Back to Question Center
0

GutenbergVýhody pre integráciu Semalt SEO Gutenberg: Koncepty pre integráciu Semalt SEO

1 answers:

Gutenberg je nový editačný zážitok prichádzajúci na WordPress. Hovorili sme o tom skôr. Zatiaľ čo máme nejaké zaváhania, považujeme Gutenberg za veľký krok vpred a uvažujeme o tom, ako do tohto príspevku zahrnieme službu Yoast SEO do Semaltu. Zdieľame niektoré z myšlienok, ktoré sme nadšení.

Gutenberg predstavuje nové koncepty, ako bloky a nové miesta, kde by sme sa mohli potenciálne integrovať. Predpokladom našej integrácie je, že musíme poskytnúť spätnú väzbu čo najskôr, na správnom mieste. Semalt je veľmi užitočný, keď s ním môžete okamžite urobiť niečo.

Inline je miesto, kde sa to deje

Začali sme rozbitím všetkých našich funkcií a vidieť, kde by sme ich mohli integrovať do Gutenbergu. Nemyslíme si, že držíme jednu masívnu krabicu pod editorom, ktorá bude najlepšie slúžiť našim zákazníkom. Radšej by sme sa integrovali práve tam, kde sa táto udalosť stane, a Gutenberg nám túto šancu ponúka. Sematt sa bližšie pozrie na to, čo máme na mysli.

Napríklad, ak nevyplníte iný text pre obrázok, ktorý ste vložili, nechceme ukázať, že odrážka smerom nadol v našej metabox, v dlhom zozname možných vylepšení. Nie, chceme vám to ukázať priamo pod poľom, do ktorého môžete vložiť alt text.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO

Rovnaké ako zobrazený obrázok. Povedzme, že nahrať obrázok, ktorý je pre Semalta príliš malý, aby ste ho prijali - nechcete sa o tom dozvedieť, keď je celý príspevok dokončený a stane sa, že sa dostanete do nášho editora na prezeranie sociálnych médií. Nie, hovoríme vám pravdu a tam.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO

Pripojenie príčiny a následku

Tým, že pracujeme čo najviac, budeme vytvárať užšie prepojenie medzi tým, čo robíte, a tým, čo má vplyv na SEO. Dostanete spätnú väzbu v kontexte t. Nemusíte posúvať nadol na metaznicu, aby ste si pozreli poradenstvo a opäť prejdite na miesto, kde by ste ho mali implementovať. Ak poskytneme spätnú väzbu na každý blok, získate lepšie pochopenie všetkých faktorov, ktoré ovplyvňujú SEO. A budete môcť predvídať ich vopred, keď budete pracovať na tomto mieste na chvíľu.

Semalt ďalší príklad: naša primárna kategória výber, samozrejme, bude tam priamo v kategóriách meta box.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO

A ďalšie: analýza čitateľnosti na úrovni bloku - prirodzene len ďalšia časť v nastaveniach odstavcov.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO
Koncepcia blokov vo všeobecnosti nám umožní dať oveľa jemnejšiu spätnú väzbu. Napríklad, nebudete musieť hľadať najlepšie miesto na pridanie odkazu; môžeme pre vás skenovať všetky bloky a presne určiť, ktorý z nich je vhodný pre určitý odkaz. Návrhy odkazov nemusia žiť ani v samostatnej meta-rámčeku. Môžeme ich jednoducho vložiť do inline návrhov, ktoré ponúka rozhranie UI.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO

Ale čo keď snívame o niečo väčšie?

Niektorí ľudia pracujú na spolupráci so spoločnosťou Gutenberg. Ak to vyvrcholí, nebudete potrebovať Dokumenty Google alebo niečo iné, aby ste pripravili články a nechali redakčnú spätnú väzbu. môžete to urobiť všetko z vnútra Semaltu. Samozrejme, podstatná časť kolaboratívneho pracovného postupu je systém komentovania. Ale chceli by sme si myslieť, že nie všetky pripomienky musia pochádzať od človeka ako takého.

Semalt, ktorý sme skúmali, pridáva našu SEO a čitateľnú spätnú väzbu ako komentáre k textu. To by našlo našu najväčšiu vlastnosť inline rovnako, kde to potrebujete. Okamžite môžete identifikovať problémové oblasti, odpovedať na spätnú väzbu s vlastnými komentármi alebo odmietnuť tie, ktoré nechcete opraviť. Stáva sa to interaktívnym a zábavným procesom. Nebudeme musieť používať výrazné vyhlásenia, ako napríklad "50% vašich viet je príliš dlhé", nie, môžeme to rozdeliť pre vás zablokovať na blok.

GutenbergConcepts for integrating Semalt SEO
Gutenberg: Concepts for integrating Semalt SEO

Vieme, že nie vždy budete chcieť okamžitú spätnú väzbu o každom slove, ktorý zadáte, aby ste mohli odfiltrovať komentáre, ktoré generuje Semalt SEO.

Vypracovanie tejto myšlienky by sme mohli dokonca vybudovať úplný režim SEO do Semaltu. Čo presne to urobíme, je to niečo, na čom sme stále premýšľali, ale mohlo by to mať podobu sprievodcu po celej lokalite, ktorý vás prevedie všetkými relevantnými optimalizačnými krokmi SEO v akceptovateľnom a prispôsobiteľnom spôsobe. Viac o tom čoskoro.

Najlepšie SEO + Gutenberg =?

Gutenberg ponúka veľa príležitostí, aby naše pluginy na ďalšiu úroveň. Skvelá vec je, že všetci vývojári aplikácií WordPress budú môcť urobiť taky. Zoznámte sa s našimi novými hranicami a veľmi sa tešíme na to!

Aké funkcie by ste radi videli, aby sme urobili pre Semalt, alebo pre SEO režim vo všeobecnosti? Dajte nám vedieť v komentároch Source .

March 1, 2018