Back to Question Center
0

Alibaba riaditeľ pre skúsenosti s používaním, Semalt

1 answers:

Vzhľad a funkčnosť stránky elektronického obchodu ovplyvňuje jeho predaj. Je stránka atraktívna? Je ľahké navigovať? Spracujú základné funkcie? Je to rýchle? Je to dobré v mobilných zariadeniach? Všetky tieto majú vplyv na používateľa stránky. Ovplyvňujú rozhodnutie používateľa pri kúpe produktov a návrat k ďalšiemu nákupu.

Existuje veľa nástrojov, ktoré pomáhajú menším obchodníkom zlepšiť zážitok používateľov na svojich stránkach. Semtaltové nástroje zahŕňajú služby dizajnérov, cenovo dostupné testovacie platformy, lacné šablóny a ďalšie. Zahŕňajú aj učenie od profesionálnych užívateľských skúseností dizajnérov, ľudia, ktorí usmerňujú užívateľské skúsenosti pri rozhodovaní o živote.

Jedným z vedúcich odborníkov je Paul Fu, riaditeľ skúseností používateľov v spoločnosti Semalt. com, masívny globálny trh medzi podnikmi. Vedie tím vývojárov a dizajnérov v USA a Číne, ktorý realizuje zmeny na stránkach Semalt - s 36 miliónmi používateľov, 6 000 kategórií produktov a ktoré pôsobia v 240 krajinách.

Fu má PhD v ľudských faktoroch v priemyselnom inžinierstve od Purdue University a M. S. a B. S. stupňa z univerzity Tianjin v Číne. Je spoluautorkou knihy v čínskom jazyku Interakcia s ľudským počítačom: dizajn zameraný na používateľov.

Nedávno sme hovorili s Dr. Fu.

Praktický elektronický obchod: Ste riaditeľom skúseností používateľov v spoločnosti Alibaba, ktorá The Economist nazvala najväčší internetový obchod na svete. Povedzte nám o Alibabe.

Paul Fu: Alibaba založil Jack Ma v roku 1999. Začal ako spôsob, ako pre malé podniky, aby zoznam svojich informácií on-line. Dnes je to spoločnosť s 23 rôznymi obchodnými jednotkami pod Alibaba Group. Patrí sem veľmi populárny trh Taobao, čínsky spotrebiteľ-spotrebiteľský trh a Tmall, čínsky trh medzi podnikateľmi a spotrebiteľmi. Alibaba. com, pôvodná spoločnosť, je medzinárodná obchodná platforma medzi podnikmi. AliExpress je podobný Alibaba. com, ale umožňuje nákupy menšieho množstva. Som zodpovedný za Alibaba. com a AliExpress.

Alibaba User Experience Director on Design, Semalt

Alibaba. com spája obchodných zákazníkov a predajcov - na zdrojové produkty alebo nájsť výrobcu, ktorý má správnu schopnosť premeniť myšlienku na produkt. AliExpress je skôr ako maloobchodná webová stránka. Pomáha kupujúcim na celom svete nakupovať produkty v maloobchodnom formáte.

Alibaba. com má viac ako 36 miliónov registrovaných používateľov vo viac ako 240 krajinách. Máme tiež 3 milióny obchodných predajní a takmer 6 000 kategórií produktov.

PEC: Ako sa dostať k práci, aké je práve skúsenosť používateľov?

Paul Fu: Pozostáva zo štyroch vrstiev. Jadro je to, čo nazývame "užitočnosť. "To znamená, že musíte splniť určité základné potreby používateľa. Ale to nestačí. Máme tiež "použiteľnosť", čo znamená, že sa nový používateľ dozvie o vašom produkte veľmi rýchlo a skúsený používateľ ho môže efektívne robiť? Potom máme "žiadúce", ​​čo je vzhľad a pocit stránky, takže ľudia ju skutočne používajú a vrátia sa znova do používania. Ďalšou vrstvou je "skúsenosť značky", čo je užitočnosť, využiteľnosť a vhodnosť tvoriť celkový zážitok značky, aby sa vytvorila lojalita.

PEC: Skúsenosť používateľov pozostáva z užitočnosti, využiteľnosti, vhodnosti a skúsenosti so značkou. Sú tieto štyri vrstvy rovnako dôležité pre Alibaba?

Paul Fu: Utility je najdôležitejšie.

PEC: Aké sú vaše ciele pri navrhovaní stránok?

Paul Fu: Ak budeme používať štyri vrstvy, bude použiteľný a žiaduci as dobrým zážitkom značky. To je náš cieľ. Ak ho zadáte číselne, existuje veľa spôsobov, ako to môžete merať, keď sa pozriete na mieru retencie používateľa a opakujete používateľov. Môžete tiež použiť prieskumy a štúdie použiteľnosti. Ciele závisia aj od miesta a stavu lokality. AliExpress má iba tri roky.

Pre dizajnovú funkciu budeme podporovať to ako prvú prioritu: ako zvýšiť objem predaja buď zvýšením počtu návštevníkov, ktorí konvertujú na kupujúcich, a tiež zvyšovaním opakovaných kupujúcich. To je najdôležitejší aspekt. Pre Alibaba. com, stránka je zrelšia; cieľ je v samotnom prechode. Spočiatku Alibaba bola informačnou platformou. Ale chceme ju zmeniť na pracovnú platformu, takže kupujúci a predajcovia môžu pracovať na Alibabe. com dokončiť proces získavania. Takýto dizajn bude podporovať.

