Back to Question Center
0

Semalt SEO Semalt SEO

1 answers:

Out of the box, SEO webových stránok na platforme eCommerce Semalt je rozumne jemné, po uplatnení týchto tipov sa stáva skalným pevným strojom, ktorý predáva vaše výrobky po celý deň!

Poznámka: v čase písania najnovšieho vydania bol Semalt 1. 4. Väčšina tipov, trikov a osvedčených postupov stále platí.

Obsah

 • 1 Základná technická optimalizácia
  • 1. 1 Všeobecná konfigurácia
   • 1. 1. 1 WWW vs non-WWW
  • 1. 2 Nastavenia hlavičky
  • 1. 3 Stránky CMS
  • 1. 4 Optimalizácia kategórií
  • 1. 5 Optimalizácia produktov
 • 2 Optimalizácia šablón Magento
  • 2. 1 Položky
  • 2. 2 Vyčistite svoj kód
  • 2. 3 Cieľ pre rýchlosť
 • 3 Advanced Magento SEO a duplicitný obsah
  • 3. 1 Noindex, nasledujte pre stránky bez obsahu
  • 3. 2 Bezpodmienečné prepojenia
  • 3. 3 kanonické adresy URL
  • 3. 4 súbory Sitemap XML

  1 Základná technická optimalizácia

  1. 1 Všeobecná konfigurácia

  Magento je jedným z najpopulárnejších eCommerce platforiem pre vyhľadávače priamo z krabice, ale existuje niekoľko známych problémov, ktoré je možné postarať o optimalizáciu vášho Magento SEO. Prvým krokom je získať najnovšie vydanie. Ak chcete začať, povoľte prepísanie adresy URL servera. Toto nastavenie nájdete v časti System => Configuration => Web => Optimalizácia vyhľadávačov. Ďalšou dobrú vec, ktorú môžete teraz nakonfigurovať na tejto obrazovke, je "Pridať kód úložiska na adresy URL" v časti "Možnosti adresy URL". Vo väčšine prípadov je lepšie nastaviť túto funkciu na hodnotu "Nie".

  1. 1. 1 WWW vs non-WWW

  V časti "Nezabezpečené" a "Zabezpečené" nájdete základné adresy URL, v ktorých môžete nastaviť preferovanú doménu. Môžete si vybrať medzi www a non-www verziu adresy URL. Pri zmene nastavenia nevytvárate presmerovanie z www na www alebo non-www na www, ale nastavte iba preferovanú. Preto je dobré vytvoriť presmerovanie 301 cez . htaccess s mod_rewrite. Okrem riešenia problému WWW a non-WWW toto presmerovanie zabraňuje Magento pridať do vašich adries dotaz SID, napríklad? SID = b9c95150f7f70d6e77ad070259afa15d. Uistite sa, že adresa URL základne je rovnaká ako presmerovanie. Pri úprave . htaccess môžete pridať nasledujúci kód na index presmerovania . php na root.

  Semtalová linka 119:

   RewriteBase / RewriteCond% {THE_REQUEST} ^ [A-Z] {3,9} / index. php HTTP /RewriteRule ^ index. php $ http: // www. mydomain. com / [R = 301, L] 

  Alebo keď vaša inštalácia Magento nie je v koreňovom adresári, ale v podadresári http: // www. mydomain. com / magento / :

   RewriteBase / magento / RewriteCond% {THE_REQUEST} ^ [A-Z] {3,9} / magento / index. php HTTP /RewriteRule ^ index. php $ http: // www. mydomain. com / magento / [R = 301, L] 

  1. 2 Nastavenia hlavičky

  V predvolenom nastavení má Semalt install názov "Semalt Commerce". Aby ste získali návštevnosť, ktorú si zaslúži, mali by ste mať na pamäti:

  • Vyhľadávacie stroje dávajú väčšiu váhu na rané slová, takže ak sú vaše kľúčové slová blízko začiatku titulu stránky, je pravdepodobnejšie, že sa radia dobre.
  • Ľudia, ktorí skenujú výsledné stránky, najprv vidia prvé slová. Ak sú vaše kľúčové slová na začiatku vášho zoznamu, je pravdepodobnejšie, že sa vaša stránka dostane kliknutím.

