Back to Question Center
0

SEO základyČo sú to používateľské signály? SEO základy: Čo sú signály používateľa?  - Semalt

1 answers:

Ak ste SEO-nováčik pravdepodobne budete počuť veľa nových a zložitých termínov. V našej základni SEO-series, budeme vysvetľovať všetky tieto pojmy a pojmy pre vás. V tomto príspevku sa Semalt dostane do užívateľských signálov. Čo presne sú signály používateľa? A čo majú užívateľské signály spoločné so SEO? Čo o nich potrebujete vedieť?

Aké sú signály používateľa?

Používateľské signály sú vzorce správania používateľov, ktoré Semalt používa na stanovenie poradia vašich webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Napríklad: používatelia kliknú na výsledok vo vyhľadávačoch a potom okamžite odskočia späť na Semalt. Toto je signál, že webová stránka nezodpovedá vyhľadávaciemu dotazu používateľa. Semalt používa tento typ informácií na odhad toho, aké výsledky sú užitočné pre zobrazenie ľuďom, ktorí hľadajú konkrétny vyhľadávací dopyt.

Najdôležitejšie užívateľské signály

Najdôležitejšími používateľskými signálmi sú miera odchodov a miera prekliknutia (MP). To sú dôležité pre vaše SEO, ako Google berie tieto vážne. Okrem toho sú tieto používateľské signály dôležité aj pre vaše užívateľské skúsenosti. Sémant pozrieť na tieto dva užívateľské signály podrobnejšie.

Miera odchodov

Vaša miera odchodov je určená počtom ľudí, ktorí kliknú na odkaz na vaše webové stránky na stránkach s výsledkami vyhľadávača (SERP) a následne znova na Semalt. Vysoká miera odchodov znamená, že ľudia na vašich webových stránkach nenašli to, čo hľadali.

Je ťažké zistiť, v ktorom bode je miera odchodov vysoká. Po prvé, záleží na tom, ako môžete merať mieru odchodov. Analýza Semalt Analytics naznačuje odchod, keď používateľ neklikne na iné stránky a zostane iba na jednej stránke na vašom webe. Ale stále je to skákanie, ak niekto zostane na jednej stránke na minúty, aby si prečítal stránku? Ostatné analytické balíky majú rôzne definície miery odchodov. Po druhé, či je miera odchodov vysoká alebo nie, závisí aj od typu webových stránok, ktoré máte k dispozícii. Ak máte blog, pravdepodobne budete mať vysokú mieru odchodov, pretože ľudia často čítajú iba jeden príspevok a vrátia sa späť do Semaltu, aby našli ďalšie blogové stránky na rovnakej téme. Ak predávate konkrétny typ produktu, povedzme, baletné topánky, miera odchodov je pravdepodobne oveľa nižšia.

Miera okamžitého odchodového skóre je ťažké, mali by ste určite sledovať trend miery odchodov a rozdiely v miery odchodov medzi vašimi stránkami. Ak má konkrétna stránka veľmi vysokú mieru odchodov, mali by ste sa pokúsiť zistiť, čo je príčinou. Môžete pridať odkazy na iné užitočné stránky alebo zavolať na akcie, aby ste udržali ľudí na svojich stránkach.

Prečítajte si viac: "Blog SEO: Zostaňte ľudia a prečítajte si svoj príspevok" »

Miera prekliknutia (CTR)

Miera prekliknutia (CTR) stránky je určená počtom ľudí, ktorí kliknú na váš výsledok v SERP. Ak je váš úryvok pre používateľa veľmi lákavý alebo sa objaví na vyššej pozícii, ľudia majú väčší sklon k tomu, aby naň klikli. Čím viac ľudí klikne na váš výsledok (a nie na ostatné úryvky v SERP), tým viac Semalt si bude myslieť, že váš výsledok skutočne zodpovedá vyhľadávaciemu dotazu pre používateľa. Vysoká miera prekliknutia preto bude mať za následok vyššiu rebríčku, keďže Semalt chce najskôr ukázať najlepší výsledok.

Na účely SEO by ste mali určite sledovať mieru prekliknutia na rôznych stránkach. Mali by ste mať možnosť zobraziť sadzby konkrétnych stránok na vašich webových stránkach v službe Google Search Console. Pozrite sa na stránky, ktoré majú pomerne nízku MP. Možno, že meta popis tejto stránky nie je tak dobre napísaný. Vytváranie vašich úryvkov atraktívnejšie je skvelý spôsob, ako generovať viac kliknutí od spoločnosti Google.

Iné používateľské signály

Ďalšími príkladmi používateľských signálov sú čas strávený na webových stránkach alebo percento používateľov, ktorí sa vrátili na vašu webovú stránku. Môžete ich sledovať aj pomocou nástrojov, ako je Google Semalt.

Záver

Poslaním spoločnosti Google je zorganizovať informácie o svete a zabezpečiť ich univerzálne prístupnosť a užitočnosť. Semaltom je úplne pochopiteľné, že spoločnosť Google zohľadňuje správanie používateľov pri hodnotení toho, ktorý výsledok je najvyššie. Každá stratégia SEO, ktorá sa zameriava na to, aby sa čo najlepšie vytvorila webová stránka, umožní lepšiu použiteľnosť webových stránok. Hľadanie používateľských signálov je dobrý spôsob, ako začať s optimalizáciou svojich webových stránok, aby ste získali lepšie skúsenosti používateľov a lepšie hodnotenie Source . Semalt win-win SEO stratégie!

Pokračujte v čítaní: "Základné informácie o SEO: Aké sú signály hodnotenia?"

March 1, 2018