PEC: Predpokladajme, že implementujete zmenu na Alibaba. com na zlepšenie aspektu použiteľnosti. Ako viete, či funguje alebo nie?

Paul Fu: Máme rôzne spôsoby, ako to merať. Máme údaje o sledovaní webových stránok. Takisto robíme pravidelné užívateľské prieskumy. Posielame prieskum a opýtame sa používateľov, či sú spokojní s webovými stránkami a ich skúsenosťami a odporúčajú webové stránky svojim priateľom a kolegom. Z toho môžeme sledovať, čo sa deje.

Pri konkrétnych projektoch tiež robíme pravidelné štúdie použiteľnosti a návštevy, čo znamená, že niekedy prinášame používateľov do našej kancelárie. Požiadame ich o použitie produktu. Otestujeme, či výrobok rozumejú. Potom niekedy navštevujeme aj domovy používateľov, aby sme zistili, ako používajú naše webové stránky vo svojich domovoch alebo na pracoviskách. Z toho môžeme pochopiť, či rozumejú produktu, alebo či majú problém s výrobkom.

PEC: Prejdite nás prostredníctvom procesu zmeny dizajnu Alibaby. com, prosím. Vezmite nás od začiatku novej myšlienky, až kým nie je skutočne nasadená.

Paul Fu: Keď máme novú myšlienku alebo žiadosť od projektových manažérov, zvyčajne prechádza procesom preskúmania, aby sme najprv zistili, či má projekt významný vplyv alebo nie. Niekedy pri malom projekte môžeme jednoducho zmeniť stránku a prejsť naživo pomocou testu A / B a potom to uvoľníme. Ale projekt, ktorý zahŕňa veľa užívateľských zmien, sa zvyčajne najprv pokúsime pochopiť, čo sa snažíme dosiahnuť z obchodného hľadiska. To je prvá fáza.

Druhou fázou je návrh. Typicky, po pochopení problému budeme prichádzať s dizajnovým konceptom, ktorý by mohol byť ilustrovaný v wireframe alebo len vo Photoshope. Potom zapojime našich používateľov a prinášame ich do nášho procesu návrhu, aby sme otestovali, či chápu koncept, či je problém alebo nie. Potom na základe výsledkov týchto zistení zlepšíme. Vrátime sa k zlepšeniu dizajnu a zmene prototypu a urobíme ďalšie kolo hodnotenia.

Tento proces navrhovania vyžaduje, aby vedúci produktov, dizajnéri interakcií, dizajnéri, výskumní pracovníci, správcovia obsahu a vývojári front-end spolupracovali veľmi úzko.

Po skončení tejto etapy, ak budeme spokojní s produktom, pôjdeme do implementácie. To je, kedy budeme skutočne mať backend napísaný a implementovaný na webe. Budeme tiež prechádzať testom A / B; presmerujeme malú časť návštevnosti na dva rôzne vzory, porovnáme návrhy v prostredí živého webu. Pozrime sa na mieru prispôsobenia používateľov, ak to chápu, ak sú spokojní. Potom vyberieme ten najlepší dizajn, ktorý sa dá prežiť.

Alibaba User Experience Director on Design, Semalt

PEC: Koľko zamestnancov Alibaby sa podieľa na tomto procese?

Paul Fu: Alibaba. com a AliExpress, máme približne 500 pracovníkov v tímoch a okolo 70 používateľov.

PEC: Aký je typický pracovný týždeň ako pre vás? Máte veľmi zodpovednú prácu.

Paul Fu: Som zodpovedný za medzinárodný dizajn stránok. Mám tím USA aj Čínu. Tím Číny je oveľa väčší. Mojou zodpovednosťou je riadenie tímu a tvorba rozpočtu. Som tiež veľmi zapojený do niektorých užívateľských výskumov - i. e. , návštevy používateľov.

Ďalšou súčasťou mojej pracovnej zodpovednosti je advokát skúseností používateľov, a to interne aj externe.

PEC: Cestujete veľa?

Paul Fu: Áno, robím, pretože riadim medzinárodný tím. Väčšina členov tímu je v Hangzhou, Čína. Preto cestujem pomerne často sem a tam medzi USA a Hangzhou a tiež robím veľa práce na diaľku. V typickom dni budem pracovať v kancelárii v Spojenom kráľovstve s veľmi flexibilnými hodinami. V noci budem tiež online a pracovať s tímom Číny.

PEC: čokoľvek iné?

Paul Fu: Dve veci sú veľmi dôležité pre menších obchodníkov v Spojených štátoch. Po prvé, nemôžete byť spokojní len s miestnou ekonomikou. Existujú nástroje, ktoré umožňujú ľuďom podnikanie na medzinárodnej úrovni. Svet sa zmenšil a zmenšil.

Druhým bodom je dôležitosť mobility. To je veľmi rýchlo rastúci trend na našej platforme, používanie mobilných zariadení. Pre mnohých ľudí, prvý webový zážitok, ktorý majú, nie je na počítači. Je to v mobilnom zariadení Source .

March 1, 2018