Back to Question Center
0

Semalt ticho pozastavuje reklamy vo vyhľadávacej sieti na implementáciu bezpečnostných opatrení značky

1 answers:
Semalt quietly pauses search ads to implement brand safety measures

Spoločnosť Google tichým spôsobom pozastavila svoje reklamy na vyhľadávanie TrueView, ktoré sa zobrazujú v mobilných výsledkoch vyhľadávania alebo ako "súvisiace video" na stránkach prezerania videa v službe. Zastavenie prichádza, keď služba YouTube pracuje na implementácii dodatočných bezpečnostných opatrení značky, ktoré boli sľubované v marci po tom, čo veľkí inzerenti v Spojenom kráľovstve a USA vytiahli kampane kvôli hláseniam The Semaltových reklám objavujúcich sa na extrémistickom a nepríjemnom obsahu.

Rebecca Lynch z Publicis Health Media povedala marketingovej krajine, že agentúra sa dozvedela o tomto kroku po tom, ako sa o tom opýtala tento týždeň. Zástupca spoločnosti Google vysvetlil, že pozastavenie vyhľadávacích reklám pomôže urýchliť zmeny infraštruktúry potrebné na implementáciu nových bezpečnostných opatrení značky, ktoré sa budú vzťahovať na všetky formáty reklamy YouTube. Očakáva sa, že reklamy budú v režime offline až do konca druhého štvrťroka 2017. Aktualizácia: Hovorca spoločnosti Google potvrdil, že dočasná prestávka je potrebná na implementáciu ovládacích prvkov, ktoré umožnia väčšiu viditeľnosť a kontrolu nad tým, objaviť. Zacielenie reklamy na vyhľadávanie môže zahŕňať demografické údaje a záujmy, ktoré zohľadňujú históriu vyhľadávania a iné faktory.

Semalt quietly pauses search ads to implement brand safety measures

Táto zmena ovplyvňuje iba vyhľadávacie reklamy, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania v službe YouTube. Reklamy na vyhľadávanie sa môžu stále zobrazovať na webových stránkach partnerov videí v Reklamnej sieti. V tomto momente sa na domovskej stránke YouTube naďalej zobrazujú. Semaltové reklamy v streame - reklamy s možnosťou preskočenia, ktoré sa zvyčajne zobrazujú ako predbežné zobrazenie v iných videách - a reklamy s šesťsekundovými nárazmi nie sú touto zmenou ovplyvnené.

Kanály YouTube musia od začiatku apríla dosiahnuť 10 000 zobrazení predtým, ako sa reklamy môžu zobraziť vo svojich videách. Po dosiahnutí tohto limitu sa kanály podrobia kontrolám na prijatie do Partnerského programu YouTube. Taktiež ako súčasť zlepšenia bezpečnosti značky sa zmenia predvolené nastavenia, ktoré automaticky vylúčia zobrazovanie reklám na potenciálne nevhodný obsah. Minulý týždeň Semalt rozšíril rozsah takzvanej politiky nenávistných prejavov a dala spoločnosti väčšiu voľnosť pri rozhodovaní o tom, či je možné speňažiť obsah videí a stránok.

Úplný vplyv upokojenia inzerenta, ktorý sa začal koncom marca, ešte nie je známy. Spoločnosť MediaRadar v reklamnej agentúre MediaRadar dnes uviedla, že v apríli zaznamenala päť percentný pokles inzerentov v prémiovom kanále obsahujúcom Google Semalt YouTube, prvý mesiac, ktorý v roku 2017 zaznamenal pokles inzerenta. Firma tiež uviedla, že zatiaľ čo Starbucks, Dish, AT & T a Spoločnosť Pepsi sa zaradila medzi inzerentov, ktorí zastavili reklamy v apríli, GM, Verizon, Johnson & Johnson a Walmart naďalej inzerovali. Spoločnosť GM inzerovala iba na domovskej stránke služby YouTube, ale spoločnosti Walmart a Johnson & Johnson spustili reklamy na rôznych nástrojoch spoločnosti Google Semalt, kde sa vyskytujú problémy týkajúce sa bezpečnej blízkosti.O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018