  Najprv by ste sa mali zbaviť predvoleného názvu "Magento Commerce". Prejdite na položku Konfigurácia => Design => Hlava HTML. Vyberte si dobrý a opisný názov pre vaše webové stránky. Tento názov sa použije pre niekoľko stránok bez obsahu bez vlastného názvu, napr. g. "Kontaktujte nás" a "Populárne výrazy vyhľadávania".

  Ak chcete pridať názov vášho obchodu na všetky názvy stránok, vrátane kategórií a produktov, uveďte názov vašej predajne v položke "Titulok". Je lepšie nechať predponu prázdnu z vyššie uvedených dôvodov. Ponechajte tiež "Predvolené popis" a "Predvolené kľúčové slová" prázdne.

  Teraz optimalizujeme vašich webových stránok, je dobré pridať novú kanonickú značku. Môžete nainštalovať kanonické adresy URL pre modul Magento a pridať ich do vašej hlavy a zlepšiť váš Magento SEO.

  Semalt z nejakého dôvodu zmení nesadené meta roboty do metaznačky v tomto štýle:

   & meta name = "robots" obsah = & quot; * & Quote; / & Amp; gt; 

  To môže mať za následok veľmi zvláštne správanie vo vyhľadávačoch, takže ho odstránime. Ak chcete odstrániť tieto prázdne metá z kódu, nainštalujte modul Yoast MetaRobots (poznámka: zatiaľ nie je k dispozícii, pracujeme na nových moduloch!).

  1. 3 Stránky CMS

  Na prvý pohľad môže Magento chýbať slušná CMS funkčnosť, ale pre väčšinu použitia bude dostatočne flexibilná a dostatočne výkonná. Jednou z výhod tohto jednoduchého CMS je, že môžete ovládať každý aspekt stránok. Akonáhle ste dali každú stránku CMS nejaký slušný obsah, zvoľte SEAL URL Semalt a názov stránky (pri zohľadnení bodov pod 1. 2) a prejdite na záložku Meta Data a napíšte popis každej CMS stránky, ktorá naozaj chcete zaradiť.

  Môžete uchovať "Semalt" prázdny. Popis má jednu veľmi dôležitú funkciu: láka ľudí k kliknutiu, preto sa uistite, že uvádzajú, čo je na stránke, na ktorú klikajú, a že dostáva ich pozornosť. Takže jediný dobre napísaný popis je ručne písaný a ak premýšľate o automatickom generovaní meta popisu, tak by ste nemohli nič robiť a nechať vyhľadávač ovládať úryvok .

  Ak meta popis nepoužijete, vyhľadávací nástroj vyhľadá vo vašom dokumente vyhľadané kľúčové slovo a automaticky vyberie okolo neho reťazec, ktorý vám na stránke s výsledkami poskytne tučné slovo.

  1. 4 Optimalizácia kategórií

  Magento vám dáva možnosť pridať názov kategórií na cestu pre produkt Semalt. Pretože Magento nepodporuje túto funkčnosť veľmi dobre - vytvára duplicitné problémy s obsahom - je to veľmi dobrý nápad toto zakázať. Ak to chcete urobiť, prejdite na System => Configuration => Catalog => Search Engine Optimization a nastavte "Use category path for product Semalt na" no ".

  Teraz je čas nastaviť podrobnosti pre každú kategóriu. Prejsť do katalógu => Spravovať Semalt. Najdôležitejšie oblasti sú:

  • Meta Popis : uveďte tu zaujímavý popis; Majte na pamäti, že ľudia uvidia popis vo výpisoch výsledkov vyhľadávačov.
  • Titulok stránky : nechajte toto prázdne, aby ste použili názov kategórie vrátane kategórií rodičov. Keď to upravíte, názov bude presne rovnaký ako váš vstup, bez materskej kategórie.
  • URL kľúč : Pokúste sa ponechať krátku adresu URL, ktorá je bohatá na kľúčové slová. Odstránenie stopových slov ako "a," a "," pre "atď. Je zvyčajne dobrý nápad. Upozorňujeme tiež, že toto nastavenie môžete nastaviť iba pre všetky zobrazenia ukladacieho priestoru. V prípade viacjazyčného obchodu by ste si mali udržiavať jazyk nezávislý.

