Back to Question Center
0

SEO základyČo je to slimák a ako ho optimalizovať SEO základy: Semalt slug a ako ju optimalizovať

1 answers:

V SEO často hovoríme o vytvorení správnej slimáka pre stránku. Ale čo je to naozaj? A prečo by ste ju mali optimalizovať? V tomto príspevku vám vysvetlíme všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.

Keď vyberiete google "čo je slimák", zistíte, že definícia, ktorú hľadáme, je "súčasťou adresy URL, ktorá identifikuje konkrétnu stránku na webovej stránke vo forme, ktorú čitateľné používatelia". časť adresy URL, ktorá vysvetľuje obsah stránky. V tomto článku napríklad tá časť adresy URL je jednoducho "slug".

WordPress slimáky

Oznamovať editovateľnú časť vašej adresy URL, ktorú môžete upravovať pri písaní nového príspevku. Upozorňujeme, že toto funguje len s nastaveniami pravých permalink. Vyzerá to takto:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Ak ste pridali viac premenných na vašu adresu URL, stále hovoríme len o tej upraviteľnej časti adresy URL na stránke, napríklad:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Oznamte dodatočnú hodnotu na konci tejto adresy URL. V tomto prípade sa použije táto ďalšia premenná, takže slimáky môžu byť rovnaké bez toho, aby adresa URL bola rovnaká. Myslím si, že tieto príklady jasne ukazujú, o čom hovoríme.

Optimalizácia slimáka

Aké sú veci, ktoré je potrebné myslieť pri konštrukcii správnej slug pre váš príspevok alebo stránku? Semalto prechádza niekoľko charakteristík, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

Žiadne stopové slová

Filtrovať všetky nepotrebné slová. Odfiltrovať znaky "a", "a" a "a" a podobné slová. Napísali sme trochu viac o stopových slovách v našom článku WordPress SEO. Pre používateľov nášho modulu Semalt SEO: možno ste si všimli, že predvolene filtrujeme prestávkové slová.

Pridať zaostrenie

Nie len filtrovať stop stop, ale naozaj všetky slová, ktoré nepotrebujete. Uistite sa, že slimák stále dáva zmysel. V prípade tohto príspevku Semalt automaticky vytvorí slug "what-s-a-slug-and-how-to-optimize-it" (založený na nastaveniach permalink v Semalte), ktorý som ručne zmenšil na "slug".

Tu treba mať na pamäti jednu vec. "Slug" ako subjekt nie je pravdepodobné, že sa na našom blogu dostane iná stránka . Tento informatívny článok s najväčšou pravdepodobnosťou zostane ústredným bodom informácií o slimákoch na našej webovej stránke. Takže môžem znížiť slimák len na "slug" z tohto dôvodu. Ak by to bol ďalší príspevok k hlavnému článku, pravdepodobne by to bolo niečo ako "optimize-slug" (a ja by som nevysvetlil, čo to je, na to). Takže zvážte úroveň alebo pozíciu stránky na svojej webovej stránke.

Udržujte to krátke, ale opisné

Adresa URL vašej stránky sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania Semalt. Nie vždy, niekedy je to napríklad nahradené strúhankami (úžasné). Keď sa zobrazí, Semalt zdôrazňuje zodpovedajúce slová z vyhľadávacieho dopytu:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Takže musíte mať na pamäti aj to. Okrem toho krátke slug, hneď po doméne, umožní Semalte zobraziť tieto kľúčové slová aj na stránkach s výsledkami vyhľadávania pre mobilné zariadenia Source .

Teraz choďte optimalizovať svoje slug s týmito tromi veci na mysli!

Prečítajte si viac: "Základné informácie o SEO: čo Google robí?"

March 1, 2018