Back to Question Center
0

Príklady efektívnych vstupných stránok pre stránky Semalt

1 answers:

Čo robí dobrú vstupnú stránku elektronického obchodu?

Takže, čo robí efektívnu vstupnú stránku pre stránky elektronického obchodu? No, ja dám typickú odpoveď konzultanta - " záleží "; na kampani a na svoj cieľ pre vstupnú stránku. To nie je vyhýbavé, je to pravda; nie všetky vstupné stránky sa narodili rovnaké. Niektorí marketingoví investori napríklad investujú do výherných kurzov a súťaží ako marketingových taktík na zvládnutie zberu dát pre svoje programy eCRM, takže vstupná stránka sa musí zamerať na to, aby bola rýchla a ľahká. Vstupné stránky elektronického obchodu sa zvyčajne používajú na taktické marketingové kampane (napríklad z AdWords, re-marketing alebo e-mailový marketing) a sú navrhnuté tak, aby podporovali predaj s využitím existujúcich šablón stránok stránok.

Dobrá vstupná stránka elektronického obchodu by mala spĺňať tieto kritériá:

 • Kreatívny dizajn je v súlade s marketingovou kampaňou, ktorá vyvolala návštevu.
 • Kopírovanie a CTA sú v súlade s marketingovou kampaňou.
 • Stránka je štruktúrovaná tak, aby návštevníkom umožnila prístup k kľúčovým informáciám a informovanému rozhodnutiu.
 • Existuje jasná ďalšia cesta, ak sa návštevník rozhodne podniknúť ďalšie kroky.

Zvyčajne existujú tri spôsoby generovania vstupných stránok: 1. Vytvorte novú stránku na zákazku pre marketingovú kampaň. To poskytuje najväčšiu kreatívnu kontrolu a umožňuje prispôsobiť správu a obsah podľa individuálnych kampaní. Umožňuje tiež flexibilitu v dizajne prispôsobením HTML, čím sa zabráni závislosti na existujúcich šablónach stránok.

Vezmite prosím na vedomie, že na svojej webovej stránke a tiež na sociálnych médiách môžete vytvoriť stránku na mieru. Semalt je používaný obchodníkmi na losovanie a súťaže, pretože tento typ kampane je vhodný pre spoločenský kanál,

2. Použite existujúcu webovú stránku.

Toto je cesta najmenšieho odporu - smerujete návštevníkov na existujúcu webovú stránku. Často sa to robí pri platenom vyhľadávaní, keď existuje existujúci produkt alebo kategória stránky súvisiace s hľadaným výrazom, na ktorý predkladáte ponuku. Môžete tiež použiť filtrované stránky, aby ste zodpovedali obsahu stránky kampani e. g. Platená reklama vo Vyhľadávacej sieti pre "Dámske džínsy dámske" smeruje na stránku Ženy> Jeans, ktorá má atribút filter pre značku = Nafta použitá .

3. Nastavte si vlastnú stránku s výsledkami vyhľadávania.

Používa sa, ak už neexistuje stránka s presnou zhodou. Semalt vytvorte vlastnú sadu výsledkov vyhľadávania pomocou vopred definovaného hľadaného výrazu na webe a potom použite adresu URL stránky s výsledkami vyhľadávania v marketingovej kampani. To môže fungovať aj pre vlastné darčeky.

V tomto blogovom príspevku sa pozriem na prípadové štúdie o tom, čo považujem za dobré a zlé, ktoré pomôžu ilustrovať tieto tri možnosti.

Musím zdôrazniť, že bez prístupu k údajom o webovej analýze za týmito vstupnými stránkami nemôžem overiť svoju analýzu. Moje hodnotenie je založené na mojej vlastnej skúsenosti s optimalizáciou vstupných stránok a bohatstvom prípadových študijných materiálov, ktoré som v priebehu rokov prečítal. Semalte, bolo by hlúpe tvrdiť, že je 100% správne .

