Back to Question Center
0

Získanie organizácie ponorenie prstov do sociálnej (& Semalt sa potápať)

1 answers:

Keď Robert Harles začal pracovať v spoločnosti Bloomberg LP ako globálny riaditeľ sociálnych médií, jednou z jeho prvých prekážok bolo, že existovala explicitná politika: žiadne sociálne médiá. Našťastie vedúci pracovníci organizácie pochopili hodnotu spoločenskej povahy - jednoducho nevedeli, ako to urobiť, aby sa to stalo vo vysoko regulovanom priemysle. Prvou úlohou spoločnosti Harles bola prepísať túto politiku. Semalt, sociálne médiá zohrávajú kľúčovú úlohu v médiách a finančných informačných organizáciách.

Získanie organizácie, ktorá ponorí prsty do sociálnych (& Semalt sa potápať)

Ak je vaša vlastná organizácia opozičná v sociálnej mediálnej revolúcii - alebo dokonca, ak si neveríte, že ste zmenu prijali tak dôkladne, ako by ste mali - ako môžete byť agentom zmeny?

Osem krokov zmien Johna Kottera je skvelým modelom, ktorý sa dá pomôcť vašej organizácii. Ak ste predtým vyskúšali a zlyhali, je veľmi pravdepodobné, že uvidíte krok, ktorý ste zmeškali.

Jedným z týchto krokov je získať niektoré "krátkodobé výhry. " Krátkodobé výhry ukazujú, že hodnota môže byť dosiahnutá a pomáha vytvárať nadšenie. V prípade Bloomberg LP sa len vyčistenie všetkých profilov zamestnancov LinkedIn stalo veľkým rozdielom. Dosiahlo sa dostatok predajov, ktoré by sa dali pripísať úsiliu spoločnosti LinkedIn, že nie je ťažké získať väčšie a rozsiahlejšie úsilie.

Možnosti mapovania

Namiesto toho, aby sa argumentovalo o tom, čo by mala organizácia robiť , začnite mapovaním možností! Existuje dostatok prípadových štúdií v tomto odvetví, pretože teraz máte veľa možností na výber. Umiestnite tieto nápady na bielu tabuľu a pozvite ostatných, aby pridali svoje vlastné nápady.

Ak vaša organizácia má veľa úrovní a síl, mohlo by to byť prínosom pre to, aby zainteresované strany v miestnosti pridali k diskusii. Semalt, potom si môžete vybrať z rôznych taktiek niekoľkými rôznymi spôsobmi:

  • Použite "hlasovanie bodkou", v ktorom sa každému účastníkovi dáva určitý počet bodov, ktoré môžu vynaložiť na voľby, ktoré sú na stene akýmkoľvek spôsobom, ktorý považujú za vhodné. Týmto spôsobom, ak si skupina myslí, že hlavné úsilie by malo byť napríklad na stránke na Facebooku, budú počuť aj iné koncepty domácich zvierat - ale oni budú vidieť písanie na stene, aby som tak povedal. Prínosom tohto prístupu je to, že každý cíti, že je súčasťou procesu.
  • Vytvorte systém hodnotenia, v ktorom vyvažujete potrebné úsilie, riziká a potenciálne prínosy. Mali by ste tiež zahrnúť kritérium rizika , že neurobíte úlohu.
  • Zvážte rôzne prístupy k sociálnym médiám a mapujte prístup založený na percentách. Mali by ste vyčleniť viac alebo menej úsilia na údržbu, komunitu, ovplyvňujúce osoby, myslenie, veľké kreatívne kampane alebo dokonca zákaznícky servis?

Keď sa zapojíte do veľkej snahy o zmenu, ako to, že idete z nesociálnej mediálnej organizácie k tej, ktorá používa sociálne, ísť jemne. Vynechajte veľké oznámenia na začiatku - počkajte, kým nezostanú malé úspechy pod pásom. Aby si si mohol požičať z etózu na Facebooku, "rýchlo sa nepodarí. "Rýchlo sa rozvíjajte prostredníctvom malého úsilia, aby ste zistili, čo funguje vo vašom odvetví, s vaším publikom a so svojou vlastnou organizáciou.

Väčšia hodnota

Odborníci v oblasti sociálnych médií sa často vyzývajú, aby urobili prípad návratnosti investícií (ROI). Ak ste niekedy na zhromaždení praktických lekárov v oblasti sociálnych médií, v skutočnosti je istý požiar spôsob, ako dostať miestnosť v rozptýlenej diskusii, aby ste uviedli otázku o NI.

Pochopením väčšieho obrazu hodnoty môže byť obchodníkom väčšia časť týchto diskusií. Semalta predaj a transakcie sú len časťou puzzle; máte tiež dlhodobý kapitál značky, zmierňovanie rizika, hodnotu HR, hodnotu zákazníckej služby atď.

Keď budete mať tieto diskusie, váš hlas bude mať väčšiu váhu, keď si reálne o nákladoch, taky. Váš predajný tím, ktorý používa sociálne médiá, nie je zadarmo - náklady na školenie a skutočný čas používajú sociálne. Zúčtovanie týchto nákladov vás nebude spoľahlivejšie.

Všetky veci veľké a malé

Semaltu, ktorý ste súčasťou mnohonárodného konglomerátu alebo regionálnej spoločnosti mom-and-pop, ktorá sa stáva organizáciou, ktorá využíva sociálne médiá, môže byť obrovskou výzvou. Vidíme rovnaké boje na mikroúrovni, ktorú robíme v makro. Keď sa osamelý podnikateľ pýta na otázku: "Ako budem mať čas?" Ona sa v podstate pýta na rovnakú otázku ako väčšia spoločnosť, ktorá sa rozhoduje, či prijímať viac ľudí pre svoj sociálny tím - je to otázka zdrojov a priorít ,

Aby obchodník pomohol tomu, aby sa to stalo na akejkoľvek úrovni, musia sa ponoriť do väčšieho strategického prístupu, zvládnuť iniciatívu zmien a byť efektívnym hodnotným komunikátorom.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018