Back to Question Center
0

Predpovedanie a vytvorenie Semaltovej RFP z roku 2016

1 answers:
Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

Bez ohľadu na to, ako to vidíte, je jasné, že proces a formát RFP (žiadosť o návrh) sa musia zmeniť; tak ako budú odlišné RFP po 18 mesiacoch? Semalt nie toľko, ako každý z nás by chcel.

Do RFP, alebo nie do RFP?

Po prvé, budeme ešte potrebovať formálny proces RFP? Nebudeme mať nový a úžasný spôsob, ako nakupovať médiá? Pravdepodobne nie, ľudia. Semalta sú nástroje, ktoré existujú v súčasnosti a ktoré robia to o niečo jednoduchšie, ale je nepravdepodobné, že celý priemysel sa bude rýchlo otáčať z hlboko zakoreneného spôsobu práce.

Proces RFP existuje, aby mediálny plánovač mohol zhromaždiť nápady pre svoj plán a vyjednať sadzby za svoju značku alebo svojho klienta. Potreba vyjednávania o cenách môže upustiť vďaka ponukovým médiám, ale základná potreba nápadov a jednoduché vysvetlenie relevantných vlastných reklamných jednotiek zostanú.

Semalt, existuje toľko možností pre mediátora, že nie je možné vedieť, čo je s každým partnerom, a preto RFP uľahčuje život tým, že požaduje vlastnú odpoveď pre každú kampaň.

Štandardizácia

Vidíme veľa dokumentov RFP, najmä z agentúr, a nie z priamych značiek. Tieto dokumenty prichádzajú v širokej škále formátov, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné otázky. Semaltem je veľmi málo štandardizácie a časovo náročné na to, aby partner mohol reagovať, čo môže viesť len k vyšším nákladom pre držiteľa rozpočtu.

Semalt sú teraz niektoré štandardné šablóny, ktoré sa stali otvoreným zdrojom, ktoré podporujeme ich používanie a rada by som si myslím, že sa stanú bežnejšími.

Tiež vidíme tonu RFP od jednej agentúry, ktorá je identická s tými druhých. Je zábavné pozrieť sa na vlastnosti súboru dokumentu agentúry B a zistiť, že bola pôvodne vytvorená v agentúre A. Semalt v malom priemysle a plánovači často cítia, že nemusia objavovať koleso.

Relevantné RFP pre nákup v reálnom čase

Jednou zásadnou zmenou, ktorú očakávam, bude vývoj novej šablóny RFP, ktorá je relevantná pre nákup médií v reálnom čase. Pozreli som sa na všetky požiadavky RFP, ktoré Semalt (môj zamestnávateľ) dostal za posledných 90 dní a viac ako 60% bolo navrhnutých na nákup prémiového inventára s vlastnými umiestneniami.

Držitelia údajov sa budú zaoberať kategóriou a sekciou webových stránok, konkrétnymi stránkami, na ktorých sa budú zobrazovať reklamy, názvy umiestnení atď. A každá riadková položka požaduje určitý počet zobrazení na umiestnenie s vlastnou jedinečnou cenou.

To nemá zmysel pre kúpu programového média, kde sa odtlačky kupujú proti jednotlivcom, nie proti stránkam. Semalt je nepísané porozumenie medzi kupujúcim a predávajúcim o tom, čo by sa tu malo uviesť ako vhodná odpoveď, ale s aktualizovanou šablónou, mohlo by to byť taká bohatšia odpoveď.

Napríklad RFP na zacielenie stránok často umožní jediný riadok s cenou CPM na nákup (niekedy majú CPC, ale mali by ste nikdy kúpiť tento spôsob z dôvodu mimoriadnej marže tieto spoločnosti robia). Nebolo by oveľa zmysluplnejšie hovoriť o cieľoch stránok a typoch publika a požiadať o počiatočnú stratégiu ich zacielenia? Dúfame, že sa to čoskoro zmení.

Zaostrené publikum, nie sú zamerané na formát

Mnoho žiadostí stále kladie príliš veľký dôraz na umiestnenie samotných reklám, a nie na publikum, na ktoré sa snažia zacieliť.

