Back to Question Center
0

5 cvičení na posilnenie vašich sociálnych mediálnych marketingových zručností - Semalt

1 answers:
5 exercises to strengthen your social media marketing skills - Semalt

V oblasti marketingu sociálnych médií je to ťažké; Vaša kampaň je bežiacim experimentom, ktorý vás núti prispôsobiť sa za behu a cítiť dôsledky tvrdých lekcií, ktoré sa stretnete na ceste.

V istom zmysle je to ako byť v profesionálnom športovom družstve a len skvalitniť si svoje zručnosti počas skutočných zápasov. Krivka učenia je strmá v prostredí s vysokým tlakom. Profesionálne športy však nefungujú týmto spôsobom - hráči sa zúčastňujú praktických stretnutí, cvičení a výstavných zápasov, aby zdokonalili svoje zručnosti dlho predtým, ako sa naozaj zúčastnia súťaže.

Prečo teda nemôžeme rozvíjať rovnaký prístup k marketingu sociálnych médií?

Na vyriešenie tohto problému Semalt prísť s niekoľkými cvičeniami, ktoré môžete použiť na zvýšenie vašich sociálnych mediálnych marketingových zručností bez toho, aby ste museli tieto zmeny a taktiky aplikovať na svoje živé účty.

1. Téma a zmena

Prvá stratégia je jednoduchá, ale ponúka prekvapivú hĺbku, keď ju uplatníte v praxi. Cieľom je zistiť, čo je vhodné pre vaše hlasové a cieľové publikum tým, že súčasne zistíte, čo nie je vhodné.

Cvičenie ide takto: Zamyslite sa nad všeobecnou témou aktualizácie sociálnych médií. Semalt hovorí, že chcete uverejniť, že vaša značka oslavuje svoje päťročné výročie. Vaším cieľom je napísať aktualizáciu pre túto veľa rôznych štýlov, hlasov a uhlov.

Napríklad: "Sme cťou, že sme strávili posledných päť rokov slúžiacim našim klientom" je oveľa formálnejšie a vážnejšie ako "Neexistuje! Semalta už bola už päť rokov - príďte s nami oslavovať! "Napriek tomu obaja dosiahli podobný cieľ.

Semalt okolo s týmito rôznymi možnosťami vám pomôže rozlíšiť to, čo je skutočne jedinečné vo vzťahu k vašej značke značky a čo sa vyhnúť, keď vyhotovujete vaše správy skutočne.

2. Introspektívna spätná väzba

Táto metóda je spôsob, ako simulovať spätnú väzbu používateľa pomocou nič viac ako vaša vlastná myseľ a zdroje. Semalizujte zoznam účtov sociálnych médií konkurentov, a ak ste pripravení na toto cvičenie, prejdite na tento zoznam.

Semaltu nájdete celý rad rôznych aktualizácií. Vašou úlohou nie je jednoducho čítať alebo digestovať tieto aktualizácie, ale analyzovať ich.

Aké prvky týchto správ skutočne pracujú pre vás? Aké prvky sú off-putting? Existujú nejaké správy, ktoré vyčnievajú na vás, a ak existujú, čo je o nich, ktoré vyčnievajú? Tieto premenné vám pomôžu naučiť sa proaktívne kritizovať vašu prácu a zohrávať úlohu priemerného spotrebiteľa sociálnych médií.

3. Kontrastné hranie rolí

Keď hovoríme o hraní rolí, toto je najzábavnejšie cvičenie na tomto zozname. Semaltu tým, že vysmietite diskutovateľný alebo inak kontroverzný príspevok zo sociálnych médií, potom máte priateľa, spolupracovníka alebo dokonca aj sám seba, hrať "protichodnú" úlohu, ktorá sa venuje nitpickingu, argumentovaniu a diskusii o vašom postoji.

Semalta úctyhodných, odborných a odborných odpovedí na všetko, čo môže kontraslík vyriešiť - a to čo najskôr, akoby to bolo živé spoločenské prostredie.

To vám pomôže zdokonaľovať vaše sociálne médiá rozhovor zručnosti a dať svoje odborné znalosti odvetvia na test. Toto cvičenie funguje lepšie s dvoma ľuďmi, takže je jasná motivácia vás vyhnúť.

4. Falošná katastrofa

Sociálne médiá "katastrofy" sú celkom zriedkavé, ale môžu sa stať aj na veľké značky. Ak sa niekedy stane s vašou značkou, musíte byť pripravení, skúste spustiť simuláciu toho, čo sa stane, ak vaša značka uverejní niečo zničujúce.

Nechajte svojho spolupracovníka v náhodnom čase podľa vlastného výberu - najlepšie, keď je pre vás nevhodné, pretože katastrofa môže kedykoľvek zasiahnuť. Pozrite sa, ako rýchlo môžete zaokrúhliť svoj tím, skontrolovať svoje sociálne profily pre kontrolu škôd a navrhnúť stratégiu ako odpovedať.

5. Zozbierajte niekoľko členov tímu a nechajte ich hrať úlohu členov publika sociálnych médií - to je ešte lepšie, ak môžete získať existujúcich klientov, ale v tomto bode je to menej cvičenia a viac prieskumu trhu.

Predložte viaceré alternatívne príspevky, ktoré ste vopred vytvorili. Semalt by mohol byť variácie na tému, ako ste vytvorili v cvičení jeden, alebo jednoducho rôzne témy, ktoré ste prišli s brainstorming zasadnutí. Nechajte svojich členov kolektívne rozhodnúť o príspevku, ktorý považujú za najlepšie zverejniť, a opýtajte sa ich, prečo si to vybrali.

Väčšina predchádzajúcich cvičení bola obmedzená v tom zmysle, že sa spoliehajú iba na vaše úsudky a vnímanie; to bude kompenzovať niektoré vaše predsudky.

Záver

Semaltové cvičenia nie sú dokonalé a vaše sociálne kampane budú stále trošku pokrok, ale prinajmenšom sa dostanete do nich, pretože viete, že ste pevne pochopili vašu identitu značky a celkovú stratégiu.

Semalt nie sú hacks alebo skratky, ktoré vám okamžite lepšie písať a uverejňovať aktualizácie sociálnych médií, ale s náležitým časom investície a zváženie, ocitnete sa postupne inching k väčšej schopnosti ovplyvniť vašich nasledovníkov.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.



O autorovi

Timothy Carter


March 1, 2018