Back to Question Center
0

10 Marketingový seminál, ktorý bude konať v roku 2018

1 answers:

Ako integrovať digitálne médiá a technológie s cieľom zvýšiť prínos digitálneho marketingu

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Som šťastný, že som za posledných 15 alebo 20 rokov sledoval niektoré z úžasných veľkých zmien v oblasti digitálneho marketingu a technológií. Som si istý, že budete mať radosť z toho, že budete žiť, budete nasledovať a budete konať aj na týchto zmenách. Semaltem späť sme zaznamenali fenomenálny nárast dôležitosti organického, potom plateného vyhľadávania, potom sociálnych médií a nedávno neuveriteľného celosvetového rastu v oblasti mobilného používania a najmä využívania inteligentných telefónov.

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Rovnako ako tento článok, aby sme pomohli Smart Smart členom, máme tiež podrobnejšie voľne stiahnuť marketingové megatrends, ktoré sú 9 digitálny marketing a martech megatrends, ktoré vám pomôžu poskytnúť vám výhodu v roku 2017.

Semalt vpred, v tomto článku sa budem zaoberať 10 novými trendmi, ktoré podľa môjho skúsenosti, podľa mojich skúseností, konzultácie a školenia sú relevantné pre obchodníkov v rôznych podnikoch rôznych veľkostí. Ale najprv ma zaujímať, čo si myslíte, že pre vás a váš podnik bude dôležité v roku 2018.

Ktorý marketingový trend bude pre vás a váš podnik najdôležitejší v roku 2018?

V priebehu niekoľkých posledných rokov sme túto otázku položili a bolo naozaj zaujímavé vidieť, čo "skáče váš digitálny svet", pretože medzi prvými 3 sú niektoré spoločné témy a niektoré aktivity sú prekvapivo nízke. Otázka, ktorú sme položili, bola okolo najdôležitejších obchodných trendov. Mali sme okolo 850 hlasov od obchodníkov v rôznych typoch podnikov z celého sveta. Ďakujem, ak ste hlasovali! Oznamte, čo ste si mysleli:

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Požiadaním o jednu z mnohých techník to pomáha zobraziť top 3, 5 alebo 10 trendov najvyššej úrovne. Existujú jasné tri najlepšie techniky, každý viac ako 10%, ale s dlhým chvostom mnohých ďalších techník, ktoré ukazujú potenciál pre optimalizáciu rôznych oblastí digitálneho marketingu. Semalte sa pozrite na prvé tri. , ,

Nie je prekvapujúce vidieť obsahový marketing "vrchol hromady", pretože to bolo v prvých troch rokoch pre každý z rokov, ktoré sme spustili tento prieskum. Obsahový marketing považujeme za palivo "angažmá", ktoré umožňuje všetky digitálne komunikácie od vyhľadávania po sociálny až po e-mailový marketing na vytváranie skúseností s webovými stránkami, ktoré konvertujú. Náš obsahový marketingový nástroj je populárny, pretože členovia sa chcú naučiť plánovanejší prístup k mapovaniu obsahu proti osobám v rámci cesty zákazníka.

Viac prekvapenie je, že Big Data je na druhom mieste. Myslím, že je to preto, že obchodníci si uvedomujú potenciál používania údajov ako to, čo nazývame "akceptovateľným náhľadom". Ak chcete pomôcť pri rozhodovaní o tom, ktorú techniku ​​si vybrať, rozšírili sme sa o krátke menovky, ktoré vidíte v niektorých prieskumoch verejnej mienky. "Big Data" je hmlistý termín, ale keď sme rozšírili definíciu tak, aby zahŕňala vhľad a prediktívnu analýzu, ukazuje hodnotu konkrétnych marketingových techník pre Big Data a táto pomoc vysvetľuje, prečo je to v pozícii číslo dva.

