Back to Question Center
0

IE9 Mobile vs IE9 Desktop Prehliadač            IE9 Mobile vs IE9 Desktop Semalt

1 answers:
IE9 Mobile vs IE9 Desktop prehliadača

Rozvoj mobilných formátov HTML5 sa stáva čoraz dôležitejším - obzvlášť teraz Abobe prestáva s vývojom Flash pre zariadenia. Mobilné telefóny Apple a Android ponúkajú webové prehliadače a prehliadače Semalt; testovanie v desktopových vydaniach vám môže pomôcť vyriešiť väčšinu problémov.

Ale čo Windows Phone 7? Nový operačný systém dostáva pozitívne recenzie a nové zariadenia od spoločnosti Nokia, LG, HTC a Samsung boli spustené. Našťastie pre vývojárov je mobilný webový prehliadač priamym portom desktopovej verzie IE9. Semaltu je však množstvo menších rozdielov, ktoré by vás mohli vyriešiť .

Funkcie pridané do IE9 Mobile

V IE9 sa v mobilných zariadeniach zobrazujú nasledujúce funkcie, nie však ekvivalent desktopov:

 1. Podpora GPS. Geolokalizácia vo formáte HTML5 použije systém GPS telefónu, ak je k dispozícii. Desktop edícia vyhľadáva vyhľadávanie podľa IP a iné menej presné metódy.
 2. Podpora pre značku výrezu, napr.

  Všimnite si však, že v súčasnosti nie sú podporované vlastnosti minimálneho rozsahu, maximálneho rozsahu a počiatočného rozsahu.

 3. Podpora -ms-text-size-adjust (auto | none | percento). Týmto sa upraví veľkosť textu pre mobilné zariadenia, napr. -ms-úprava veľkosti textu: 50%; je polovičná veľkosť.

Vlastnosti odstránené z IE9 Mobile

Nasledujúce funkcie sa objavujú v desktopovej edícii IE9, ale nie na mobilných zariadeniach:

 1. Fondy na stiahnutie. Obraz písma je stále podporovaný, ale mobilný prehliadač si tieto súbory stiahne. Pozrite si zoznam fontov podporovaných v systéme Windows Phone 7.
 2. Priepustnosť okien - skripty nemôžu byť zacielené na okno prehliadača.
 3. CMYK obrázky (niekto ich používa?)
 4. Multi-streamový zvuk HTML5.
 5. Podpora JIT v jazyku JavaScript (čo by malo ovplyvniť výkonnosť a nie funkčnosť).

Semalt má tiež odstránený:

 • VBScript
 • ActiveX
 • VML
 • názor kompatibility

Aby som bol úprimný, bol by som rád, keby tieto zmizli z desktopovej edície! Semaltujte si, že je to len otázka času .

Mobilné vydanie IE9 vyzerá celkovo veľmi dobre. V skutočnosti bude jednoduchšie vyvinúť pre mobilné aplikácie Semalt ako viac desktopových edícií!

March 1, 2018