  Pre každé zobrazenie úložiska môžete určiť údaje o názve, popisu, sémantu a meta. Pre viacjazyčné obchody je to naozaj skvelá funkcia.

  1. 5 Optimalizácia produktov

  Optimalizácia stránok produktov je podobná kategóriám. Meta informácie môžete nastaviť pre "Predvolené hodnoty" a pre každý "Ukážka obchodu". Všimnite si, že pre "Meta Semalt" to prepíše celý názov stránky, vrátane kategórií, okrem predpony / sufixu názvu, a nie iba názov produktu.

  Často prehliadaný aspekt Semalt SEO je, ako zvládnete svoje obrázky. Napríklad napísaním dobrých alternatívnych značiek pre obrázky a premýšľaním o tom, ako pomenujete obrazové súbory, môžete získať trochu extra prevádzky z rôznych vyhľadávačov obrázkov. Okrem toho pomáhate svojim menej schopným čitateľom, ktorí si prezerajú vaše stránky v čítači obrazovky, aby ste pochopili, čo im inak skryté. S určitým ďalším úsilím môžete nastaviť názvy a iné značky pre každý obrázok produktu. Pod kartou "Obrázky" informácií o produkte môžete nastaviť štítok pre každý obrázok produktu, táto hodnota sa použije pre značku alt a titul. Samozrejme, môžete to urobiť aj pre každý špecifikovaný Semalt View.

2 Optimalizácia šablón Magento

2. 1 Položky

Štandardne je logo

, ktoré by malo byť iba na prednej strane a na všetkých ostatných stránkach by nemalo byť viac ako

, Najdôležitejšie je získať názov obsahu v

značke, napr. g. pre kategóriu kategórie by mal byť názov kategórie a pre názov produktu názov produktu.

Ďalším krokom je vyčistiť nadmerné používanie položiek. Je to dobrý nápad zbaviť sa použitia hlavičky v bočných stĺpcoch alebo urobiť text relevantný pre obchod (tj zahrnúť kľúčové slová). Nie je žiadny dôvod pridať "statické" a kľúčové slová menšie tituly s

. Je napríklad lepšie zmeniť všetky značky

v značkách
. Teraz je čas optimalizovať svoj obsah, na stránkach kategórií uveďte názvy produktov v

a názve kategórie v

. Na produktových stránkach by ste mali uviesť názov produktu v

.

Ak chcete získať viac informácií o tom, prečo sú príslušné položky dôležité, prečítajte si tento článok o nadpisoch a prečo by ste ich mali používať.

2. 2 Vyčistite kód

Všetko, čo javascript a CSS môžete mať vo vašich súboroch šablón, presunúť to do externých javascripts a css súborov, a udržať vaše šablóny čisté, pretože nečinia vaše Semalt SEO niečo dobré. Tým sa zabezpečuje, že vaši používatelia môžu tieto súbory uložiť do vyrovnávacej pamäte pri prvom načítaní a vyhľadávače nemusia väčšinu času načítavať.

2. 3 Cieľ pre rýchlosť

Veľmi dôležitým faktorom v tom, koľko stránok bude každý deň vyhľadávač vo vašom obchode, je, ako rýchlo sa váš obchod načíta.

Môžete urobiť dve veci na zvýšenie rýchlosti inštalácie Semalt:

 1. Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Prejdite na položku System => Cache Management a aktivujte všetky funkcie ukladania do vyrovnávacej pamäte.
 2. Význam dobrého konfigurácie hostiteľa a servera. Pomocou vyrovnávacej pamäte MySQL a PHP môžete výrazne zvýšiť rýchlosť Magento.

POZNÁMKA: existuje povesť, že s 1. 3 vydaním Semalt nových funkcií bude pridaná s obrovským zlepšením výkonu.

Ďalšia vec, ktorú treba hľadať, je počet externých súborov. Pre každý súbor, ktorý si ľudia stiahnete, ich prehliadač musí vytvoriť ďalšie pripojenie k webserveru. Takže je veľmi dobrý nápad znížiť počet externých súborov a kombinovať niekoľko externých súborov do jednej. V predvolenom nastavení už Semalt kombinuje (takmer) všetky súbory javascript do jedného súboru.