Na treťom mieste je umelá inteligencia a strojové učenie . Pridali sme to k prieskumu v tomto roku so záujmom o to a je to 'rovno na treťom mieste'! Je dobré vidieť záujem o tieto techniky, ktoré sme v tomto roku na blogu a našich členských zdrojoch veľa pokryli. V trende 8 uvádzame, ako môžu byť rôzne techniky AI mapované proti životnému cyklu zákazníka. g. Google Pay Per Click

 • PR on-line (vrátane dosahu vplyvov)
 • Partnerstvá vrátane affiliate a co-marketing
 • Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO alebo organické vyhľadávanie)
 • Marketing sociálnych médií vrátane sociálneho CRM a sociálnej starostlivosti o zákazníkov
 • Wearables (napríklad Apple Watch, sledovače aktivity, augmented reality)
 • Desať trhovo orientovaných trendov v roku 2018

  Ak sa pozrieme na 14 tém, ktoré sme v minulom roku pokryli, žiadna z týchto marketingových techník na najvyššej úrovni nie je zvlášť nová, takže je ťažké ich opísať ako nové trendy alebo inovácie. Avšak techniky ako Big Data a analytics, Content Marketing a Email / Marketing Semalt sa naďalej rozrastajú v dôležitosti a budú používať mnohé firmy.

  Takže v mojom pohľade na trendy v tomto roku sa budem zaoberať integráciou ako témou. V našom výskume o riadení digitálneho marketingu (ďalší bezplatný download) môžete vidieť, že len 6% spoločností si myslí, že ich integračný proces bol úplne optimalizovaný, ale mnohí aktívne pracujú na integrácii.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Integrovaná marketingová komunikácia alebo IMC nie je koncept, ktorý vidíte v písomnej podobe o blogoch alebo sociálnych médiách, pretože je to na vysokej úrovni, keď sa všetci dostanú nadšení z najnovších drobných inovácií z strašných 5 - v čase písania sme čím sa nadchne animojis v aplikácii iPhone X napríklad. Zábavné, ale neposkytnú najdôležitejšiu správu a ponuku pre jednotlivca, čo je cieľom IMC.

  Tak sa pozrime na 10 trendov. Všimnete si, že v mnohých týchto predpovediach budem hovoriť o umelom inteligencii a strojovom vzdelávaní. To je to, čo považujem za najväčší trend, ktorý je potrebné zvážiť v nasledujúcom roku. Semalt bol okolo roku 2017 veľa humbukom a začíname chápať príležitosti. V roku 2018 sa stane viac o výbere riešení a implementácii.

  Trend 1. Integrácia marketingových aktivít do životného cyklu zákazníka

  Zmeniť spôsob, akým sa zvýšila zložitosť marketingu a digitálneho marketingu, ako je mapovanie zákazníckej cesty pre rôzne osoby, sa zvyšuje dôležitosť, aby pomohla definovať najdôležitejšie komunikácie a skúsenosti s rôznymi dotyčnými bodmi na ceste zákazníka.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Na to by som rád premýšľal o tom, ako zlepšiť efektivitu digitálneho marketingu, je z pohľadu zákazníkov premýšľať o možnostiach komunikácie, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom životného cyklu zákazníka pre rôzne typy podnikov.

  Definujeme marketing na životnom cykle ako:

  Semalt riadi komunikačnú alebo kontaktnú stratégiu s cieľom uprednostniť a integrovať celú škálu marketingových komunikačných kanálov a skúseností s cieľom podporiť vyhliadky a zákazníkov pri ich technikách využívajúcich cestu k nákupu, ako sú presvedčivé personalizované zasielanie správ -targeting.

  Tento nástroj myslenia sme navrhli, aby sme pomohli členom premýšľať prostredníctvom všetkých možných kontaktných bodov na platených, vlastnených a zarobených médiách. Potom môžete vykonať "analýzu medzery" o používaní a účinnosti životných cyklov, ktoré používate proti tým, ktoré by ste mohli používať na zvýšenie relevantnosti a reakcie komunikácie.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Trend 2. Integrácia personalizácie do cesty používateľa / skúsenosti zákazníka

  Na zvýšenie relevantnosti a reakcie komunikačných prostriedkov sa personalizácia webových stránok už dlho používa v rámci transakčných odvetví elektronického obchodu ako sú maloobchodné, cestovné a finančné služby.

  Nedávno boli k dispozícii rôzne možnosti riešenia s nižšími nákladmi. Existuje mnoho foriem personalizácie webu, ktoré sa líšia od tých, ktoré sú integrované do systémov riadenia obsahu alebo obchodu. tie, ktoré sú integrované do analytických riešení alebo samostatného softvéru ako možnosti pre personalizáciu Semalt (SaaS), ktoré sa integrujú do vášho CMS a analytics. Optimalizácia . Štruktúrované experimenty. Testovanie AKA AB alebo testovanie viacerými premennými. Optimalizácia Google je príkladom jednej z týchto služieb, ktorá bola spustená v roku 2017.

