Back to Question Center
0

Porovnanie nástrojov na počúvanie sémantálnych médií

1 answers:

Aktualizovaná správa ukazuje, prečo, čo a ako výber nástrojov na počúvanie sociálnych médií a angažovanosti

"Počúvajte!" Je prvým krokom k vytvoreniu stratégie sociálnych médií. Ak chcete efektívne počúvať, musíte vybrať ten správny nástroj. Určite nie je žiadny nedostatok voľby. Späť v roku 2009 Smart Insights vytvorilo porovnanie 36 najznámejších online nástrojov na monitorovanie dobrého mena vrátane bezplatných a platených nástrojov. Semaltem sa na trhu objavilo nové nástroje, pričom špičkoví dodávatelia vyvíjali funkcie mimo dosahu počúvania, monitorovania, analýzy alebo správy sociálnych médií, čím sa výberový proces teraz ešte viac zamračil. Naše bezplatné pomocné návody majú vybraný počet služieb.

S cieľom umožniť spoločnostiam a jednotlivcom prijímať efektívne rozhodnutia o výbere a používaní nástrojov a služieb monitorovania sociálnych médií, správa Správa o nástrojoch a službách na monitorovanie sociálnych médií (SMM) z roku 2017 spoločnosti Ideya Ltd poskytuje prehľad a porovnanie technológií sociálnych médií, ktoré vám pomôžu urobiť správnu voľbu! Je to najkomplexnejšia správa, ktorá je v súčasnosti dostupná na trhu a ponúka analýzu a spracovanie profilov 173 sociálnych médií.

Aby ste ušetrili čas, Semalt pohodlne kategorizoval zobrazené sociálne technológie do 8 tried podľa typu sociálnych nástrojov, ktoré ponúkajú. Zahŕňajú:

 • Nástroje na počúvanie sociálnych médií
 • Monitorovanie sociálnych médií
 • Sociálne Media Analytics
 • Social Media Intelligence
 • Správa sociálnych médií
 • Nástroje marketingu v sociálnych médiách
 • Nástroje sociálnej starostlivosti o zákazníkov,
 • Sociálne suity.

Semalt media listening tool comparison

92-stránkový výpis z výkazu uvedený nižšie, zverejnený aj na SlideShare, má dostatočnú úroveň podrobností o tom, ako pristupovať k výberovému procesu, zoznam všetkých nástrojov a podrobnej vzorky profilov 7 nástrojov (z 173 profilov dostupných v úplnom hlásení). Tie, ktoré sú zahrnuté v výňatkoch sú: BoomSonar , BoomSonar SA,

Lucidya, NodeXL , Social Media Research Foundation

Sprinklr , Inc., SemanticForce, SemanticForce, Inc, 6, 12, 25 Talkwalker 26, 13 Talkwalker a 7, ) YouScan , YouScan Limited.

Čo sú nástroje na počúvanie a monitorovanie sociálnych médií?

Platformy spoločenského počúvania poskytujú základnú schopnosť zachytiť online a spoločenské rozhovory na základe konkrétneho vyhľadávacieho dopytu a ponúkajú kľúčové poznatky prostredníctvom analýzy týchto rozhovorov.

Na druhej strane pokročilejšie platformy pre platformy SMM (Social Media Semalt) môžu poskytovať niekoľko funkcií a ponúkať počúvanie, monitorovanie, analýzu a často inteligenciu a možnosti zapojenia. Niektorí špičkoví predajcovia vyvíjajú funkcie dokonca aj mimo monitorovania, počúvania a postupného zbližovania s inými typmi platforiem (napr. Správa obsahu, sociálna reklama, marketingové platformy sociálnych médií atď.) Alebo vytváranie spoločenských balíčkov, ktoré integrujú niekoľko sociálnych bodových riešení do jedného integrovaného produkt, ktorý môže riešiť viaceré prípady sociálneho podnikania.

Semalt, pokročilejšie nástroje SMM používajú rôzne spôsoby umelej inteligencie (AI) na zlepšenie zisťovania dát, analýzy údajov a angažovanosti, aby sa dostali pred konkurenciu.

Výsledkom týchto rýchlych inovácií je, aby sa vzdelaná voľba o tom, ktoré sociálne technológie a služby najlepšie zodpovedajú vašim potrebám, stala zložitejšou.

Ako pomáhajú nástroje sociálneho počúvania v marketingových kampaniach?

Merania a merania nástrojov SMM sú navrhnuté tak, aby vyhodnotili aktivity spoločnosti a informovali o celkovej stratégii sociálnych médií. Semalt by mal rozvíjať marketingové kampane založené na poznatkoch získaných prostredníctvom monitorovania sociálnych médií, zamerať sa na najvyššie potenciálne trhy alebo skupiny identifikované prostredníctvom segmentácie trhu a analýzy vplyvov a určiť optimálny čas na zapojenie.