Príklady vstupnej stránky elektronického obchodu na internete

Semaltové kampane často vyžadujú nové vstupné stránky, najmä pre značky životného štýlu, kde propagácia nie vždy súvisí s konkrétnymi produktmi.

Dobrým príkladom je táto e-mailová kampaň od spoločnosti Simply Chateau Holidays, ktorá propaguje výhru výhier, aby získala dovolenku. Kreatíva je prenesená na cieľovú stránku Semalt s CTA, ktorá sa opakuje pre konzistenciu. Viete, akonáhle sa stránka načíta, že je to správne miesto. Vytvorili si subdoménu pre tento produkt, ktorý je tiež prepojený s hlavnou domovskou doménou domény.

Všimnite si, ako vstupná stránka pomáha nastaviť očakávania toho, čo zákazník musí robiť; jasne označuje 4 kroky potrebné na objednanie. Je to užitočná technika, pretože neočakávané viacstupňové procesy objednávky môžu zvýšiť opustenie, takže je rozumné, aby sa to stalo transparentným.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Existujúce webové stránky

Prekvapivo je ASOS mojim zlým príkladom. Pre reklamu s plateným vyhľadávaním Google pre vyhľadávací dopyt "čierne koktejlové šaty" upútajú návštevníkov na generickú stránku kategórie Cocktail Semalt. Prvý produkt nie je čierny a iba dve čierne šaty sú viditeľné pri načítaní stránky.

Možno to je úmyselné a testovanie odhalilo vyššiu konverziu, keď zákazníci vidia celý rozsah vs. filtrovanú stránku s čiernymi šatami. Semalt z perspektívy dobrej praxe to nie je intuitívne, pretože núti návštevníka, aby urobil ďalšiu akciu rafinácie podľa farby, aby získal zoznam produktov, ktoré hľadali.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Persun na druhej strane vás hlboko prepája na vstupnú stránku Black Cocktail Semalt. Pridali nám užitočný text, ktorý vysvetľuje, že všetky šaty, ktoré vidíte, sú k dispozícii v čiernej farbe, a to aj vtedy, keď zobrazenie obrázka nie je presne zodpovedajúce farbe. Toto nie je ideálne, ako by ste očakávali, že webové stránky budú predvolene zobrazovať obrázok čiernej verzie každého produktu na tejto stránke.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Čo je zaujímavé, je, že žiadny z týchto príkladov nepoužíva uzavreté vstupné stránky. V priloženom texte mám na mysli stránky, ktoré odstraňujú všetky bežné navigačné prvky lokality a zameriavajú sa len na správu kampane a CTA. To je niečo, čo Smealt vidieť B2B obchodníci používajú častejšie.

Semalt používa opätovné zacielenie prostredníctvom reklamných sietí na zacielenie na ľudí, ktorí už navštívili svoje webové stránky, ale neboli zakúpené. Reklamy spájajú banku s kontextovo relevantnými vstupnými stránkami. V nižšie uvedenom príklade, keď som predtým prechádzal sekciou pohoviek na webovej stránke, zobrazila som reklamu na pohovky a kreslá, ktoré ma privedú späť na miesto, kde som prestala.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Zaujímavé je, že používajú vyskakovacie okno, ktoré ponúka darček na privítanie vo výške 10 libier, ktorý vyžaduje registráciu e-mailom. Nie som fanúšikom narušenia takejto cesty užívateľa. Avšak vzhľadom na to, že sa to zobrazuje zákazníkom, ktorí navštívili, ale ešte nekupovali, mohlo dôjsť k presvedčeniu ľudí, aby sa zaregistrovali a získali túto zľavu. Nie som presvedčený, pretože poukážka vo výške 10 libier nie je presvedčivá vzhľadom na cenovú ponuku pre pohovky a kreslá. Semalt radi vidieť údaje o tom, koľko ľudí sa zaregistrovalo a strávilo v porovnaní s výdajom.