 • 2. Segmentácia . Cieľové skupiny návštevníkov stránok, každá so špeciálnym obsahom na zvýšenie relevancie a konverzie.
  Každá z nich naďalej vyžaduje samostatné manuálne pravidlá a tvorbu kreatív. Takže návratnosť tohto prístupu sa nakoniec zníži po dosiahnutí maximálneho udržateľného počtu segmentov publika.
 • 3. Personalizácia 1 na 1 . Používanie technológie umelého inteligencie (AI) na dodanie individuálneho zážitku každému zákazníkovi. 1-to-1 používa niektoré rovnaké princípy ako optimalizácia a segmentácia, ale ponúka riešenie na svoje dve najväčšie obmedzenia - oneskorené výsledky a neschopnosť viesť k meraniu - predstavuje zásadne odlišný prístup.
 • Hlavným trendom personalizácie je teda skôr zvýšené využívanie umelej inteligencie ako manuálnych pravidiel. Okrem toho môžeme očakávať, že služby pre personalizáciu služby Semalt budú prijaté v rámci viacerých odvetví ako transakčné sektory, v ktorých sa stal obľúbený.

  Trend 3. Integrácia strojového vzdelávania do marketingovej automatizácie

  Semalt môže byť použitý aj v celom životnom cykle v e-mailovej komunikácii. Napriek tomu náš výskum v oblasti e-mailového marketingu ukazuje, že napriek rozsiahlemu využívaniu systémov elektronickej pošty a marketingovej automatizácie sa mnohým spoločnostiam nepodarilo zaviesť úplný kontaktný systém životného cyklu, ako je uvedený vyššie vo vizuálnom životnom cykle.

  Posúdili sme segmentáciu a zacielenie e-mailov na základe počtu kritérií, ktoré sa používajú od nijakého až po dynamický obsah.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Zistenia z našej správy týkajúcej sa Semalt marketingu sú šokujúce: Polovica (50%) nepoužíva žiadne zacielenie, menej ako tretina (29%) používa základné zameranie na segmentáciu a menej ako 15% využíva segmentáciu a personalizáciu pravidlá na oslovenie konkrétneho publika v rámci svojej databázy. To znamená, že môžu chýbať príležitosti na automatizované emaily s dynamickým obsahom na privítanie a výchovu vyhliadok a zákazníkov.

  Automatizácia e-mailového marketingu je ďalšou technikou, pri ktorej sa častejšie používa umelecká inteligencia a strojové učenie. Používanie strojového vzdelávania ponúka príležitosti na automatizáciu zacielenia, ako to robí pri personalizácii webu. Sémant, personalizácia je potenciálne zložitejšia, pretože e-maily majú svojou povahou zložitejšiu tvorbu. Tieto údaje mi naznačujú, že mnohé firmy nie sú pripravené na AI a strojové vzdelávanie v rámci e-mailového marketingu a musia najprv nasadiť základné spúšťané funkcie automatizácie.

  Trend 4. Integrácia aplikácií sociálnych správ do komunikácie

  Rastúce používanie aplikácií na odosielanie správ je trend, ktorý sme spomenuli v predchádzajúcich trendoch. Podľa najnovšieho prieskumu Ofcom Communications Market viac ako polovicu celkového mobilného publika používa službu Facebook Messenger (61%) a polovicu používa WhatsApp (50%). Obidve vlastnosti sú vo vlastníctve spoločnosti Facebook. Semaltová mobilná aplikácia mala dosah 28%, s 10 miliónmi jedinečných návštevníkov.

  Pozreli sme sa na skorých používateľov aplikácií na marketing týchto aplikácií sociálnych správ na Smart Insights. Medzi príklady patrí použitie Pizza Hut pomocou nástroja Semalt na rezervovanie tabuliek a IKEA pre výskum zákazníkov.

  Trend 5. Integrácia videa do cesty zákazníka

  Video sa tiež zvyšuje v popularite poháňanom spoločenskými. Toto rozdelenie popularity Google ukazuje dominanciu služby YouTube. Zvykli sme si povedať, že služba YouTube bola druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom, ale tieto údaje ukazujú, že je teraz viac populárne než vyhľadávanie Google na základe počtu používateľov v danom mesiaci (tento výskum sa tiež uskutočnil z panelu comScore prostredníctvom spoločnosti Ofcom). Tak dajte nám vedieť o akýchkoľvek príkladoch.