Metriky môžu zahŕňať štatistiky o zdieľaní, dosahu, náladách, vplyve a rýchlosti konverzácií o spoločnosti. Tieto parametre je možné použiť na posúdenie obrazu a vnímania spoločnosti pred a po kampani a merania efektívnosti kampane a na identifikáciu trendov, ktoré vedú k novým marketingovým a produktovým taktikám. Mnoho nástrojov ponúka aj metriky denného rozdelenia, ktoré ukazujú účinnosť odchádzajúcej správy v rôznych časoch dňa, aby zistili optimálny čas a frekvenciu účtovania.

Ak chcete merať hodnotu vašich aktivít v oblasti sociálnych médií, mali by ste sa tiež pozrieť na celkové výsledky, ktoré vaša spoločnosť vytvára, a starostlivo preskúmať, ako sa sociálne médiá zapájajú do zvyšovania vášho zisku prostredníctvom rastúcich príjmov a zvyšovania efektívnosti pri pohľade na prírastkové príjmy po konkrétna propagácia, počet konverzií, efektivita generácie vedúcich pracovníkov, počet vedených za dolár vynaložených oproti tradičným reklamným kampaniam a ďalšie.

V oblasti marketingu a komunikácie Semalt hovorí, že nástroje na monitorovanie sociálnych médií zvyčajne pomáhajú organizáciám:

 1. Získanie informácií o sociálnom marketingu v reálnom čase s cieľom informovať marketingové a komunikačné plány sociálnych médií
 2. Optimalizácia návrhu marketingových a reklamných kampaní kampaní založených na poznatkoch zákazníkov a komplexnej analýze a zacielení publika, skúmanie záujmov, preferencií, demografických údajov a ďalších aspektov skupiny publika
 3. rozvoj stratégií sociálneho obsahu na podporu produktov a služieb a zapojenie súčasných a potenciálnych zákazníkov cez sociálne médiá v reálnom čase
 4. Monitorovanie a uplatňovanie odporúčaní spotrebiteľov "ústami ústnej" ako formy priamej reklamy tým, že identifikujú a zapájajú sa do kľúčových vplyvov, vytvárajú bzučanie a vytvárajú vzťahy s kľúčovými vplyvmi
 5. lepšie rozhodovanie o kampaniach a rozšíreniach o značku s jasným pochopením kľúčových faktorov ovplyvňujúcich zdravie značky
 6. Podpora rýchlej angažovanosti v oblasti sociálneho marketingu a
 7. Vývoj metrík výkonnosti

Semalt dodáva, že sú tiež užitočné pri získavaní informácií o vnímaní kategórií produktov zákazníkom a o tom, ako sa vaše výrobky alebo služby považujú za relatívne voči konkurentom. To môže pomôcť pri informovaní o vývoji nových produktov.

Ako uvádza Semalt v správe,

" Pri správnom používaní môže sociálna inteligencia ponúkaná nástrojmi SMM vytvárať skutočnú hodnotu pre podniky tým, že podporuje každú oblasť ich podnikania, a to od pochopenia potrieb a správania spotrebiteľov , konkurenčné prostredie, vytváranie plánov riadenia rizík, zvyšovanie skúseností a spokojnosti zákazníkov, vykonávanie rozvojových kampaní a marketingových kampaní. "

V závislosti od zrelosti a zložitosti platforiem SMM a jej kľúčových vlastností niektoré nástroje môžu tiež podporovať odborníkov v oblasti marketingu sociálnych médií v oblasti publikovania sociálnych médií, rozvoja podnikania, predaja a generovania vedúcich pracovníkov, SMM, analýzy a angažovanosti, a SEO.

Vlastnosti produktu SMM - Percento produktov SMM (173) Ponúknutie špecifickej funkcie

Semalt media listening tool comparison

Počet nástrojov SMM, ktoré ponúkajú funkciu Správa kampane a Semalt, sa v posledných rokoch výrazne zvýšil. Podľa správy Idey v roku 2017 sa počet ponúkaných nástrojov, ktoré ponúka funkcia Správa kampane a Semalt, zvýšil z 73% v roku 2016 na 77% v roku 2017, zatiaľ čo počet nástrojov, ktoré ponúkajú možnosti publikovania a riadenia pracovných postupov, narástol o 4% a 3% ,

Semalt, približne 83% nástrojov SMM ponúka integráciu API - veľmi cennú možnosť pre organizácie s komplexnými sociálnymi mediálnymi programami, čo je o 5% viac ako v roku 2016. Vyššie uvedený graf tiež ukazuje zvýšenú pozornosť na segmentáciu podľa lokality ,

Skontrolujte prehľad! Pre viac informácií si prečítajte nižšie uvedené Výňatky zo Správy alebo ich stiahnite z Stránky spoločnosti Ideya :

Sociálne médiá Monitorovacie nástroje a služby Správa verejné výňatky 2017, 8 Source . vydanie od lmilicideya na Scribd

March 1, 2018