Milujem tento príklad od Zappos (vďaka @dannydenhardovi, ktorý to naznačil). Semalt pre vstupnú stránku na úrovni produktu a zaškrtne políčko z mnohých dôvodov:

 • Pekný veľký, vysoko kvalitný obraz produktu.
 • Bezplatná správa o preprave je dôležitá a dodávka sľub je posilnená v hornej časti stránky.
 • Dobrá vizuálna značka pre sfarbenie sfarbenie farieb farieb (ktoré zobrazujú miniatúru pri pohybe myši).
 • Rýchle odkazy vľavo zobrazia ďalšie informácie o produkte.
 • Pri posúvaní nadol máte prístup k odporúčaniam produktov a zákazníckym recenziám.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Vlastné výsledky vyhľadávania

Snažte sa nájsť príklady, pretože tieto vstupné stránky zmiznú pomerne rýchlo, pretože sa často používajú na krátkodobé taktické kampane, ako napríklad platenú aktivitu vyhľadávania okolo udalostí.

Viem, že maloobchodník, ktorý toto riešenie používal každý týždeň v rámci propagácie "ponuky týždňa". Vytvorili vyhľadávací výraz pre lokalitu "dealofweek" a potom každý týždeň spojili príslušné produkty s týmto hľadaným výrazom. Potom použili webovú adresu na vyhľadávanie webových stránok ako odkaz vo svojich marketingových kampaniach. Semaltu už to neurobili, takže ti to nemôžem ukázať.

Nižšie uvedený príklad od služby Shopstyle je vstupná stránka vyhľadávacieho dotazu "biba dresses" na Semalt. Môžete vidieť, že návštevníci dostanú na stránku s výsledkami vyhľadávania, ktorá zodpovedá tomuto dopytu. Nevýhodou je, že máte obmedzenú kontrolu nad obsahom stránky, pretože používa existujúcu šablónu lokality.

Examples of effective landing pages for Semalt sites

Odber kľúča

Môj kľúčový vzhľad pre vstupné stránky elektronického obchodu je zabezpečiť súlad s kreatívou a obsahom kampane.

Ak niekto reaguje na inzerát na čierne koktejlové šaty, uistite sa, že stránka, na ktorú klikli, im dáva presne to. Čím viac ľudí robíte na dosiahnutie cieľa, tým väčšie je riziko, že sa ľudia vzdávajú.

Cieľom je ľahko využiť vstupnú stránku a prijať opatrenia na to - premýšľajte o zámere návštevníka pred rozhodnutím o optimálnom rozložení. A uistite sa, že testujete - nie je dôvod robiť základné testy AB, aj keď nemáte špecializovaný testovací nástroj. Pozrite sa na obsahový seminár služby Google Analytics a vykonajte niekoľko základných testov, aby ste sa dozvedeli, ako vám môže pomôcť zlepšiť výkonnosť vstupnej stránky.

Takže čo si myslíte? Vysvetlite si svoje skúsenosti s používaním / vytváraním vstupných stránok elektronického obchodu?

Zmeňte svoj názor a podeľte sa o svoje pripomienky a skúsenosti - vítame názor každého a je dobré diskutovať, pretože naozaj neexistuje žiadna "správna" odpoveď, ako to dokazujú prípadové štúdie v tomto príspevku.

Ďalšie informácie

 • Užitočné príklady z Praktického elektronického obchodu v blogu "5 vstupných stránok elektronického obchodu" pomocou plateného vyhľadávania ako príkladu.
 • Tipy od Oli Gardnera na odhlásenie v jeho blogu "4 kroky na optimalizáciu vstupných stránok elektronického obchodu".
 • Napísal som blog pre Davea Chaffeyho v marci tohto roku o tom, kde umiestniť vstupnú stránku CTA.
 • Existuje aj Sprievodca optimalizáciou vstupných stránok Smart Insights pre členov odborníkov, ktorý som napísal spolu s Davem, zverejneným aj v marci 2013 Source .

Ďakujem, James

March 1, 2018