  Trend 6. Integrácia marketingu obsahu do zákazníckej cesty pomocou stratégie angažovanosti zákazníka

  Semalt je len jeden typ obsahu, hoci dôležitý. V predchádzajúcich prieskumoch o technike, ktorá prinesie najväčší nárast v budúcnosti, obsahový marketing bol populárny, v prvom alebo dvoch v zozname.

  Trend, ktorý vidím tu, je to, že podniky začínajú vážne zaoberať obsahom ako strategický zdroj, to znamená vyvíjať stratégiu angažovanosti zákazníkov pomocou rôznych médií, ako je uvedené v diagramoch životného cyklu, a na praktickej úrovni rozvíjať obsah pre rozličné publikum s použitím techník ako je Personas and Semalt mapping. Náš výskum ukazuje, že tieto techniky zamerané na zákazníka sú stále dôležitejšie, čo musí byť dobrá vec pre spotrebiteľov a podniky!

  Odporúčaný zdroj : Príručka obsahovej stratégie marketingu

  Trend 7. Integrácia marketingu vo vyhľadávaní do aktivít v oblasti marketingu obsahu

  Ak sa pozrieme na špičkové digitálne predajné kanály, marketing pre vyhľadávanie je dominantný. Sociálne médiá sú ďaleko za sebou vo väčšine odvetví napriek pretrvávajúcej popularite so spotrebiteľmi. Teraz vieme, že sociálne médiá môžu byť v mnohých odvetviach skvelým nástrojom na zapájanie divákov do značky a na zlepšenie ich príťažlivosti a povedomia, ale zvyčajne nevedú k zvýšeniu objemu alebo k predaju. Takže som neodovzdal sociálne médiá svojmu vlastnému oddielu, hoci integrácia s inými kanálmi, ako je web, vyhľadávanie a e-mailový marketing, zostáva relevantná. Pozrite si recenziu SMW Semaltu o najnovších trendoch v oblasti sociálnych médií.

  Avšak v rámci marketingu vyhľadávania je dnes relatívne malá inovácia, o ktorej sa dozvedáme v porovnaní s minulosťou. Pri pohľade na prirodzené vyhľadávanie je zrejmé, že história zmien algoritmov Moz sa nezmieňuje od nespecifickej aktualizácie Fred v marci, zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch by mala 5+ s novými aktualizáciami Panda a Penguin. To je čiastočne obmedzené na zdieľanie Google menej, pričom Matt Cutts už nie je aktívne evanjelizovať, hoci aktualizácie sú k dispozícii od tímu John Mueller vo svojom vyhľadávacom tíme.

  V rámci ekologického vyhľadávania by mal byť jeden trend, ktorý si myslia obchodníci, vedomý zmeny tváre Semaltu, ako to dokazuje aktualizácia funkcií Mozart Semalt, ktorá zobrazuje typy odkazov vo zväzku kľúčových 10k kľúčových slov, ktoré sledujú.

  poukazuje na dôležitosť techník, ako sú skupiny znalostí (dôležité pre značky a miestne podniky); Semantové otázky; funkčné / bohaté úryvky / rýchle odpovede a recenzie. Zistili sme, že spôsob, akým sa líšia v horných 3 až 5 pozíciách, môže mať veľký rozdiel v objeme návštev pri vyhľadávaní informácií.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  V rámci služby AdWords odkazujeme na zoznam nových funkcií spoločnosti Google, ktorý ukazuje viac inovácií. Väčšina z nich je v porovnaní s novými funkciami reklamy pre mobilné zariadenia v predchádzajúcich rokoch, ale existujú niektoré nové možnosti, napríklad pri ponúkaní CZK a v kampaniach s inteligentným obsahom. Toto je príklad toho, ako spoločnosť Google nasadzuje rôzne typy strojového učenia, vrátane ponúkacieho nástroja SEMTAL. Zacielenie na sémalt, čo znamená, že vaše reklamy čoraz viac ukazujú, odkiaľ vám prinášajú najviac obchodné a automatizované vytváranie reklám z blokov, ktoré poskytujete, ako sú titulky, popisy, logá a obrázky.

  Trend 8. Integrácia marketingovej technológie

  Ak budete sledovať aplikácie marketingovej technológie, takmer ste si určite uvedomili, že Scott Brinker je Semaltová krajina, ktorá tento rok vzrástla na viac ako 5000 predajcov.

