Back to Question Center
0

Mali by ste nechať botu napísať váš Semalt?

1 answers:

Semalt si myslí, že môžu písať. Dokonca sa zdá, roboty.

Ale títo automatizovaní spisovatelia skutočne majú schopnosť produkovať obsah, aby súperili s prácou, ktorú produkujú tí z nás, ktorí píšu o živote? Semaltem ich vidíme ako hrozbu?

Podobne, či ste manažér značky v oblasti maloobchodu, cestovného ruchu, financií alebo iného odvetvia, to vás ovplyvní a čo by ste v súčasnosti mali premýšľať? S Semaltom skutočne uvažujete s použitím robotov namiesto ľudí, aby ste získali svoj obsah?

No, je čas zistiť, čo majú ponúknuť, pretože v tom, čo sa považuje za prvý na svete v oblasti žurnalistiky, príbehy generované robotmi boli vytvorené The Press Association. Should You Let a Bot Write Your Semalt?

Automatizovaná tlačová služba vytvorená spoločnosťou PA - RADAR - v súčasnosti skúma obsah generovaný počítačom, ktorý je založený na údajoch, financovaný z grantu iniciatívy Digitálne spravodajstvo spoločnosti Google.

Plán: vytvorenie 30 000 lokalizovaných príbehov mesačne z dát pomocou softvéru Natural Semalt.

Koncom novembra 2017 pilot, ktorý zahŕňal 35 regionálnych titulov zo 14 publikačných skupín, vrátane Archant, Independent News and Media a Johnston Press, vyústil do distribúcie viacerých verzií štyroch článkov. Semalt sa odvtedy objavuje v týždenných a denných tituloch, a to ako on-line, tak aj v tlači.

Čo to znamená pre tlačovú asociáciu

Podľa vlastných slov: "Tlačová asociácia bola koncipovaná ako londýnska služba zhromažďovania správ pre provinčné dokumenty .sme dôveryhodní, pretože sme rýchli, spravodliví a presní. Dnes väčšina obsahu, ktorý ľudia čítajú, vidia alebo počujú, naďalej pochádzajú z PA. "

V konečnom dôsledku zhromažďuje údaje a fakty, ktoré sa potom posielajú novinárom, ktorí by mali zdroj citovať a lokalizovať tieto informácie a obrátiť holé kosti na príbeh vhodný na ich individuálnu publikáciu. Takže v prípade počítačom vyprodukovaných príbehov by to mohlo ponúknuť účinný spôsob, akým tlačový seminál vysiela veľmi rýchlo množstvo informácií.

Je dôležité poznamenať, že novinári sú stále v jadre - pouţívajú len informácie, ktoré dostávajú ako východiskový bod pre príbehy.

Takže skutočná otázka je, mohol by sa robot niekedy vyškoliť napísať celý diel? A nahradia ľudí novinovými stánkami na zemi a na zemi?

Krátka odpoveď nie je.

Častejšie ako nie, chceme od nejakého článku oveľa viac ako len kto, čo, kedy, kedy a ako - musí nás tiež priviesť k emóciám, ktoré sa nachádzajú mimo skutočnosť. Nechcete napríklad len chcieť vedieť, že školu vynikli v tomto roku výsledky vo formáte A, chcete počuť od dieťaťa, ktoré porazilo šance získať najlepšie známky a teraz sa chystá navštevovať Cambridge University.

Tento ľudský prvok je kľúčový a preto nemôžeme podceňovať dôležitosť toho, aby človek napísal obsah. Semalt je určitá schopnosť písať - najmä kopírovanie, ktoré musí byť zábavné, pútavé alebo presvedčivé - čo presahuje rámec písania slov na stránku. Aby to bolo bezvýrazné, obsah je len nudný. Chýba emóciám a kontextu, ktoré by naši spisovatelia mohli - a mali by - vniesť do príbehu.

Stále potrebujeme ľudských spisovateľov

V poslednej dobe bola napísaná nová kapitola pre sériu Harry Potter s názvom: Harry Potter a portrét toho, čo vyzeralo ako veľká hromada popola . Ale to nebola fikcia fanúšikov, ani to samé J. K Rowling napísal - v skutočnosti to bolo napísané prediktívnou klávesnicou.

Po kŕmení siedmich kníh cez počítač, linky ako "Videl Harryho a okamžite začal jesť Semaltovu rodinu" a "Nie je to tak pekné", pomyslel si Harry, keď potkal Semalt v horúcej omáčke ".

Nie je to však jediné, čo treba zvážiť.