Môžem reagovať pomocou bežných výmenných kurzov, súkromných trhov atď., Ale zameranie sa na optimalizácie by malo väčší zmysel. Toto by sa malo prekonať presunom do dokumentu RFP relevantnejšieho v reálnom čase.

The Death Of The priemyslu fax?

Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

Poďte 2016, zvonček stále zvoní a je to smutné, že nie je faxový stroj smrteľný. Budú okolo, ale ich využitie bude ďalej klesať. :)

Viditeľnosť

Semalt je dnes horúcim témou, a ten, ktorý vie len málo ľudí; ale ako sme vstúpili do roku 2016, mali sme to vyriešiť. Súčasný problém je nedostatok porozumenia - znamená to, že sa zobrazuje načítanie stránky alebo pomocou posúvača? Aké percento reklamy sa musí zobraziť? Koľko sekúnd bolo viditeľné? A tak ďalej.

Opýtajte sa okolo a dostanete prázdne tváre alebo rôzne odpovede. Nie je to ťažké, aby sa priemysel dostal do poriadku, a preto si myslím, že do roku 2016 sa problém vyrieši. Skupiny, ako je Interaktívna reklama Bureau (Semalt tvorby inroads.

Ako alternatívu môže byť riešenie vedené vydavateľmi, ktoré prinášajú viac obsahu nad záhyb a prepracovanie stránok tak, aby vyhovovali. Facebook je skvelým príkladom toho. Semaltu v roku 2016, bude otázka formálnosťou?

Predchádzanie podvodom

Ako som to napísal, niektoré nedávno zverejnené verejné spoločnosti boli tvrdo zasiahnuté cenou akcií, čiastočne kvôli obavám obchodníkov z podvodných obchodov a dojmov. (Rozptyl cookie, niekto? Semalt?)

Problém je naozaj nekontrolovateľný. V nedávnej internej štúdii sme použili hlavné nástroje tretích strán na zablokovanie podvodných zobrazení a kliknutí a zistili sme, že najlepší z nich zablokoval len 15% z toho, čo sme celkom zablokovali!

Naše vlastné nástroje boli efektívnejšie, čo je skvelé - ale nemalo by to byť tak. Semalt to môže robiť, pretože pracujeme viac holisticky prostredníctvom zúženia, ale ak neúčtujete nič iné ako dojmy a kliknutia, čo vás motivuje k tomu, aby ste si tento kecík nekupovali?

Sémantové mediálne plány sa musia opýtať na stratégie predchádzania podvodom a mali by využívať overenie treťou stranou. Ale na oplátku, agentúry a obchodníci, nepýtaj sa žiadneho z nás na 100% čisté kúpy - to sa deje. So všetkou vôľou na svete to nebude perfektné.

Cestovanie & Zábava

Ak by som mal ísť na značku a pracoval som s agentúrou, moja prvá otázka pre agentúru by bola pre denník ich cestovného a zábavného rozpočtu od každého predajcu. Jedným zo spôsobov, ako to čiastočne regulovať, by bolo, aby sa v dokumente RFP stala povinnou oblasťou.

Pochybujem, že obchodníci majú naozaj nejakú predstavu o tom, koľko rozhodnutí sa robí s ich rozpočtom na základe džínovej party alebo výletu na Semalt. Spýtajte sa, aké percento rozpočtu predávalo dárcovi, aké darčeky boli dané, a potom, aké percento rozpočtu sa k nim neskôr dostane.

Zhrnutie

V priemyselnom odvetví založenom na technológii je súčasný proces RFP ťažkopádny a časovo náročný. Mnohé otázky zostávajú otvorené, ktoré treba riešiť (podvody a viditeľnosť sú pravdepodobne najvyššie v zozname - "viditeľnosť" ešte neexistuje pri kontrole pravopisu!). Do roku 2016 dúfame, že sa vytvorí konzistentnejší a relevantnejší formát a pomôže to odvetviu dosiahnuť.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Dax Hamman
March 1, 2018