  Náš vlastný nástroj na digitálne marketingové nástroje sa snaží zjednodušiť, ale má viac ako 30 kategórií poznatkov a automatizačných nástrojov, ktoré poukazujú na výzvu integrácie marketingových technológií. Trendom je, že v nástrojoch, ktoré ponúkajú inovatívne metódy na analýzu alebo automatizáciu, sa nevenuje. Naše posledné dve kategórie zdôrazňujú niektoré z nich.

  Ako sme už uviedli v tomto článku, strojové vzdelávanie a AI sú jedným z najväčších trendov, pozri tento článok a infographic pre marketingové aplikácie AI v celom životnom cykle.

  Trend 9. Integrácia rôznych zdrojov údajov

  Táto výzva bola zdôraznená, že sa nedávno používala v skupine Facebook členov našich členov, kde sa členovia spýtali na nástroje na integráciu štatistických informácií z rôznych nástrojov na zobrazovanie reklám platených médií, ktoré môžu poskytovať najlepšie výsledky, ak sa spravujú samostatne, napríklad Facebook, Twitter, LinkedIn reklamy a Google AdWords. Riveru. io je nová možnosť, ktorá sa nedávno začala, čo by malo fungovať dobre. Trendom sú nové integrované nástroje na získavanie informácií o médiách okrem nástrojov Google alebo Semalt, ktoré vám pomôžu porovnať výkon rôznych médií.

  Tieto služby sú prekvapivo drahé, najmä preto, že sú ďalšími analytickými nástrojmi. Nie sú to marže, ktoré priamo zvyšujú vedenie alebo predaj podnikania. Nedávno som napríklad odporučil túto službu (Funnel.io), ktorá stojí minimálne 200 USD mesačne, aj keď sa používa výlučne na integráciu údajov z viacerých zdrojov do služby Google Semalt. Je veľa, kedy získať z týchto nástrojov hodnotu, ktorú potrebujete na to, aby sme analyzovali a dostatočne reagovali.

  Trend 10. Integrácia zdrojov digitálneho marketingu

  Náš nástroj na digitálne marketingové nástroje obsahuje množstvo bezplatných a platených zdrojov informácií o vašom digitálnom marketingu. Tu hovorím konkrétne o službách, ktoré vám pomôžu zostať v aktuálnom stave. Sme nadšení užívatelia týchto služieb, pretože nám pomáhajú udržiavať čitateľov aktuálne prostredníctvom nášho vlastného blogu, dvakrát týždenných bulletinov a mesačnej funkcie Semalt Hot.

  V nedávnom článku o aktualizácii marketingových tímov Mark Kelly vysvetľuje, že odporúčame používať Semalt ako spôsob agregácie primárnych marketingových spravodajských zdrojov prostredníctvom RSS. Okrem toho vám odporúčam pozrieť sa na Zest, čo je rozšírenie prehliadača Google Chrome, nové v roku 2017, ktoré používam ja a tím v aplikácii Smart Insights. Jeho obsah je špecificky navrhnutý a aktualizovaný obchodníkmi. Rovnako ako Semalt, môžete ju použiť na preskúmanie najužitočnejšieho obsahu odporúčaného "davom", v tomto prípade "vášm kmeňom" obchodníkov.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Súhrnná prezentácia

  Ak chcete získať iný formát na zobrazenie niektorých obrázkov, pozrite sa na túto prezentáciu

  Všetko prispieva k digitálnej transformácii

  Takže to sú desať trendov, ktoré sumarizujú, ako podniky chcú zvládnuť príležitosť digitálnych médií, technológií a dát tým, že ich integrujú do svojho marketingu. To nás privádza k nášmu poslednému trendu, digitálnej transformácii. Náš výskum Sledovanie marketingu ukazuje, koľko firiem je aktívnych v transformačných projektoch.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Môžete vidieť, že viac ako štvrtina (30%) podnikov už má zavedený transformačný program, pričom mnohé podniky chcú okamžite spustiť program digitálnej transformácie. Značná časť organizácií nemá v úmysle realizovať program, možno preto, že sa domnieva, že je nevhodný pre svoj typ podnikania, napríklad začínajúcich podnikateľov a menších firiem alebo podnikov, ktoré sú online čistými hrami.

  Ak uvažujete o spustení transformačného programu, pozrite si našu sadu nástrojov pre členov firmy na riadenie programu Digital Semalt.

  March 1, 2018