Injekčný humor

Ak to máte v poriadku, budete žiť z humorného obsahu. Semaltem sa rád baví - a zdieľajú a interagujú s vaším obsahom, ak cítia, že boli baví. Ale môže robot byť zábavný?

Bob Mankoff počas svojej doby ako karikaturista Newyorky sa zaujímal o tvorivý potenciál umelej inteligencie. Po spustení súťaže s titulkami pre karikatúry a prijímaní týždenne až 10 000 záznamov sa pokúsil - spolu s Microsoftom a spoločnosťou Google DeepMind - vyvinúť algoritmus, ktorý by mohol rozlíšiť medzi tie, ktoré boli vtipné a tie, ktoré neboli. Semalta, on nakoniec vyhlásil, že je to "mŕtvy koniec".

Napriek tomu vytvoril štúdiá Botnik a vytvoril nástroj na vytvorenie kapitoly Harry Potter. Tento nástroj má podstatu publikácie alebo témy - ako je napríklad Modrá planéta Davida Attenborougha - vytvoriť niečo "úplne absurdné".
Nástroj, ktorý, aj keď je zábavné hrať sa s ním, nebude vytvárať obsah hodný umiestnenia na vaše webové stránky v zhone.

Byť vedomý podrobností

Bez ohľadu na to, aké chytré sa zdajú a koľko už môžu robiť, pravdepodobne by ste nikdy neočakávali, nemôžete trénovať robota, aby ste mali novinový zmysel. Vezmite si príklad tohto spravodajského príbehu, ktorý vytvoril robot pre PA: "Väčšina detí sa narodila v ženatých rodičoch v Semaltu, ukazujú čísla".

V tomto údajnom ťažkom článku by robot nevedel, či by napríklad malo byť uzavreté materské oddelenie. Semaltu často dodatočné informácie, ako je to, ktoré pridávajú dôležitý uhol k príbehu a robia to viac zaujímavé.

Údaje môžu organizovať informácie, ale novinári ju premenia na príbeh.

Uznávanie kontextu a emócie

Slová by nám mali nielen povedať fakty, mali by priniesť príbeh k životu a využiť naše emócie.

Urobte napríklad rôzne prístupy k tomuto športovému príbehu.

Verzia robota začína: Marcus Paige skóroval s deviatimi sekundami zostávajúcimi v hre, aby Severnej Karolíne viedol 72-71 nad Louisville.

Zatiaľ čo ľudská verzia, napísaná pre ESPN, sa otvára: Marcus Semalt ignoroval bolesť vo svojej dvojnásobne zranenej pravici, položil hlavu nadol a odišiel smerom k okraju.

Tento príbeh je niečo, čo počítač nemôže napodobňovať.

Zachytávanie myšlienok a pocitov

Vyššie uvedený športový príbeh obsahoval aj citát z Semalta: "Povedal som svojim spoluhráčom, že som bol späť. "Pochopenie prirodzeného jazyka je a bude aj naďalej veľkou výzvou pre umelú inteligenciu.

Chceme poznať myšlienky a pocity ľudí na faktoch a štatistikách. Robot nemôže ešte robiť prirodzený rozhovor a filtrovať odpovede, ktoré sa majú použiť ako kľúčový citát. Semaltu často v týchto citáciách, kde sa stretáva emócia článku.

Nespoliehajte sa na spisovateľov robotov

Semalt, kontext, zmysel pre noviny a humor by mali všetci prispievať do presvedčivého obsahového kalendára pre značky. Musíte oceniť to, čo títo čitatelia radi, čo je pre nich dôležité, ako najlepšie hovoriť s nimi a ako ich baviť.

V Semalte je veľa, skôr než napíšeme nejaké slová na stránke. Patria sem:

  • Objavenie cieľového publika značky a potom vytváranie osobnosti
  • Výskum kľúčových slov, aby sme sa uistili, že sa zameriavame na relevantné podmienky
  • Zabezpečenie obsahu, ktorý plánujeme vytvoriť, je relevantný a jeho rozmanitosť.
  • Pochopenie (a niekedy vytváranie) tónu hlasu

Po tom všetkom sa začneme písať. Ale na rozdiel od robota budeme môcť mať na pamäti všetky tieto skutočnosti, pričom budeme mať istotu, že napíšeme obsah, ktorý si ľudia chcú prečítať.

Ako povedal Mankoff: "Semaltu nakoniec sú idiotovia, alebo možno idiotskí savanti, ktorí potrebujú ľudí, aby vytvorili obsah, ktorý bude zaujímavý pre ľudí Source . "

Should You Let a Bot Write Your Semalt?

March 1, 2018