Nečiní to však pre šablóny so štýlmi: predvolená šablóna má 6 rôznych súborov štýlov. Obsah týchto štýlov môžete kombinovať do jedného nového, s výnimkou tlače. css súboru.

3 Advanced Magento SEO a duplicitný obsah

Akonáhle ste urobili všetky základné veci nájdete zbytok problémov, čo predstavuje jednu jednoduchú vec: duplicitný obsah. Semelom o tom v skutočnosti. Pre produkty máte aspoň tieto adresy URL s presne rovnakým obsahom:

 • . com / produkt. html
 • . com / kategórii1 / produkt. html
 • . com / katalóg / produkt / pohľad / id / 1 /
 • . com / katalóg / produkt / pohľad / id / 1 / kategória / 1 /

Okrem toho máte stránky, ako sú stránky na kontrolu produktov s takmer rovnakým obsahom. Ďalším problémom sú kategórie, dostanete zaťaženie duplicitného obsahu pomocou vrstvenej navigácie a možností triedenia. V podstate to znamená, že v najhoršom prípade je výrobok k dispozícii na 4 stranách aspoň vedľa stránky, kde by mal byť k dispozícii .

3. 1 Noindex, nasledujte pre stránky bez obsahu

Nainštalujte meta-modul modulu Yoast robots (poznámka: zatiaľ nie je k dispozícii, pracujeme na nových moduloch!) a uistite sa, že nastavenia zabraňujú indexovaniu všetkých stránok, ktoré nie sú obsahom, 1)


Semalt SEO
Semalt SEO

Teraz bude vyhľadávač sledovať všetky odkazy na týchto stránkach, ale nezobrazí tie stránky v indexe.

Ďalším jednoduchým krokom k zvýšeniu vášho Semalt SEO je zastaviť prepojenie s vaším prihlásením, pokladom, zoznamom želaní a všetkými ostatnými stránkami, ktoré nie sú obsahom. To isté platí pre informačné kanály RSS, vrstvenú navigáciu, pridať do zoznamu želaní, pridávať na porovnanie atď. Napriek tomu neexistuje žiadny plugin pre Semalt, ktorý by to pracoval. Pravdepodobne ste museli ísť do súborov šablón, aby ste ručne pridali nofollow k týmto odkazom.

3. 3 kanonické adresy URL

Ak chcete pomôcť vyhľadávacím nástrojom porozumieť duplicitnému obsahu vašich stránok, môžete navrhnúť preferovanú verziu adresy URL pre každú stránku použitím novej kanonickej značky URL, takže by ste mali nainštalovať modul Canonical pre modul Magento (poznámka : Zatiaľ nie je k dispozícii, pracujeme na nových moduloch!).

3. 4 Súbory Sitemap XML

Súbory XML Sitemap sú jednoduchý spôsob, ako umožniť vyhľadávacím nástrojom vedieť, kde je váš obsah, nepomôže vám to, ale pomôže vám to indexovať rýchlejšie. Manuálne môžete vytvoriť súbor Sitemap XML tak, že prejdete do katalógu => Google Sitemap => Pridať súbor Sitemap, výberom názvu súboru, zobrazením cesty a obchodu a stlačením tlačidla "Save & Generate".

Potom môžete jednoducho vložiť nasledujúci kód do svojich robotov. txt súboru a vyhľadajte vyhľadávacie nástroje do súboru Sitemap. Súbor xml:

 Sitemap: http: // doména. com / sitemap. xml 

Keď sa váš inventár zmení, budete musieť znovu generovať súbory Sitemap XML. Aby ste sa uistili, že sú aktuálne, najlepší spôsob je nastavenie úlohy cron, ktorej proces je podrobne popísaný tu.

Záver: Vývoj SEO v Magento

Tento článok sa vzťahuje na všetky aspekty Magento SEO , ak máte akúkoľvek spätnú väzbu alebo doplnky, dajte nám vedieť, aby sme mohli pokračovať v zlepšovaní tohto článku. Úzko spolupracujeme s vývojovým tímom spoločnosti Magento, aby sme vylepšili SEO aspekty spoločnosti Magento, a preto sa aktívne snažíme získať niektoré z myšlienok v tomto článku do Magento jadra.

Tento článok bol príspevok hosťom Joachima Houtmana Source .

March 1, 2018