže by ste sa mali jednoducho zaregistrovať na wordpress.com a vybrať rozloženie pred prechodom na ďalší krok.

2. Vyberte tému:

Rovnako ako wordpress.org, Wordpress.com má širokú škálu tém, z ktorých si môžete vybrať. Téma je to, čo vaše stránky alebo blog vyzerá. Mali by ste si vyberať tému múdro a ubezpečiť sa, že hovorí sama o svojej značke. Môžete zmeniť farebné kombinácie, nastavenia miniaplikácií a ponúk a zahrnúť obrázky po vybratí témy. Prejdite do oblasti Možnosti motívov a vyberte tému túžby.

3. Vyberte doménu (vašu adresu alebo názov blogu):

Našťastie, je dosť ťažké nájsť vynikajúcu a jedinečnú doménu na stránke wordpress.com, pretože konkurencia je veľmi vysoká. Je pravdepodobné, že zvolená doména už bola vybratá, ale nemusíte sa obávať, pretože môžete vyskúšať inú doménu a skontrolovať jej dostupnosť online. Ak uvažujete o kúpe domény, wordpress.com by nemal byť vašou voľbou, pretože doménové mená predané tu sú dosť drahé.

4. Vyberte plán:

Po vybratí názvu domény a dokončení základných krokov je štvrtým krokom vyzdvihnutie vášho plánu. Spočiatku si nemôžete dovoliť zaplatiť nič za svoj blog, takže by ste mali kliknúť na voľbu Select Free a začať. Bežní používatelia nemusia platenú verziu zvoliť, pretože sú dosť drahé a neposkytujú toľko výhod, koľko chcete.

5. Vytvoriť účet:

Na vytvorenie účtu by ste mali použiť svoj primárny e-mailový identifikátor. Väčšina používateľov používa na tento účel Gmail a Yahoo ID. Mali by ste si vybrať používateľské meno a heslo múdro. Uistite sa, že vaše heslo obsahuje kombinácie znakov ako "^^" a "/ & #", aby sa hackeri v poslednom čase nerozbili. Akonáhle ste publikovali svoj prvý príspevok, nezabudnite si ho zdieľať so sociálnymi médiami, aby sa viac a viac ľudí dozvedelo o vašich písacích zručnostiach.

Jednoduchým spôsobom, ako vytvoriť nový príspevok alebo stránku, je použiť voľbu "Post" -> "New" alebo "Page" -> "Add New".

Ak ste sa rozhodli vytvoriť blog na osobnej doméne, nemali by ste ísť na wordpress.com, ale wordpress.org.

November 30, 2017