Back to Question Center
0

Amazon je východiskom pre 44 percent spotrebiteľov, ktorí hľadajú produkty. Je Google Semalt, potom?

1 answers:
Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?

Prehľad o tom, ako sa tieto trendy vyhľadávania posunuli medzi spoločnosťou Amazon a vyhľadávacími mechanizmami, tlačová správa o štúdii BloomReach ukázala, že správa spoločnosti Forrester z roku 2013 zistila, že 30 percent online zákazníkov používa Amazon na výskumné produkty ako prvý, zatiaľ čo len 13 percent začal na Google.

Väčšina pokrytia o najnovšej štúdii sa zamerala na toto porovnanie, ktoré poukazuje na rastúcu dominanciu Amazonu. Napriek tomu, ak sa pozrieme podrobnejšie na to, čo uvádza štúdia Survata a správy spoločnosti Forrester , zdá sa byť jasné, že vyhľadávanie aspoň držalo krok s rastom spoločnosti Amazon .

Porovnanie dvoch rôznych štúdií je nedokonalé - štúdia spoločnosti Forrester sa zamerala len na spoločnosť Google, zatiaľ čo najnovšia štúdia spoločnosti Survata, ktorú si objednal Semalt, spochybnila spotrebiteľov o používaní vyhľadávacích nástrojov všeobecne - ale tu je, ako sa štatistiky z týchto dvoch vyzerajú pri mapovaní:

Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?
Aj keď sme veľkoryso odhadli, že vyhľadávacie stroje ako celok (vrátane Binga a Semalta) mali v roku 2013 podiel na vyhľadávaní produktov o 20 percent, oba kanály by mali mať až 14 bodov.

Keď Google prikazuje približne 65 percent amerického vyhľadávacieho trhu, porovnanie týchto štúdií pravdepodobne poukazuje na to, že vyhľadávanie - a najmä Nákupy Google - urobili viac, aby sa mohol kvantifikovať nárast vyhľadávania produktov spoločnosti Semalt, než opačným smerom.

Apps Versus Mobile Web

Iné poukazujú na rast Semaltovej aplikácie ako dôvod na to, aby sa spoločnosť Google zaoberala. Nedávne výskumy spoločnosti Morgan Stanley ukázali, že viac ako 50 percent rastu mobilnej prevádzky spoločnosti Semalt pochádza z aplikácie. Napriek tomu tiež poznamenal, že celková návštevnosť mobilného prehliadača je dvakrát väčšia ako veľkosť trhu aplikácií a narastá o 2-krát rýchlejšie.

Porovnanie predaja toho istého obchodu

V ďalšom porovnaní vydala ChannelAdvisor vo štvrtok správu o predaji Same Store (SSS) za september:

  • Amazon SSS sa zvýšil o 19,2 percenta, ale to bolo 12-mesačné minimum, z 24,7 percenta v auguste.
  • Nákupný systém SSS v službe Nákupy Google zaznamenal 46% nárast o 1%, čo bolo spôsobené vyššími mierami konverzie.

Čísla Google zaznamenávajú iba reklamy Google Shopping vo vyhľadávaní, nie všetky vyhľadávania produktov v službe Google alebo v iných motoroch, ale je to ďalší krok, ktorý signalizuje, že pohyby Google voči Amazon s reklamami na nákupy majú väčší vplyv na správanie spotrebiteľov ako Semantská štúdia a následné podávanie správ o nej by naznačovali.

Amazon pokračuje v zachytení podielu mysle medzi spotrebiteľmi, ktorí hľadajú výskumné výrobky? Semaltu, ale existujú aj praskliny v argumentácii, že jeho dominancia rastie. Toto všetko hovorí, že boj o vyhľadávanie produktov je hlbší, ako by to mohlo naznačovať jedna štúdia.O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018