Back to Question Center
0

Môžete zmeniť geografické zacielenie na krajiny pre domény najvyššej úrovne pre kód krajiny v nástroji Google Webmaster Semalt? [Duplicitné]

1 answers:

Táto otázka už má odpoveď:

  • Používam doménu najvyššej úrovne pre kód krajiny (ccTLD), môžem presvedčiť spoločnosť Google, aby geograficky zacielila iný región? 2 odpovede

Semaalt Google pre webmastery automaticky priradil vaše webové stránky k TLD, v ktorom sa nachádzate. Je to pekné, ak je webová stránka zameraná na túto krajinu, ale nie vždy. V niektorých prípadoch sa používajú pre márnosť av niektorých - sú určené pre používateľov z celého sveta.

Napríklad mám . ky doména - Webmaster automaticky zacieľuje na Kajmanské ostrovy. Mala by však byť nezaradená ALEBO Spojené štáty, ale nie je tu možnosť, aby to bolo prekonané - mongo database sql.

Uskutočnili sme marketing, propagácie a partnerstvá, aby sme získali väčšinu odkazov v USA. Ostatné stránky (Európa, atď.) Sa navzájom spätne menia. ky ako Semalt, ale napriek tomu má problémy s usporiadaním v USA.

Existuje nejaký spôsob, ako túto funkciu overiť v nástroji Semalt Webmaster Tools? Je to celkom hlúpe, že nemôžete ju upravovať podľa svojho zamýšľaného účelu a Semalt túto predpoklad urobí.

February 5, 2018

Spoločnosť Google a ja predpokladáme, že spoločnosť Bing umiestnila rôzne TLD do dátových centier a konkrétnych vyhľadávacích lokalít, ako napríklad google. to závisí od miestneho nastavenia, ktoré určuje ccTLD, jazyk a predchádzajúce vzory vyhľadávania. Ide o mechanizmus vyvažovania záťaže, ktorý umožňuje, aby rôzne výsledky vyhľadávania obsahovali relevantné výsledky vyhľadávania. Nebolo by rozumné zobrazovať kórejské stránky Talianom alebo Francúzom. Niektoré TLD sa však budú môcť zobrazovať na viacerých vyhľadávacích stránkach a dátových centrách, ako napríklad. com,. sieť, a. org, pretože tieto majú tendenciu byť univerzálnejší. Opäť jazyk má účinok. Napríklad veľa firiem v Číne presúvali svoje stránky na. com a ponúknuť angličtinu ako jazyk na oslovenie širšieho publika mimo Číny.

Ak hovoríte o ccTLD, nebudete môcť ovplyvňovať spoločnosť Google na umiestnenie vašich stránok na rôzne stránky a dátové centrá. Nemyslím si, že by ste mohli ovplyvniť akékoľvek umiestnenia TLD okrem toho, že ponúkate rôzne jazyky. Potom by ste sa mohli tešiť na širšie publikum.

Spoločnosť Google vedie zoznam domén najvyššej úrovne, ktoré sú geograficky zacielené . V tomto zozname existuje niekoľko TLD kódov krajín:

. reklama. ako. bz. cc. CD. ko. dj. fm. io. la. ma. pani. nu. sc. sr. su. televízia. tk. ws

Ak však vaša TLD nie je v tomto zozname, nemáte šťastie. Nástroje správcu webu Google vám neumožňujú geografické zacielenie väčšiny domén s kódovými kódmi inej krajiny ako ich zamýšľanej krajiny.

Matt Cutts má video , kde vysvetľuje úvahy spoločnosti Google o tom:

Ak máte. jp doména a snažia sa zamerať na Fínsko, skutočne idete proti mnohým očakávaniam a konvenciám, ktoré majú ľudia na internete.

Za to, čo stojí za to, tiež si myslím, že Google je v tejto otázke hlúpo.

  • Obmedzuje kreatívne používanie mien.
  • Nemôžete používať TLD pre jazyk (. de nemajú dobré miesto v Rakúsku, kde tiež hovoria po nemecky, alebo . pt v Brazílii)

Tieto pravidlá už roky existujú v politike spoločnosti Google a neboli ochotné sa na to rozhodnúť. Ak chcete, aby sa vaša stránka zaraďovala na celosvetové úrovni, nemôžete používať väčšinu domén najvyššej úrovne kódu krajiny.

Môžete zmeniť geografické zacielenie na krajiny pre domény najvyššej úrovne pre kód krajiny v nástroji Google Webmaster Semalt? [Duplicitné]
Reply